Uczestnicy rajdu Stepana Bandery nie wjadą na terytorium Polski, bo wyłudzili wizy - zdecydowało MSWiA.- Czuję ulgę, bo dzieci ukraińskie nie zostaną użyte jako taran, który ma sforsować polską granicę - komentował w TVN24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. PiS chwali decyzję MSWiA.

Po siedmiu godzinach od wypadku TIR-a odblokowano jedną z głównych tras przelotowych na Śląsku - Drogową Trasę Średnicową. Ciężarówka przewożąca metalowe rury zjechała z pasa ruchu na barierki, a rozrzucony ładunek zatarasował jezdnię.

Nie przyjęli jej na oddział dziecięcy, bo jest za stara, odesłali też z dorosłego, bo... jest za mała. Wioletta Błachut urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym i mimo 22 lat ma wymiary siedmioletniego dziecka. Według matki lekarze zamiast jej pomóc, "odbijają ją jak piłeczkę".

Musiała czekać wiele godzin przed rozpoczęciem koncertu. Tuż po godz. 17, kiedy bramki zostały otwarte, przedarła się przez nie jako jedna z pierwszych i natychmiast pędem puściła w stronę sceny. Kim jest dziewczyna, której sprint do ulubionego zespołu oglądała cała Polska?

Mała Róża została odebrana rodzicom jeszcze w szpitalu - sąd uznał, że nie są w stanie się nią opiekować. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Dziecka. Jego pracownicy właśnie przyjechali do Szamotuł. - Jeśli tylko bieda była powodem odebrania rodzicom dziecka to ja się z tym nie zgadzam - mówił na antenie TVN24 Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Jeśli robisz zakupy w sieci, to lepiej dobrze upewnij się, że masz do czynienia z wiarygodnym kontrahentem. Możesz bowiem skończyć jak jedna z ponad 100 osób oszukanych przez oszusta, który w okazyjnych cenach oferował sprzęt RTV/AGD. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.

Obcokrajowcy podróżujący po polskich autostradach nie uczą się na błędach kolegów. Po ostatnim "rajdzie" Szweda, policja zatrzymała Niemca pędzącego po autostradzie A4 z prędkością 219 km/h (przy ograniczeniu do 110 km/h). Mężczyzna otrzymał 500 zł mandatu.

Pięć tysięcy litrów ropy wyciekło na ulicę po tym, jak w miejscowości Mosty koło Lęborka pociąg SKM uderzył w cysternę przewożącą paliwo. Z wyciekiem walczy siedem jednostek straży pożarnej. Okoliczna droga została zamknięta. To nie był jedyny piątkowy wypadek kolejowy - w dwóch kolejnych z pociągami zderzyły się samochody osobowe.

Jak się kulturalnie witać? Jak prowadzić rozmowę? Co oznacza pukanie się w głowę albo gest "na ojca chrzestnego"? - odpowiedzi na takie pytania zawiera poradnik dla strażników miejskich "Jak poprawić relację z Obywatelami". Osobliwa broszura trafiła do oddziałów łódzkiej straży. O książeczce jako pierwszy napisał "Express Ilustrowany".

Nauczyciele z ZNP spotkają się w piątek z rządem w sprawie wzrostu wynagrodzeń. - Czekamy z niepokojem, bo do tej pory nie znamy stanowiska rządu - powiedział prezes związku Sławomir Broniarz. Rząd deklaruje, że zapowiadana na wrzesień podwyżka jest pewna, ale nie wiadomo, czy napięty budżet udźwignie podwyżki w przyszłym roku.

Koncert udał się wspaniale! - maili o takiej treści otrzymaliśmy dziesiątki. Nasi internauci, którzy czwartkowy wieczór spędzili na Stadionie Śląskim w Chorzowie są zachwyceni. Wspominają jednak też o kilku problemach organizacyjnych.

Ruszyła sądowa batalia o prawo do wychowywania dziecka przez kobietę, która za pieniądze zgodziła się urodzić dziecko innej parze. - Dziecku będzie u ojca lepiej. Matka zastępcza jest niestabilna emocjonalnie, nie zapewni dziecku dobrych warunków - mówią adwokaci pary, która wynajęła brzuch Beaty Grzybowskiej.

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka zbiera wśród wiernych pieniądze na budowę nowego, okazałego kościoła. Inwestycja może pochłonąć nawet 100 milionów złotych, pisze "Dziennik". Jest jeden kłopot. Fundacja na zbiórkę powinna mieć zgodę MSWiA. A nawet o nią nie wystąpiła. Nie pierwszy raz, kiedy o tym "zapomniała".

Oni nie chcieli go puścić, on nie chciał odejść. Bono żegnał się z Chorzowem i Polską klęcząc na scenie. - Tej nocy nie da się zapomnieć - mówił. A Bono wie, co mówi. - Dziękujemy! Dziękujemy! - kilkakrotnie przerywała mu podczas koncertu polska publiczność. Do wyjścia zbierała się powoli. Jeszcze długo po północy wychodząc, fani powtarzali: Najlepszy wieczór. Magia. Żal.

- To nic dziwnego, nic nagannego. Oni dyskretnie rozpytali kilka osób - tak o sprawdzaniu w 1989 roku przez SB pochodzenia etnicznego Aleksandra Kwaśniewskiego i zarobków jego żony mówi Andrzej Milczanowski, były szef UOP i minister spraw wewnętrznych. Swoje przekonanie opiera na doświadczeniu, bo raportu nie widział.

Kazimierz Marcinkiewicz podziela zdanie polskich władz, które oficjalnie zaprotestowały przeciw kontrowersyjnej reklamówce Volkswagena. - Warto mieć dystans, ale są sprawy, z których żartować nie można. Jeremy Clarkson poszedł o krok za daleko – uważa były premier.

Pochodzący z Podhala senator PiS Tadeusz Skorupa zwrócił się do ministra sprawiedliwości o rozważenie wszczęcia śledztwa "pod kątem publicznego znieważenia polskich górali przez media lokalne i ogólnopolskie". Sprawa ma związek ze śmiercią konia na drodze do Morskiego Oka. Apel senatora nie spodobał się hakerom, którzy w czwartek wieczorem zaatakowali stronę internetową polityka.

W ferworze zaciekłych polemik światopoglądowych rodzą się nieraz zaskakujące pomysły. Marek Jurek, który w "Faktach po Faktach" spierał się z Joanną Muchą na temat finansowania przez państwo antykoncepcji, zaproponował niespodziewanie, żeby najbogatszym obywatelom wprowadzić… podatek antykoncepcyjny. Po chwili przyznał jednak, że to żart.

Rodzice walczą, by Róża wróciła tam, gdzie jej miejsce - do domu. Do Sądu Okręgowego w Poznaniu wpłynęło zażalenie pełnomocnika rodziców ze wsi Błota Wielkie koło Wronek (Wielkopolskie), którym decyzją sądu odebrano tuż po porodzie dziecko i przekazano rodzinie zastępczej. Termin rozpatrzenia zażalenia powinien być znany w piątek.