Wojciech Cejrowski ma ksenofobiczne, homofobiczne i rasistowskie poglądy uważa redaktor naczelna radia TOK FM Ewa Wanat. I dlatego nie chce być nominowana w plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie, którego jest on laureatem.

Premier i minister skarbu działają przeciw racji stanu. Bałagan w TVP sprawia bowiem, że marnotrawiony jest majątek spółki - w tak ostrych słowach poseł PSL Janusz Piechociński krytykuje koalicyjną PO za brak działań ws. telewizji.

Czy Jarosław Kaczyński straci kolejnego lojalnego żołnierza? Tadeusz Cymański, krytykuje partię za obecną politykę i grozi odejściem - informuje "Rzeczpospolita". Jego zdaniem, PiS porzucił ideę "solidarnego państwa" i pozostaje pod zbyt dużym wpływem gospodarczych liberałów.

Komandoska z Afganistanu nie żyje. Zmarła w szpitalu, kilka miesięcy po powrocie z misji. Lekarze nie potrafili jej pomóc. - Przypadek Ewy wskazuje, że badania po powrocie z misji są niewystarczające – mówią żołnierze dziennikowi "Polska".

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do powrotu do władzy. W tym celu ma powstać gabinet cieni. Jak na statutowym kongresie za zamkniętymi drzwiami - którego obrady zarejestrowali dziennikarze programu "Teraz My!" - mówił Jarosław Kaczyński, ostatecznej nazwy dla zespołu jeszcze nie ma - "niektórzy mówią o Komitecie IV Rzeczpospolitej", ale koncept jest. - Będą to kandydaci na ministrów, wiceministrów, wicepremierów - mówił prezes PiS.

Pieniędzy na służbę zdrowia wydajemy coraz więcej, ale nie odczuwamy poprawy jakości opieki zdrowotnej. Jak pokazują wyniki najnowszego rankingu Euro Health Consumer Index (EHCI), jesteśmy pod tym względem na 26. miejscu z 33 badanych krajów Europy. To gorzej niż przed rokiem - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jedna osoba zginęła w wybuchu w jednym z mieszkań przy ulicy Solidarności w dzielnicy Halemba w Rudzie Śląskiej. Policja podejrzewa, że było to samobójstwo.

Roman Polański skorzystał z usług nieletniej prostytutki, ale niewątpliwie zrobił coś bardzo złego i jest to ciemna strona jego życia - mówił w "Kropce nad i" TVN24 reżyser Krzysztof Zanussi. Pokreślił jednak, że sprawa nie miałaby takiego wydźwięku, gdyby reżyser nie był sławny.

Premier Donald Tusk po raz pierwszy zabiera głos w sprawie aresztowania Romana Polańskiego. I nie zdradza wielkich emocji. - To nie jest narodowo-polityczna sprawa, tylko obyczajowo-karna - ocenił szef rządu. Według niego nie ma potrzeby podnosić "narodowego larum", bo nikomu nie dzieje się krzywda.

Portal tvn24.pl dotarł do zdjęć z katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk". Na dwóch zdjęciach wykonanych podczas wizji lokalnej w kopalni widać zniszczenia, do jakich doszło w wyniku wybuchu metanu.

100 tys. jakie przyjęła Weronika Marczuk-Pazura nie było łapówką. - To wynagrodzenie należne jej kancelarii za obsługę prawną - napisała w oświadczeniu skierowanym w poniedziałek do mediów jej agentka Joanna Bastrzyk. Dodała, że celebrytka jest przekonana o swojej niewinności, czego będzie dowodziła przed niezależnym sądem.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej z Kozarz (Podlaskie), a także jego niepełnosprawni pensjonariusze, byli zmuszani do budowy domu dyrektora placówki. Mirosław K., choć został skazany, nadal sprawuje swoją funkcję. Osoby, które zeznawały przeciwko swojemu przełożonemu, znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji - jedni z nich stracili pracę, inni nie dostali podwyżek bądź premii.

Niepełnosprawny mężczyzna na wózku został w poniedziałek potrącony przez młodego kierowcę w Maszewie Dużym niedaleko Płocka. Inwalida ma złamane obie nogi.

Świeżo upieczona posiadaczka prawa jazdy nie zdołała opanować samochodu i uderzyła w blok mieszkalny w Bydgoszczy. 18-latce i 17-letniemu pasażerowi nissana nic się nie stało. Informację i zdjęcia dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Pół roku więzienia w zawieszeniu - taki wyrok usłyszała matka, która porzuciła swojego półtorarocznego synka przed jednym z krakowskich kościołów. Kobieta będzie musiała zapłacić grzywnę.

Już 8 października dyrektor Radia Maryja będzie bronił swego doktoratu - dowiedzieli się reporterzy "Teraz My". Oficjalny temat rozprawy doktorskiej o. Tadeusza Rydzyka brzmi "Apostolski Wymiar Radio Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa" .

Bogusław S., prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych, który razem z Weroniką Marczuk-Pazurą jest podejrzany o korupcję w sprawie prywatyzacji wydawnictwa, wyszedł na wolność. S. mógł opuścić areszt po tym, gdy w poniedziałek wpłacił 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Śledztwo w sprawie rapera Pei zapowiada się na typowe - żmudne i długie. Prokuratura napotkała bowiem "na nieoczekiwane trudności". Przesłuchani do tej pory świadkowie incydentu na koncercie przedstawiają bowiem rozbieżne wersje zdarzeń, a policja ma trudności z dotarciem do uczestników koncertu.

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w poniedziałek wyroki w procesie związanym z wypadkiem autokaru z licealistami koło Jeżewa (woj. podlaskie). Zginęło wówczas 13 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Lech Kaczyński poinformował w poniedziałek, że polecił swoim prawnikom zbadanie sprawy aresztowanego w Szwajcarii Romana Polańskiego. - Sprawa jest skomplikowana, bo do przestępstwa, które nie należy do "najpiękniejszych", jednak doszło - zastrzegł prezydent.