Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S. ps. Staruch zostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące - zdecydował sąd rejonowy. - Areszt został przedłużony do 27 kwietnia - potwierdził w rozmowie z tvn24.pl rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Łochowski.

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała w piątek wniosek premiera o odwołanie szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - poinformował Stanisław Wziątek (SLD). Wcześniej z posiedzenia wyszli posłowie PiS. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl, podczas spotkania z posłami Bondaryk tłumaczył, że chciał rozbudowywać ABW i zwiększać jej uprawnienia śledcze, bo coraz mocniejsze są służby specjalne wschodnich sąsiadów Polski.

- W działaniach CBA, które doprowadziły do zatrzymania doktora Mirosława G. brał udział agent pod przykryciem, który uwiódł pięlęgniarkę tylko po to, by dostarczała mu materiały obciążające kardiochirurga - ujawnił w piątek warszawski sąd. - Można go określić jako "dużego agenta Tomka" - stwierdził sędzia Igor Tuleya.

Krakowski sąd uniewinnił w piątek pasażera, który jechał autobusem bez skasowanego biletu i pogryzł kontrolera biletów. Uznał, że mężczyzna, obywatel Nigerii, działał w ramach obrony koniecznej podczas bezprawnej próby zatrzymania go. Nigeryjczyk został jedynie skazany za uderzenie kontrolerki w brzuch na 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem przepracowania co miesiąc 40 godzin na cele społeczne.

- Kara nie dyskwalifikuje dr. Mirosława G jako lekarza, to nie ma to wpływu na jego rozwój zawodowy - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, komentując skazanie dr. Mirosława G. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata za przyjmowanie łapówek. W opinii Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA najważniejsze jest to, że wyrok jest skazujący. Jednak zdaniem Beaty Kempy z SP, kara w zawieszeniu jest nieskuteczna.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zasiada w międzynarodowej radzie doradców firmy Kulczyk Investments. Ma zarabiać z tego tytułu ok. 52 tys. zł miesięcznie - podaje "Gazeta Wyborcza".

Kardiochirurg Mirosław G. został uznany winnym przyjęcia korzyści majątkowych od swoich pacjentów. Doktor został skazany na łączną karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zapłacenia 72 tys. złotych grzywny - uznał warszawski sąd. Lekarza uniewinniono od zarzutów mobbingu i molestowania seksualnego. Wyrok jest nieprawomocny.

Sejm nie zgodził się na powołanie złożonej z ekspertów wysokiej komisji obywatelskiej do wyjaśnienia przebiegu katastrofy smoleńskiej. Przeciwko byli posłowie PO, RP, SLD, większość z PSL.

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. zniesławienia "agenta Tomka" przez "Gazetę Wyborczą". Chodzi o publikację zdjęcia, na którym były agent CBA pozuje półnago z walizką pieniędzy. Tomasz Kaczmarek jest przekonany, że to nie kończy sprawy. - Trzy z pięciu moich zawiadomień nadal są przez prokuraturę analizowane - powiedział portalowi tvn24.pl.

Zmarł jeden z pacjentów bielskiego szpitala, u którego wykryto infekcję AH1N1. Ale jak zapewnia dyrekcja placówki, nie była to bezpośrednia przyczyna zgonu. W szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej przebywa jeszcze 13 pacjentów, u których wykryto świńską grypę. Dwie kolejne osoby chorują na AH1N1 w Suchej Beskidzkiej.

Mirosław G., były ordynator kardiochirurgii warszawskiego szpitala MSWiA, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości 72 tys. zł za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów. Sąd uniewinnił go od ponad 20 zarzutów mobbingowania podwładnych. Wyrok nie jest prawomocny. Doktor G. po odczytaniu wyroku, wyszedł szybkim krokiem z sali. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Nie żyje 38-letni górnik z kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej. Pracownik działu wydobywczego został przygnieciony oderwaną od stropu łatą węgla dwumetrowej długości.

Dymisja Krzysztofa Bondaryka to wyraz jego złych relacji z premierem Donaldem Tuskiem - powiedział w "Jeden na jeden" Marek Biernacki, członek komisji ds. służb specjalnych, komentując odejście szefa ABW. Zapewnił jednocześnie, że Bondaryk nie zbierał haków na premiera.

- Rok 2013 w Polsce powinien być rokiem rodziny - powiedział w czwartek premier Donald Tusk. A w tle premiera, na telebimie, rodzina, jak twierdzi Monika Olejnik, irlandzka. - Jest uśmiechnięta i zadowolona. Wiadomo, że chodziło tylko o pewne tło dla przekazu pana premiera - tłumaczył w "Kropce nad i" rzecznik rządu Paweł Graś.