Handlowali ludźmi, pójdą siedzieć

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Straży Granicznej rozbili gang handlujący ludźmi. Przestępcy werbowali kobiety w Polsce i na Ukrainie do pracy w agencjach towarzyskich. Zatrzymano dziewięć osób. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kogo podgląda kamera w Białymstoku

Każdy internauta może od miesięcy podglądać, co robią w domu mieszkańcy Białegostoku. Jak to możliwe? Dzięki kamerze zainstalowanej na jednym z osiedlowych wieżowców. Miała służyć do podziwiania uroków miasta, jednak internauci znaleźli jej nowe zastosowanie - pisze "Polska".

Tusk i Kaczyński pod polityczny sąd

Politycy, głównie z lewej strony sceny politycznej, szykują sąd nad Donaldem Tuskiem i Lechem Kaczyńskim. Sędziami mają być ex premierzy i prezydenci. Na razie zgłosili się Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Józef Oleksy i Włodzimierz Cimoszewicz - pisze "Dziennik".

Księża namówią do oddania krwi

Popierany przez Episkopat pomysł wystartuje już od najbliższej niedzieli. Jednym z jego celów będzie tworzenie parafialnych klubów krwiodawstwa i zachęcenie wiernych do oddawania najcenniejszego leku - krwi. O akcji pisze dziennik "Polska".

Materialna segregacja uczniów

W jednym z gimnazjów w Gryficach (zachodniopomorskie), uczniowie z bogatych rodzin mają pyszne posiłki podane na eleganckich talerzach, ci biedniejsi gimnazjaliści dostają skromne obiadowe porcje na plastikowych jednorazówkach. Jak to możliwe, że w jednej szkole, na jednej stołówce, w tak ostentacyjny sposób, dzieli się uczniów na biednych i bogatych?

Premier gotów oddać prezydentowi "krzesło"

Jeszcze dwa miesiące temu premier zaciekle walczył z prezydentem o "krzesło" na szczycie UE w Brukseli. Teraz wygląda na to, że polityka miłości rzeczywiście bierze górę - Donald Tusk zapewnił, że jeśli Lech Kaczyński zdecyduje się wybrać na grudniowy szczyt UE do Brukseli, to zrobi wszystko, by "bez kłopotów dojechał tam gdzie trzeba, żeby były krzesła i wszystko po bożemu". Jak podkreśla, że nie chce "powtórki z rozrywki".

SB-ek: zapłaciłem Wałęsie, ale nie wiem czy był TW

Edward G., który - według historyków IPN - miał zwerbować Lecha Wałęsę do współpracy z SB, żyje - wbrew temu, co napisano w książce "SB a Lech Wałęsa". Autorzy publikacji uznali tego głównego świadka za zmarłego. Znalazł go IPN. W toczącym się śledztwie ws. fałszowania akt SB, funkcjonariusz miał powiedzieć, że zapłacił Wałęsie, ale nic nie wie, by były prezydent został zarejestrowany jako TW.

Miller: prezydent nie może rezygnować z BOR-u

Były powody, żeby zawiesić szefa prezydenckiej ochrony Krzysztofa Olszowca - powiedział w programie TVN24 "Piskiem po oczach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem funkcjonariusz BOR nie powinien był pozwolić, by Lech Kaczyński jechał na granicę z Osetią Południową w sytuacji, gdy nie zostały zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Palikot bez konsekwencji

- Taki sposób komunikowania się jest niedopuszczalny. Zwrócę Januszowi Palikotowi uwagę - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do wypowiedzi posła PO, jakoby prezydent Lech Kaczyński miał powiedzieć do szefa BOR gen. brygady Mariana Janickiego "won gnoju". Poważniejszych konsekwencji nie będzie. Dlaczego? - Każdy ma swojego Palikota. My na szczęście nie mamy swojego Kurskiego - powiedział Tusk.

Komu in vitro? Nie wiadomo

Po zapowiedzi premiera Donalda Tuska, że zapłodnienie in vitro powinny być refundowane ze środków publicznych, nadal nie wiadomo, komu będzie przysługiwać refundacja. Minister zdrowia przyznała, że decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

"Doktor G. skazał mnie na śmierć"

– Doktor Mirosław G. wydał na mnie wyrok śmierci - "Rzeczpospolita" przytacza słowa jednego z pacjentów, któremu - jak twierdzi - lekarz wszczepił wadliwą zastawkę serca, a następnie to ukrywał.

"Nasze pomysły mają wadę fabryczną"

- Nasze pomysły mają jedną wadę fabryczną - ich autorem jest PiS - mówi przewrotnie była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska i pisze list do premiera. Posłanka PiS chce przekonać w nim Donalda Tuska do współpracy w sprawie polityki rodzinnej.

Stasiak: tu chodzi o wiarygodność Polski

Nie można zamiatać tej sprawy pod dywan. Instytucje publiczne muszą wyjaśnić okoliczności powstania raportu ABW ws. incydentu w Gruzji, od tego zależy wiarygodność naszego kraju - uważa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.

Powtórka z "Długu"

Założyli swojej ofierze kajdanki na ręce i skrępowali nogi przewodem elektrycznym. Bili go pięściami po twarzy, brzuchu i całym ciele. Do katowania używali też młotka i kombinerek. Wszystko po to, by odzyskać rzekomy dług o wysokości 300 tys. zł. Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali grupę ośmiu osób podejrzewanych o udział w brutalnym pobiciu 32-letniego mężczyzny.

Ukradli hormon wzrostu za 5 mln

W ręce policji wpadło ośmiu mężczyzn podejrzewanych o kradzież hormonu wzrostu wartego 5 mln złotych. Policjanci nakryli ich, jak w drugim garażu przepompowywali paliwo (2 tysiące litrów) z kanistrów do większych zbiorników.

Górnicy nie chcą władz na rocznicy Wujka

Społeczny komitet pamięci poległych górników kopalni Wujek nie zaprosił nikogo z przedstawicieli władz Polski na zaplanowane na 16 grudnia obchody pacyfikacji kopalni. - W ten sposób wyrażamy swój żal i protest z powodu niewypłacenia odszkodowań ofiarom pacyfikacji Wujka - mówi Krzysztof Pluszczyk, przewodniczący komitetu.

Prezydent ma nowego szefa ochrony. "Dobrze go zna"

Prezydent Lech Kaczyński zgodził się, aby do czasu wyjaśnienia incydentu gruzińskiego obowiązki szefa jego ochrony pełnił Artur Żelazowski - wynika z nieoficjalnych informacji zbliżonych do źródeł w kancelarii prezydenta.

"Nikogo nie uderzył, to prowokacja paranoików"

Lech Wałęsa staje murem za swoim współpracownikiem Piotrem Gulczyńskim i broni go obiema rękami. - Odbieram to jako prowokację tamtych ludzi. Tam jest mnóstwo paranoików, którzy nakręcają takie sytuacje - mówił były prezydent podczas konferencji prasowej. To reakcja na sytuację, do której doszło w czwartek po rozprawie w warszawskim sądzie okręgowym. Gulczyński miał uderzyć jednego z dziennikarzy.

"Kaczyński i Saakaszwili pobawili się w wojnę"

- Nieistotne, kto jest bardziej winny w sprawie ostrzału konwoju, w którym jechali prezydenci Polski i Gruzji. Znacznie ważniejsze jest, że był to przykład prowadzenia infantylnej i bardzo nieskutecznej polityki - tak były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz komentuje gruziński incydent. Jego zdaniem obaj politycy zachowali się jak "mali chłopcy".

"Prezydent może jechać bez ochrony"

Zbigniew Wassermann stwierdził, że prezydent ma prawo zrezygnować z ochrony tak, jak czynił to też wcześniej premier Donald Tusk jadąc do Włoch. Były koordynator ds. służb specjalnych powiedział w RMF FM, że zawieszenie szefa BOR to antyprezydencka szykana.

W kinie taniej za "miniówkę"

Niebywałą zniżkę mogły dostać w kinie Światowid wszystkie kobiety, które na film "Dziewczyny z St. Trinian" przyszły w krótkich spódniczkach. Za odsłonienie nóg mogły otrzymać 50 proc. ulgi na bilet. Pomysł oburzył Instytucję Filmową "Silesia Film", która poprosiła prokuraturę o zbadanie, czy kierownictwo kina nie popełniło taką promocją przestępstwa.

Kasę pożyczaj tylko kobietom

Mieszka w dużym mieście, ma 39 lat i jest mężczyzną. Kto to taki? Typowy polski dłużnik. Dodajmy - dłużnik nierzetelny. Z roku na rok rośnie zadłużenie Polaków, natomiast spada entuzjazm do spłaty zobowiązań. Fason starają się trzymać już tylko kobiety. - Są solidniejsze, bardziej odpowiedzialne i przewidujące - pisze "Dziennik".

Nauczyciele na usługach biur podróży

Nawet tysiąc złotych może zainkasować nauczyciel od biura podróży za zorganizowanie wycieczki dla uczniów – donosi dziennik "Polska". Jak się okazuje, o tym procederze nie ma pojęcia kuratorium.

Kwaśniewski znów liderem lewicy

Aleksander Kwaśniewski znów chce przewodzić lewicy. Nie chodzi jednak o przywództwo partyjne, ale ideowe - wyjaśnia "Dziennik". Byłego prezydenta wspomoże think tank złożony z 200 ekspertów.

Warszawa: zazdrość i duma

Warszawiacy poza stolicą uwielbiani nie są, ale sami siebie lubią. Widzą siebie jako ludzi przedsiębiorczych i gościnnych. I niemal wszyscy lubią miejsce, w którym mieszkają - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla "Gazety Wyborczej". Ale także coraz więcej mieszkańców reszty kraju przyznaje, że jest ze stolica dumna.

Autobus zawisł na słupie

Zjechał z drogi i uderzył w słup trakcyjny. Nie wiadomo dlaczego. Kierowca nocnego autobusu z Łodzi i sześcioro pasażerów trafiło do szpitala. Zdjęcia wypadku na platformę Kontakt TVN24 przesłał nam internauta Damian.