O to, co mężczyznom należało się niejako naturalnie, kobiety musiały walczyć latami, nierzadko nawet krwawo. Choć dziś trudno w to uwierzyć, jeszcze na początku dwudziestego stulecia kobiety nie miały prawa głosu w żadnym z europejskich krajów.

Blisko 3 miesiące temu państwo Cumbrowscy z Nowych Marz stracili cały dobytek. Zostali eksmitowani, a ich dom zburzony, ponieważ stał na trasie budowy grogi A1. Teraz budują już nowy dom, ale do zimy na pewno nie zdążą.

Ważący ponad cztery kilogramy róg nosorożca próbował przemycić mężczyzna wracający z Republiki Południowej Afryki. Celnicy z portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach znaleźli róg w bagażu turysty.

Gdy na wózku inwalidzkim chciał przejechać jednego dnia z Łódzi do Warszawy kibicowała mu cała Polska. Niestety wysiłek był ponad siły - do celu zabrakło 20 km. Ale nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy pomogli Krzysztofowi Jastrzębskiemu spełnić marzenie - ma wózek, na którym będzie mógł wystartować na paraolimpiadzie w Pekinie.

Lekarze z grudziądzkich szpitali w ostatnim tygodniu wykryli 3 przypadki sepsy. Jednak zapewniają, że jak na razie nie ma mowy o epidemii.

Internetowa wyszukiwarka lokali wyborczych, dowożenie osób niepełnosprawnych do komisji wyborczych - takie proste, lecz skuteczne metody zachęcające do udziału w wyborach zaproponowały swoim mieszkańcom władze Szczecina.

Byłe zakonnice, eksmitowane z klasztoru w Kazimierzu Dolnym szykują się do zamieszkania w opuszczonym gospodarstwie w Wielkopolsce. Są spokojne, zadowolone, przekonane o swojej słuszności - pisze "Dziennik".

Ośmioletni Filipek jednego dnia stracił matkę i młodszego brata - zabił ich dziadek chłopca. Malec stracił również dom, a jego ojcu miasto nie chciało przyznać mieszkania socjalnego. Dziennikarze "Prosto z Polski" zajęli się sprawą i mieszkanie w końcu się znalazło.

Przez kilka miesięcy poruszająca się o kulach Aneta Wójtowicz walczyła z ZUS i czekała na spotkanie z komisją orzeczników, która przyznałaby jej zasiłek. Dopiero interwencja dziennikarzy "Prosto z Polski" spowodowała, że doszło do takiego spotkania. Zobacz historię pani Anety.

W Karkonoszach spadł pierwszy śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

W decyzji toruńskiej prokuratury w sprawie taśm o. Rydzyka są błędy, które pozwalają ją obalić. Wszystko teraz w rękach organizacji żydowskich lub osób tej narodowości.

Borne-Sulinowo, trzytysięczne miasteczko, w którym stacjonowali radzieccy żołnierze pełne jest pocisków i niewybuchów. Na jednej tylko działce znaleziono ich 15.

Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. w Bełchatowie, który zapomni tenisówek na zmianę, płaci złotówkę kary. Jego koleżanka z I LO im. Broniewskiego, która zapomni identyfikatora, za zastępczy zapłaci 50 groszy. Uczniowie kary te mogą odpracować. O sprawie pisze "Dziennik Łódzki".

Komendant główny policji rozesłał do krajowych jednostek pismo, w którym zaleca przeprowadzenie rozmów m.in. z dyrektorami supermarketów, centrów rozrywki i dworców, aby ci zwracali uwagę na podejrzane osoby i pozostawione bez opieki pakunki, pisze "Dziennik".

Kasię i Bartka, oprócz miłości, łączy pasja do samochodów. Oboje zgodnie twierdzą, że nie wyobrażają sobie życia bez siebie i swoich "garbusów".

Wkrótce nie tylko autostrady, ale i drogi ekspresowe będą płatne. Według wstępnych informacji, przyjmując maksymalne stawki, za 100 km będziemy musieli zapłacić nawet 250 zł.

- TVP nie otrzymała jeszcze oficjalnego pisma, ale jest gotowa na orędzie premiera dziś o godz. 20 - mówi portalowi tvn24.pl osoba z władz telewizji publicznej. Sławomir Nowak z PO ostrzega: - Premier wykorzystując swoje stanowisko do celów wyborczych może w ten sposób złamać prawo.

Lekarze z izby przyjęć w szpitala w Grodzisku Mazowieckim odmówili pomocy chorej kobiecie w ciąży i poradzili jej by jechała do innego szpitala autobusem. Gdy mąż kobiet wezwał pogotowie, szpital odwołał wezwanie - donosi dziennik.pl. Sprawą zajęła się już prokuratura.

W poniedziałek w 31 Bazie Lotniczej na poznańskich Krzesinach piloci rozpoczną nocne ćwiczenia samolotów F-16. Loty będą odbywać się od ok. godz. 19:00 do godz. 22:00. Nocne loty F-16 będą się odbywać 4-5 dni w miesiącu.

Platforma podsumowała kampanię pokazując spot z dziecięcymi rysunkami, podpisując dziesięć zobowiązań i dziękując byłemu premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi za "ciepłe słowa i poparcie". Liderowi PO towarzyszyła posłanka Ewa Kopacz.

Jarosław Kaczyński jest dobrym premierem - przekonywała na konferencji prasowej Nelly Rokita, kilka godzin po tym, jak stwierdziła, że prezes PiS nie powinien sprawować tej funkcji. Podtrzymała jednak opinię, że po wyborach na czele rządu powinien stanąć Jan Rokita.

100 tys. zł żąda były szef MSWiA Janusz Kaczmarek za "oczywiście niesłuszne zatrzymanie" ws. przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Minister zdrowia Zbigniew Religa - jedna z twarzy kampanii wyborczych PiS - wstąpił do reaktywowanego niedawno Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego - podaje 'Wprost".

Nowy traktat UE to utrata suwerenności na wiele lat. Prezydent Lech Kaczyński dopuścił się zdrady, niech nie mydli oczu Joaniną, bo to pic na wodę - grzmiał na konferencji prasowej Roman Giertych.

Kierowca karetki pogotowia ratunkowego i przewożony pacjent zginęli w wypadku w miejscowości Maleszewy K. Brodnicy. Dwie osoby z obsługi karetki zostały ranne - poinformował Paweł Frątczak ze straży pożarnej.