Kancelaria Sejmu zamierza kupić 30 kuloodpornych kamizelek dla strażników straży marszałkowskiej - pisze "Rzeczpospolita". Tymczasem pieniędzy brakuje na najbardziej podstawowe potrzeby, takie jak tonery do drukarek czy materiały biurowe.

Los współczesnych dzieci jest coraz trudniejszy. Rodzice chcą, aby coraz wcześniej wiedziały coraz więcej. Jednak sami rodzice często są tak zapracowani, że nie mają czasu pomóc swoim pociechom w dodatkowej nauce. Wyręcza ich w tym korepetytor. Wiek dzieci korzystających z takiej pomocy mocno się obniża, a rynek na takie usługi przeżywa boom.

Jak in vitro, to w Polsce. Bo taniej i skuteczniej. Do przygranicznych polskich klinik przyjeżdża coraz więcej przyszłych mam z Niemiec. W ich ojczyźnie prawo regulujące stosowanie sztucznego zapłodnienia jest restrykcyjne, a tuż za wschodnią granicą takiego prawa w ogóle nie ma. Politycy ciągle się spierają, jak ma wyglądać.

Na Polskiej scenie politycznej nie ma miejsca na nowa partię prawicową, którą mieliby utworzyć posłowie odchodzący z PiS, uważa Andrzej Olechowski. - Jest za to miejsce na inicjatywy liberalne - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

- Wielka polityka, to jest przede wszystkim polityka mówiona, natomiast w samorządzie jest polityka czynów - uważa Mirosław Sekuła (PO). Niedawny przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej startuje w wyścigu do fotela prezydenta Zabrza.

Prokuratorzy przesłuchują dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo taksówkarza w Koziegłowach. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że napad był był starannie przygotowywany. - Wnioski o areszty zostaną skierowane do sądu w poniedziałek - poinformował w niedzielę rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

- Co 5 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, co 10 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, chorobą, którą Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała za pierwszą niezakaźną epidemię.

W niedzielę mija sto dni od zaprzysiężenia na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jak mówił dzień wcześniej premier Donald Tusk, Komorowski jest przykładem "pozytywnej zmiany w polskiej polityce". W ocenie prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, prezydentura ta jest "zamknięta i bierna w stosunku do bardzo ważnych wyzwań, przed którymi stoi Polska".

Wybory samorządowe coraz bliżej, a czasu coraz mniej. Kandydaci gotowi są więc chwytać się ostatniej deski ratunku. Na przykład wyborczego poradnika autorstwa ambitnego wójta gminy Rusiec. Wójt wysoko ceni sobie swoje rady, bo za jeden egzemplarz książki trzeba zapłacić 1200 zł.

Premier Donald Tusk uważa, że Janusz Palikot zrobił błąd odchodząc z Platformy Obywatelskiej i że jego partia nie ma szans wejść do parlamentu. - Zbuduje partię na dwa, może trzy procent, nie więcej, i nie wejdzie do parlamentu, ale to my stracimy te dwa - trzy procent - powiedział premier.

- Tak jak mi się wydaje po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim, dalszych wyrzuceń z partii nie będzie - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem, realny jest powrót do PiS-u Elżbiety Jakubiak, co pozwoli zatrzymać proces rozpadu w partii.

- Znalezione zwłoki to ciało poszukiwanego taksówkarza - oznajmił rzecznik wielkopolskiej policji nadkomisarz Andrzej Borowiak. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, recydywistów, których podejrzewa o zabójstwo 51-latka.

- Odejście z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak to incydentalne sprawy, które nie będą miały wpływu na wynik wyborczy partii w wyborach samorządowych - powiedział dzisiaj w Gdańsku wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro. Według niego to wydarzenie nie zasługuje na uwagę "milionów Polaków".

- Nie chcę się już dłużej zajmować tą partią. Pępowina została odcięta - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Paweł Poncyljusz z PiS. Polityk stwierdza, że od kiedy członkowie partii są po kolei wyrzucani, Jarosław Kaczyński "przestaje być dla nich tematem". - Mam dość oszukiwania się, że z tej mąki będzie chleb - dodaje.

Sceny jak z filmu gangsterskiego w Cieszynie - choć strzelano tylko z wiatrówki. W piątek wieczorem nieznani sprawcy jeździli po mieście i strzelali do przypadkowych przechodniów. Sześć osób zostało rannych, na szczęście niegroźnie.

Policja zatrzymała czterech wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze (woj. małopolskie). Chłopcy w wieku od 14 do 17 lat są obwiniani o zgwałcenie koleżanki. Zostali umieszczeni w izbie dziecka.

Zuchwały napad na pociąg towarowy na obrzeżach Katowic. Złodzieje wysypali na tory 25 ton węgla. Częściowo zablokował on prowadzącą tamtędy linię towarową. To już kolejna zuchwała kradzież w tym sezonie - w czwartek na torach znalazło się około 70 ton koksu.

- W Polsce brakuje w tym roku karpi, u nas będzie ich na święta o 25 proc. mniej. To zły rok - mówi współwłaściciel gospodarstwa rybackiego w wielkopolskiej gminie Przygodzice, Marek Trzcieliński. Zaznaczył, że nawet stali klienci nie otrzymają takiej ilości tej ryby, jaką by chcieli kupić.

Nie wszędzie wybory samorządowe oznaczają płoty i słupy oklejone wyborczymi plakatami. Całkiem liczne są w Polsce miejsca, gdzie kampanii po prostu nie ma. Dlaczego? Bo nie ma konkurencji.

Instrukcja organizacji lotów statków powietrznych o statusie head, to jeden z najważniejszych dokumentów, który po katastrofie wojskowego samolotu CASA miał stać się biblią dla lotów z najważniejszymi osobami w Polsce. Jednak - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - część z jej zapisów nie była przestrzegana. Także tragicznego 10 kwietnia.