401 posłów głosowało za przyjęciem ustawy o przystąpieniu Polski do Systemu Informacyjnego Schengen i Systemu Informacji Wizowej. Bez tej ustawy Polacy nie mogliby podróżować po UE bez kontroli granicznych.

Opinie Janusza Kaczmarka nie wystarczą - twierdzi poseł PiS Jędrych i chce, żeby przed sejmową speckomisją stanęli też Zbigniew Ziobro, Zbigniew Wassermann i Bogdan Święczkowski.

PiS sonduje nastroje w LPR i części Samoobrony, czy możliwy jest powrót do koalicji - pisze "Rz". Z kolei - zdaniem "Faktu - prezydent i szef Platformy Obywatelskiej mają się spotkać i ustalić, jak będzie wyglądała scena polityczna w ciągu najbliższych tygodni.

Nie na przyszłym posiedzeniu a już dziś może dojść do głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu. Wtedy wybory mogłyby odbyć się już na przełomie września i października. O takim planie wyborczym mówił w "Sygnałach Dnia" poseł PiS Karol Karski.

Zeznania Kaczmarka przed komisją ds. służb będą dziś wznowione po jednodniowej przerwie. "Gazeta Wyborcza" donosi tymczasem, że Kaczmarek opowiadał, jak Zbigniew Ziobro manipulował mediami.

Siedem i pół tysiąca litrów spirytusu przechwycili łódzcy celnicy podczas likwidacji nielegalnej fabryki alkoholu. W akcji uczestniczyli też funkcjonariusze CBŚ. Na miejscu znaleziono m.in. prowizoryczną linię do odkażania oraz tysiące butelek i fałszywych etykiet.

Już wiemy, że grzeczni chłopcy przegrywają - mówi bliski współpracownik Donalda Tuska i zapewnia, że Platforma odrobiła lekcje po ostatniej kampanii. Nie będzie deklaracji o PO-PiSie ani PO-LiDzie, będzie za to większy wpływ terenu na wyborcze listy.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz zebrał już dość materiału na pierwszy z zapowiadanych aneksów do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma on się ukazać w ciągu trzech tygodni - czytamy w "Dzienniku".

Prawie 200 Polaków z Białorusi, Litwy, Rosji, Kazachstanu i Ukrainy przypomni w piątek polskim parlamentarzystom o swoim istnieniu. Chcą, aby Sejm zajął się w trybie natychmiastowym głosowaniem w sprawie Karty Polaka – pisze „Dziennik”.

Jeśli dojdzie do przedterminowych wyborów na jesieni, Aleksander Kwaśniewski część kampanii spędzi w USA na wykładach uniwersyteckich. Będzie przemawiał do studentów, zamiast pomagać lewicy - dowiedział się "Dziennik".

W niektórych szkołach dyrektorzy tak przejęli się zaleceniem byłego już ministra edukacji, że zamówili mundurki dla swoich uczniów jeszcze przed wakacjami - pisze "Życie Warszawy". Jednak młodzież urosła przez wakacje, no i dyrektorzy mają kłopot.

Spalona słońcem hiszpańska prowincja, dwa nienawidzące się rody i zemsta, która ciągnie się przez dwa pokolenia. Psychologiczny thriller Carlosa Saury "Siódmy dzień" wchodzi na ekrany kin.

Kilkumetrowe fale, wiatr łamiący maszty i łodzie poprzewracane do góry dnem - tak wyglądały mazurskie jeziora podczas białego szkwału. Nawałnica osiągnęła tam 12 stopni w skali Beauforta, zabiła cztery osoby, a kolejnych siedem wciąż jest poszukiwanych.

Wirtualna siedziba SLD powstanie w grze sieciowej "Second Life". - To na razie tylko pomysł, ale bardzo poważnie się nad nim zastanawiamy - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik SLD Piotr Mościcki. - To będzie profesjonalny projekt, a nie chatka z napisem "SLD" - zapewnia.

- Zwłoka z informacją o śmierci cywili w Afganistanie jest zgodna z procedurami i była potrzebna, żeby chronić polskich żołnierzy - powiedział w "Magazynie 24" Aleksander Szczygło. Wcześniej byli ministrowie obrony domagali się powołania specjalnej komisji mającej wyjaśnić sprawę.

- To zwykła zemsta - tak Tadeusz Cymański (PiS) komentował w magazynie "24 godziny" wieczorne wydarzenia w Sejmie. W czwartek opozycja rozpoczęła odwoływanie szefów sejmowych komisji z PiS.

Na liście lektur starsi uczniowie nie znajdą forsowanej przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha twórczości Jana Dobraczyńskiego. Młodsi stracą "Władcę pierścieni" i "Chatkę Puchatka".

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

- Dalsze wyjaśnienia Janusza Kaczmarka przed sejmową komisją ds. służb specjalnych zaczną się w piątek w południe. - Uznaliśmy, że o tej porze nie ma sensu zaczynać rozmowy z panem ministrem - powiedział jej szef, Paweł Graś z PO.

Cezary T. chciał przeszkodzić w rozpoczęciu prac przy budowie obwodnicy Augustowa, gdy na teren działki, należącej wcześniej do niego, wjechał ciężki sprzęt, aby rozpocząć prace.

Państwowa Komisja Wyborcza podtrzymała swoje stanowisko o odrzuceniu sprawozdań finansowych Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej za rok 2006 - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz.

Postrzelony przez nieznanego sprawcę syn domniemanego szefa gangu wołomińskiego Henryka N. ps. "Dziad" zmarł w szpitalu.

Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 24-letniego sprawcę wypadku drogowego, w którym zginęła 18-letnia dziewczyna. Sąd uznał, że nie był to wypadek, lecz zabójstwo.

Próbowano dokonać prowokacji przeciwko prokuraturze i CBA. Są na to dowody, że stał za tym Janusz Kaczmarek - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zarówno on, jaki i szef ABW, szef CBA i szef gabinetu prezydenta zarzucili byłemu szefowi MSWiA kłamstwo. Tylko koordynator służb specjalnych przyznał, że szereg faktów, o których mówi były szef MSWiA, miało miejsce.

Kolejna osoba, która kandydowała do Sejmu z list Samoobrony dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Po Józefie Cepilu PiS wzmocniła Halina Molka z Koła Posłów Bezpartyjnych.

- Politycy rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością - mówi biskup sosnowiecki Adam Śmigielski i apeluje do pielgrzymów udających się na Jasna Górę by modlili się za liderów życia publicznego.

Samoobrona rozlicza PiS za walkę z korupcją. Dlaczego skazany za korupcję działacz PiS Mariusz Deckert jest nadal szefem Polskiego Radia Lublin? - pytał z sejmowej ławy p.o. szefa kluby Samoobrony Krzysztof Sikora.

CBA zatrzymało trzy osoby, którym wojskowa prokuratura okręgowa w Warszawie zarzuca korupcję. Wśród zatrzymanych jest były dyrektor szpitala wojskowego w Warszawie oraz żona gangstera z grupy pruszkowskiej.