Nie uważam, że przyjęcie załącznika 13 konwencji chicagowskiej było błędem - wyjaśnia prof. Marek Żylicz, członek komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, której przewodzi szef MSWiA Jerzy Miller, i ekspert międzynarodowego prawa lotniczego. Taką opinię przypisała mu w środę "Rzeczpospolita" powołując się na jego artykuł z miesięcznika "Państwo i Prawo". Żylicz koryguje także inne stwierdzenia dziennika dotyczące jego artykułu.

Na dyskotekach beatyfikacyjnych w ośmiu najmodniejszych klubach Łodzi bawiło się 800 osób. Warunkiem był brak alkoholu, stosowne piosenki i strój - pisze "Gazeta Wyborcza"

Janusz Palikot zakłada kolejną partię. Tym razem pod nazwą "Ruch Palikota" - zapowiada na swoim blogu. Członkowie poprzedniej, która popadła w tarapaty, przepiszą się do nowej. - Czy nie jest to piękny powód aby wygrać wybory? Kolejny absurd z jakim trzeba walczyć? - pyta w swoim tekście Palikot.

Ponad 300 tys. zł - tyle w ub. roku wyniósł przychód prezydenta. Bronisław Komorowski nie tylko sporo zarobił, ale też otrzyma spory zwrot nadpłaconego podatku. Wszystko dzięki ulgom i wspólnemu rozliczeniu się z żoną, która w ub. roku nie zarobiła ani grosza.

Prezydenci Warszawy, Gdańska i Krakowa to najbogatsi polscy samorządowcy. Ich majątki kolejno wynoszą: Hanny Gronkiewicz-Waltz 4,661 mln zł, Pawła Adamowicza 2,804 mln zł i Jacka Majchrowskiego 2,659 mln zł - wynika z oświadczeń majątkowych polityków, o których pisze "Rzeczpospolita".

Zapadła decyzja środowiskowa dla południowej obwodnicy Warszawy na odcinku od ulicy Puławskiej do wsi Majdan w gminie Wiązowna. Na Ursynowie droga zostanie poprowadzona tunelem pod metrem. Uwzględniono też nowy most przez Wisłę. Kiedy powstaną - nie wiadomo. Na razie zamiast trasy możemy się spodziewać odwołań, bo droga będzie sąsiadować z terenami chronionymi.

Radni Sztumu (Pomorskie) zdecydowali w środę o likwidacji szkoły podstawowej w Piekle. Władze samorządu argumentowały, że uczęszcza do niej za mało dzieci. Przeciwko zamknięciu placówki protestowali m.in. rodzice i miejscowa oświatowa "Solidarność".

Białoruski opozycjonista Alaksandr Łukin i jego żona uciekli w środę do Polski podczas próby zatrzymania ich przez białoruską Straż Graniczną na przejściu drogowym w Sławatyczach. Na granicy po stronie białoruskiej została dwójka ich nieletnich dzieci - podała polska Straż Graniczna. O tym, że chodzi właśnie o Łukina, poinformowała jako pierwsza telewizja Biełsat.

20 głodnych, brudnych i chorych koni - taki widok zastali inspektorzy z Pogotowia dla Zwierząt w Cholewach (mazowieckie). Powiatowy lekarz weterynarii, który powinien dbać o zwierzęta na swoim terenie, podobno wnioskował o odebranie koni właścicielowi od sześciu lat. Inspektorzy, mimo początkowego oporu policji, zadbali o konie w kilka godzin. Informację o zaniedbanych zwierzętach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

64-letni kierowca ciężarówki, w którą 28 kwietnia na przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka (Pomorskie) uderzył pociąg osobowy, został już przesłuchany. Zeznał, że wjechał na przejazd pomimo, że słyszał sygnał dźwiękowy ostrzegający o zbliżającym się pociągu. Może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy komunikacyjnej, w której zginęli ludzie.

Do prokuratury nie wpłynął i nie wpłynie wniosek mec. Rafała Rogalskiego o przeprowadzenie badań, które miałyby potwierdzić, bądź wykluczyć tezę, jakoby przed lądowaniem prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku, rozpylono hel - ustalił tvn24.pl. Powód? Ujawnienie przez mecenasa hipotezy przekazanej mu przez jednego z posłów PiS-u spotkało się z ostrą krytyką w partii. Sam pełnomocnik tłumaczy, że czeka na kolejną, "rzetelną opinię ekspertów" i dystansuje się od sprawy.

Około pół tysiąca młodych ludzi przeszło w środę przez Radom w marszu milczenia poświęconemu pamięci 20-letniego studenta, który zmarł po bójce pod miejscową dyskoteką. Kiedy znajomi Maćka organizowali marsz, chłopak jeszcze żył.

Komendant miejski policji w Ostrołęce zawiesił w pełnieniu obowiązków służbowych funkcjonariusza, który miesiąc temu próbował zaatakować butelką wódki przypadkowego mężczyznę spotkanego na stacji benzynowej, a potem pijany wsiadł do samochodu i odjechał. Komendant początkowo w zachowaniu swojego podwładnego nie widział nic złego, a dziennikarzom zarzucał nieznajomość prawa. Zawiesił go dopiero po emisji reportażu w programie "Prosto z Polski".

Zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego na temat sytuacji na świecie po zabiciu Osamy bin Ladena domaga się od prezydenta SLD. Politycy argumentują, że po śmierci przywódcy Al-Kaidy "na świecie może pojawić się próba odwetu". Prezydent posiedzenia Rady nie zamierza zwoływać, a politycy innych partii przypominają, że RBN jest "wyłącznie organem doradczym prezydenta" i nie podejmuje decyzji ws. bezpieczeństwa kraju.

Prokuratura przyjrzy się nagraniu, które kilka dni temu do Kontaktu 24 przesłał jeden z internautów. Widać na nim, jak policjanci wyprowadzają psa na spacer. Pies biegnie, a drugi koniec jego smyczy znajduje się w jadącym radiowozie. - Pies był pędzony na odcinku około dwóch kilometrów - relacjonował mieszkaniec Płocka, który nakręcił film.

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim nie zajmie się wnioskiem o przedterminowe zwolnienie Stanisława Łyżwińskiego. Oskarżony w seksaferze były poseł Samoobrony przebywa bowiem w innej części Polski, dlatego wniosek w jego sprawie przekazano do innego sądu – poinformowała Iwona Szybka, rzecznik prasowy piotrkowskiego Sądu Okręgowego.

Podczas pierwszych godzin wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Polsce podpisano deklarację o współpracy politycznej i odbyły się rozmowy króla Karola Gustawa z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Spotkanie dotyczyło kwestii gospodarczych, energetyki i współpracy w ramach UE. Podczas oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego uwagę przykuły wiosenne kreacje pań: królowa Szwecji wystąpiła w miętowym kostiumie, Anna Komorowska w kobaltowym błękicie.

Jan Paweł II był tego wart - mówi Paweł Bibułowicz z Białegostoku, któremu udało się pieszo dotrzeć na beatyfikację papieża do Rzymu. Spał w namiocie, na plaży, w noclegowni dla bezdomnych i u życzliwych ludzi. Jadł to, co dostał po drodze.

Czy osoby transpłciowe są dyskryminowane na rynku pracy? - sprawdzi to Rzecznik Praw Obywatelskich. To reakcja na brak przepisów nakazujących byłym pracodawcom wymianę świadectw pracy w związku ze zmianą danych osobowych osób, które mają orzeczenie o zmianie płci.