Klub SLD opracuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tegorocznej ustawy budżetowej - zapowiedział rzecznik klubu Sojuszu Dariusz Joński. Według SLD, w pracach nad projektem budżetu naruszono przepisy ustawy o Komisji Trójstronnej. Innego zdania jest premier Donald Tusk, który przekonywał w Sejmie, że procedury konsultacji nad budżetem są zgodne z prawem.

- W życiu rządzą nami przypadki i tak ten dzień wypełnił się takimi przypadkami - mówił w "Poranku TVN24" Marek Janicki, autor wstrząsających zdjęć z wydarzeń w Katowicach 16 grudnia 1981 roku. Wtedy, 19-letni uczeń klasy maturalnej, podczas powrotu do domu został zatrzymany przez milicję. Było to tuż przy kopalni Wujek. - Skoro miałem aparat postanowiłem z niego skorzystać - wspomina Janicki.

- Wiedzieliśmy po debacie, że minister Sikorski i nasza polityka europejska mają akceptację lewicy, nie było więc poczucia ryzyka czy hazardu - mówił po głosowaniu nad wotum nieufności dla Sikorskiego premier Donald Tusk. Sejm w piątek odrzucił wniosek PiS o odwołanie szefa dyplomacji większością 292 do 152 głosów. W niemal identycznym stosunku przyjął informację premiera na temat przyszłości UE.

Krzyż w Sejmie nie narusza konstytucji ani prawa unijnego. Jest nie tylko znakiem religii, ale kultury. Dlatego nie ma podstaw do jego usunięcia - wynika z ekspertyz przygotowanych dla marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Minister Radosław Sikorski zostaje na stanowisku. Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych. Za odrzuceniem wniosku było 292 posłów, przeciwko 152.

Jak wygląda Warszawa widziana z najwyżej położonego lokalu w stolicy? Dzięki kamerze tvnwarszawa.pl możesz zobaczyć widok z penthouse'a wieżowca Żagiel. Pozwala on spojrzeć z góry nawet na odwiedzających taras widokowy w Pałacu Kultury.

Ksiądz Adam Boniecki "przerwie" milczenie - w sobotę z okazji promocji swojej najnowszej książki weźmie udział w spotkaniu z czytelnikami. Poprowadzi je Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet. Wizyta w jej w programie zbiegła się z nałożeniem ks. Bonieckiemu zakazu wypowiadania się w mediach

Dokładnie 30 lat temu, 16 grudnia 1981 roku, odział ZOMO strzelał do strajkujących w kopalni Wujek górników. Zginęło wtedy dziewięć osób, a 21 zostało rannych. W piątek w Katowicach odbędą się uroczystości upamiętniające tę masakrę. Weźmie w nich udział prezydent Bronisław Komorowski.

Wielki kongres zjednoczeniowy albo decydujące starcie - to dwa możliwe scenariusze wydarzeń po lewej stronie sceny politycznej. Który zostanie zrealizowany, to zależy od Leszka Millera i Janusza Palikota. Ten ostatni zarezerwował już nawet na 1 maja salę kongresową Pałacu Kultury i Nauki. Problem polega na tym, że w roli lewicowego mesjasza wystąpić chce też Leszek Miller.

W coś takiego trudno uwierzyć w XXI wieku, a na dodatek staje się to coraz modniejsze: celowe zarażanie dzieci chorobami zakaźnymi. Część rodziców uważa bowiem, inaczej niż spece od epidemii, że to nie szczepionka, a przebycie choroby najlepiej uodparnia. W internecie pojawiły się nawet ogłoszenia o "ospa-party", na które można wpaść z dzieckiem i świadomie je zarazić. A lekarzom włos jeży się na głowie.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przedstawi dziś Naczelnej Radzie Lekarskiej propozycję zmiany przepisów dotyczących wypisywania recept na leki refundowane. NRL sprzeciwia się zapisom ustawy refundacyjnej, według których wystawienie recepty osobie nieuprawnionej ma skutkować nałożeniem kar umownych i obowiązkiem zwrotu kwoty wydanej przez NFZ.

- Rząd broni polskich interesów - zapewniał szef MSZ Radosław Sikorski, odpowiadając na pytania zadane po przedstawieniu przez premiera informacji ws. przyszłości UE i debacie na ten temat. Posłowie pytali go m.in. o pożyczkę dla MFW, europejską dyrektywę antydyskryminacyjną, osiągnięcia polskiej prezydencji w kontekście Ukrainy oraz o katolickich misjonarzy. Wesołość podczas wieczornej, czwartkowej debaty w Sejmie wzbudziły słowa Stanisława Pięty (PiS), który stwierdził, że posłowie przez cały dzień rozmawiają o przyszłości UE, czyli o niczym.

- Szef MSZ Radosław Sikorski od pięciu lat realizuje w sposób konsekwentny politykę rządu. Dzisiaj to wotum nieufności nie jest wotum wobec działań któregoś z ministrów, tylko wobec polityki zagranicznej rządu RP - oświadczył premier Donald Tusk w debacie nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra.

Adele, Amy Winehouse i... Maja Sablewska - to osoby, które w mijającym roku w naszym kraju najszybciej zyskiwały na popularności w internecie. Za to hasłem najszybciej zyskującym na popularności jest "kwejk". Google właśnie opublikowało podsumowanie pt: "Czego szukali Polacy w 2011 roku?"

- To jest naturalny, aż do znudzenia podział ról. Premier i minister Sikorski reprezentowali rację stanu, a opozycja pisowska próbowała tylko zbić kilka punktów w przypadku ewentualnego niepowodzenia związanego z Unią - podsumował w "Kropce nad i" czwartkowe posiedzenie Sejmu Aleksander Smolar, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Premier Donald Tusk wygłosił przemówienie dotyczące przyszłości UE, po którym odbyła się dziesięciogodzinna debata.

- Pan premier Tusk miał interesujące wystąpienie, ale ono nie było wystąpieniem Prezesa Rady Ministrów. Premier pojawił się w Sejmie za późno - powiedziała w "Rozmowie Rymanowskiego" była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga, komentując czwartkową debatę w Sejmie. Innego zdania był Dariusz Rosati. Według niego dobrze, że premier przed szczytem nie mówił jakie stanowisko przedstawi. - Wtedy jeszcze nie bardzo było wiadomo jaka będzie ostateczna propozycja - stwierdził.

Policji nie udało się odnaleźć broni, która po południu wypadła z samochodu rusznikarza w okolicy mostu Poniatowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut nieumyślnego zagubienia broni.

Nie czuje się schowany ani politycznie zmarginalizowany, występuje tylko w innej roli niż dotychczas - tak mówił o sobie w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, obecnie szef komisji spraw zagranicznych. Zastrzegł, by nie doszukiwać się w jego relacjach z Tuskiem drugiego, czy trzeciego dna. - Przed świętami rozegramy mecz - zapowiedział.