Ziobro z Jurkiem chce budować prawicę

Prawica RP Marka Jurka ma jutro ogłosić współpracę z Solidarną Polską – dowiedziała się TVN24. Zbigniew Ziobro pytany w "Piaskiem po oczach" w TVN24 o przyszłą współpracę - nie zaprzeczył.

"Kaczyński 13.XII świętuje wojnę polsko-polską"

- 13 grudnia to jest nic innego jak wojna polsko-polska. To Jaruzelski, komuniści wraz z wojskiem zamachnęli się na nas - Polaków. I ja teraz rozumiem, dlaczego Kaczyński organizuje ten marsz 13 grudnia. Bo on świętuje wojnę polsko-polską - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. W piątek stołeczny ratusz podał, że w obchodach 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego weźmie udział 20 tys. osób.

Śmiertelne zderzenie z ciężarówką

Tragiczny wypadek we Włochach. Przed godz. 20 na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Flisa samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Kierowca osobówki nie przeżył.

Rutkowski szuka w Lublinie. Policja w całej Polsce

Od pięciu dni trwają poszukiwania 12-letniej Wiktorii Chciuk ze Stalowej Woli i 15-letniego Wojtka Raka, którzy zniknęli w poniedziałek po południu. Oprócz policji na ich trop stara się wpaść także detektyw Krzysztof Rutkowski, którego zatrudniła rodzina 12-latki. Jak powiedział w rozmowie z tvn24.pl, jego działania koncentrują się na jednym z lubelskich osiedli. Policja zaś podkreśla, że poszukiwania prowadzone są w całym kraju.

Potrącił pieszego. Zobaczył film i zgłosił się na policję

Na policję zgłosił się w piątek kierowca niebieskiego samochodu, który w poniedziałek – łamiąc przepisy ruchu drogowego – z impetem wjechał w przechodzącego na pasach mężczyznę. Całe zdarzenie, do którego doszło na jednym z warszawskich skrzyżowań, zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie naszego widza - @Radosława. Opublikowane przez nas w czwartek nagranie wywołało dużo emocji wśród internautów oraz reakcję policji.

W kryzysie najbardziej boimy się podwyżek cen i biedy

Polacy w kryzysie najbardziej obawiają się podwyżek cen, obniżenia poziomu życia i utraty pracy - wynika z najnowszego sondaż SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN24. Boimy się też zmniejszenia zarobków, ograniczenia codziennych wydatków i problemów ze spłatą kredytu. Wzrostu cen boi się trzech na czterech z nas (74 proc.), a ponad połowa obawia się obniżenia poziomu życia (55 proc.).

Jak ochronić dziennikarzy?

Wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki oraz m.in. komendant główny policji Andrzej Matejuk, spotkają się w przyszły piątek 16 grudnia z przedstawicielami mediów. Porozmawiają o bezpieczeństwie dziennikarzy w trakcie imprez o podwyższonym ryzyku. Spotkanie zwołano w związku z atakami na dziennikarzy w ulicznych zamieszkach w stolicy 11 listopada.

Prokurator zajmie się filmikiem z 4-latkiem. Na wniosek ojca

Lubelska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie umieszczenia w internecie filmu, na którym 4-letni wówczas chłopiec jest nakłaniany przez swojego ojca do agresywnych zachowań. Prokuratura zwróci się także do sądu rodzinnego w celu sprawdzenia, czy opieka nad dzieckiem jest prawidłowa. Obecnie chłopca wychowuje matka.

"Ja nie wykreowałem zboczeńca"

- Doszły do mnie głosy, że kompromitacji, jaką niewątpliwie stał się film promujący Warszawę na Euro winny jest scenariusz. To nieprawda – pisze w oświadczeniu dla tvnwarszawa.pl scenarzysta Maciej Pisarek. Jego zdaniem źle, że o wyborze producenta zadecydowała cena.

Seremet w obronie ryb. Prokuratorzy: "To żart?"

W czasie "unieruchamiania, ogłuszania i uboju" ryb należy je chronić "przed bólem, stresem i cierpieniem" - pisze Andrzej Seremet, w oficjalnym dokumencie wysłanym do prokuratorów w całym kraju. Jedni z Prokuratura Generalnego się śmieją. Drudzy pukają się w czoło i zastanawiają, dlaczego ich szef pochyla się nad losem karpia, a nie zajmuje się najważniejszymi śledztwami. Prokuratura Generalna się broni: - Ochrona prawa zwierząt to poważna kwestia.

"To krok naprzód", ale potrzebne kolejne działania

- To jest krok naprzód, ale nie jest to krok na sto procent dla odzyskania zaufania - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując ustalenia szczytu w Brukseli. W podobnym tonie wypowiedział się szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Zaznaczył jednak, że nie wszystko jest jeszcze ustalone i "konieczne będzie jeszcze jedno spotkanie w tym roku".

Kopacz: Polska chce z innymi ponosić odpowiedzialność

- Na razie nie ma decyzji w jakim trybie w Polsce będzie przyjmowane porozumienie ze szczytu Unii - powiedziała na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Zaznaczyła jednak, że decyzja w tej sprawie "będzie podjęta na poziomie parlamentu". - Pozwólmy parlamentarzystom podebatować na ten temat. Mam nadzieje, że jeśli wszyscy usłyszą argumenty premiera i ministra spraw zagranicznych to nie powinniśmy mieć obaw, co do większości w Sejmie - powiedziała Kopacz.

"Jedna z ważniejszych osób w łańcuszku korupcyjnym"

Zarzuty związane z korupcją, m.in. ws. przyjęcia 1 mln dolarów i prania pieniędzy, postawiono b. wiceministrowi infrastruktury Wojciechowi J. w śledztwie dotyczącym prywatyzacji firm Stoen i LOT - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach prokurator Leszek Goławski. Jak dowiedział się wcześniej portal tvn24.pl, J. sam zgłosił się do Prokuratury Apelacyjnej. Przesłuchany został w poniedziałek.

Opozycja: Tusk powinien uczyć się od Camerona

- Donald Tusk powinien uczyć się dyplomacji od Camerona - ocenił Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Inni posłowie opozycji także nie zostawiają na premierze suchej nitki. - To niewątpliwie porażka, Polska będzie spłacała długi bogatszych - ocenił Mariusz Błaszczak z PiS. Tadeusz Iwiński z SLD ubolewa natomiast nad tym, że brukselski szczyt nie został poprzedzony debatą w polskim Sejmie. - Trzeba położyć kres próbom ubezwłasnowolnienia Sejmu - podkreślał.

Pawlak: Bez dramatu, ale i bez hurraoptymizmu

- W tej chwili nie należy przesadzać z dramatyzowaniem czy wpadaniem w nieuzasadniony optymizm - tak rezultaty unijnego szczytu ocenia Waldemar Pawlak. Szef klubu PSL Jan Bury wtóruje mu, mówiąc, że "oczekiwania były wielkie, ale trzeba zawrzeć jakiś kompromis". PO też ocenia szczyt jako "połowiczny sukces".

Trzylatek z papierosem. "Pokaż, jak buchy walisz"

Trzylatek zaciągający się papierosem i odrąbujący siekierą głowę lalce - takie filmy z udziałem swojego syna zamieszczał na portalach społecznościowych Michał T. Sprawą zajęli się reporterzy programu "Uwaga!" TVN.

Znów śmierć na pasach

Do kolejnego śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego doszło w piątek rano w Opolu. Starszy mężczyzna na przejściu dla pieszych został potrącony przez 39-letniego kierowcę sportowego audi TT. Zginął na miejscu. Informację o tragicznym wypadku oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 portal 24opole_pl oraz 360_opole_pl.

Zderzenie samochodu z busem. Cztery osoby zginęły

Cztery osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 615 w okolicy miejscowości Pawłowo (woj. mazowieckie). Piąta osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala. O zdarzeniu poinformował na swoim profilu w serwisie Kontakt 24 portal CiechanowInaczej.pl.

Poprawki przepchnięte w 15 minut

Poprawki do ustawy okołobudżetowej komisja Finansów Publicznych poparła bez analiz i dyskusji. Uchwalono je w ostatniej chwili na posiedzeniu komisji. To nie pierwszy taki przypadek - informuje "Rzeczpospolita".

Strzelał w hipermarkecie, brał leki psychotropowe

Na trzy miesiące został aresztowany 52-latek, który w środę rano oddał kilka strzałów z pistoletu w centrum handlowym w Katowicach. Mężczyzna, który leczy się psychiatrycznie, trafi na oddział szpitalny aresztu śledczego w Krakowie - podał katowicki sąd.

"PiS miało konwulsje, ale kryzys mamy za sobą"

PiS - mimo że miał konwulsje - teraz wychodzi na prostą - przekonuje na łamach "Polska The Times" Adam Lipiński. Wiceprezes PiS twierdzi też, że projekt nowej formacji Zbigniewa Ziobry nie ma żadnych szans i nie zagraża partii Kaczyńskiego. - To sos słodko-kwaśny polskiej polityki - ocenia polityk.

Zarobili miliony na okradaniu tirów. Wpadli w pułakę CBŚ

Gang zajmujący się kradzieżami i wyłudzeniami towarów przewożonych tirami rozbiło Centralne Biuro Śledcze i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Tylko na początku roku przestępcy przejęli pięć transportów miedzi m.in. dla dolnośląskich hut. Zarobili na tym co najmniej sześć milionów złotych.

Posada: asystent. Nie do ruszenia

Administrację rządową odchudzić jest trudno. Ale jak się okazuje, najbardziej opornym elementem na redukcję są tak zwane gabinety polityczne. To często pierwszy szczebel w drabinie aparatu władzy i przyzwoicie płatna praca dla człowieka, który właśnie skończył edukację.

Podróż w świat niewidomych

Z jakimi codziennymi trudnościami borykają się osoby niewidome - o tym można się przekonać odwiedzając "Niewidzialną wystawę". Przewodnikami są tu właśnie niewidomi. To oni przeprowadzają zwiedzających przez kolejne, całkowicie wyciemnione sale, gdzie przedmioty, dźwięki i zapachy dają pojęcie o świecie niewidomych.

Pacjent sam poświadczy, czy jest ubezpieczony

Pacjent sam poświadczy, czy jest ubezpieczony, a jeśli skłamie, odda pieniądze za źle przepisaną receptę - taki pomysł, według "Rzeczpospolitej", ma rząd na załagodzenie sporu z lekarzami ws. ustawy refundacyjnej.

Internowane. 30 lat później

"Głębokie solidarnościówy" - tak o sobie mówiły i po ogłoszeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzenia stanu wojennego wiedziały, że zostaną zatrzymane i internowane. Na początku stycznia 1982 roku trafiły do ośrodka w Gołdapi. W 30. rocznicę tamtych wydarzeń wracają w miejsce swojego internowania i wspominają.