W wieku 88 lat w szpitalu w Warszawie zmarł gen. Florian Siwicki - były minister obrony narodowej, jeden z najbliższych współpracowników gen. Wojciecha Jaruzelskiego, członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i dowódca 2. armii w czasie inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 r. - poinformował na Twitterze szef MON Tomasz Siemoniak.

Najlepszym okresem na zorganizowanie ewentualnej wyprawy na Broad Peak po ciała polskich himalaistów jest przełom czerwca i lipca - przekazał Artur Hajzer, kierownik programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015". Minister sportu zapowiedziała już, że sfinansuje część kosztów ekspedycji.

46-letni pracownik firmy transportowej zginął w poniedziałek rano przysypany przez pryzmę miału węglowego na terenie kopalni "Jas-Mos" w Jastrzębiu-Zdroju. Drugi przysypany mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dwaj polscy alpiniści Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski mogą zostać uznani za zmarłych najwcześniej po upływie roku. O tym postanowi sąd, ale wcześniej najprawdopodobniej przesłucha pozostałych uczestników wyprawy na Broad Peak.

Następuje znużenie PO - przyznała w "Jeden na Jeden" w TVN24 Julia Pitera. Posłanka tłumaczyła też, dlaczego PO nie spełniła jednej ze swoich głównych przedwyborczych obietnic - wprowadzenia okręgów jednomandatowych.

Ministerstwo Finansów obniżyło próg, od którego trzeba mieć kasę fiskalną - do 20 tysięcy rocznego obrotu. Od 1 marca przepisy weszły w życie. Okazuje się jednak, że tanich kas - takich, na które stać małych przedsiębiorców - brakuje i trzeba się na nie zapisywać.

800 tysięcy - tyle dzieci, według raportu fundacji "Maciuś", codziennie chodzi głodna. Przygotowany bilans krytykuje jednak ministerstwo pracy i polityki społecznej, które zastrzega, że fundacja policzyła dzieci, które już programem dożywiania są objęte.

- Kwaśniewski traktuje Europę Plus bardzo poważnie - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. - Gdybym miał dzisiaj obstawiać, to myślę, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego - dodał. Według byłego ministra spraw zagranicznych, największy potencjał we wspólnym projekcie Palikota, Siwca i Kwaśniewskiego tkwi w Ruchu Palikota. Olechowski odniósł się także do ostrych słów Wałęsy na temat homoseksualistów.

Parlamentarny zespół ds. katastrofy smoleńskiej, którego przewodniczącym jest Antoni Macierewicz (PiS), chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka z udziałem prokuratorów wojskowych. Chodzi m.in. o wyjaśnienia ws. informacji o polsko-rosyjskiej ekspertyzie szczątków Tu-154M.

Do silnego wstrząsu doszło w niedzielę po południu w katowickiej kopalni Wieczorek. Mocno odczuwalne na powierzchni trzęsienie nie wyrządziło jednak żadnych skutków w podziemnych wyrobiskach, ale poważnie zaniepokoiło mieszkańców.

Lekarza, który pod wpływem alkoholu przyjmował pacjentów na terenie przychodni w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie), zatrzymała w niedzielę policja. Funkcjonariusze ustalają czy 42-letni medyk mógł narazić pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.