Premier Donald Tusk jest gotów do debaty "jeden na jeden" z Jarosławem Kaczyńskim na dowolny temat - oświadczyła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Polski już nie stać na kolejne show o pietruszce - odpowiedział rzecznik PiS Adam Hofman. Wicepremier Janusz Piechociński proponuje z kolei cykl debat o Europie z udziałem liderów sześciu partii.

Największe firmy zbrojeniowe ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Izraela pozostały w grze o kontrakt na baterie rakiet obrony powietrznej i antybalistycznej średniego zasięgu, znany pod kryptonimem "Wisła". Negocjacje i przetarg wyłonią dostawcę pierwszego w historii Polski systemu antyrakietowego.

Mariusz T. jest na wolności, politycy toczą spór, kto za to odpowiada, a pod adresem mediów padają zarzuty o "podgrzewanie atmosfery" i "nieuzasadniony rozmiar rozemocjonowania". Niewielu pamięta, że to media kilka lat wcześniej uruchomiły lawinę, po której politycy rozpoczęli prace nad ustawą o izolacji groźnych przestępców, z kończącymi się wyrokami. Jarosław Gowin przekonuje, że to przypadek: - To się zbiegło w czasie - twierdzi w rozmowie z nami. Julia Pitera mówi wprost: - Przestańmy udawać, że ktokolwiek pamiętał po 15 czy 20 latach o ustawie amnestyjnej.

- Premier tutaj rozdaje karty. Jeżeli inicjuje debatę, to pozostali politycy powinni się określić. Ja się określiłem natychmiast - mówił w "Faktach po Faktach" szef SLD Leszek Miller. Polityk chce wziąć udział w debacie z premierem Donaldem Tuskiem, do której szef rządu zaprosił już prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Nie widzę żadnego powodu, dla którego to Jarosław Kaczyński ma ustalać reguły gry: z kim rozmawia, a z kim nie - powiedział Janusz Palikot o ewentualnej debacie na temat służby zdrowia, którą zaproponował Donaldowi Tuskowi prezes PiS. - Jesteśmy tak samo jak PiS i Platforma partią parlamentarną i idziemy na debatę - zapowiedział przewodniczący Twojego Ruchu w "Kropce nad i".

- Nie mam żadnej wątpliwości, że jest to jedna z najważniejszych tegorocznych kontroli NIK - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Kontrola ma związek z doniesieniami "Faktów" TVN o tym, że przy przetargu w ZUS mogło dojść do złamania prawa.