2400 kalorii w cztery mile - tyle mieli do spalenia uczestnicy tego nietypowego biegu. W Północnej Karolinie - już po raz siódmy - odbyły się zawody, w których liczy się nie tylko szybkość przebierania nogami, ale także szybkość jedzenia. Ten, kto nie potrafi w parę minut zjeść kilkunastu pączków, nie ma tutaj czego szukać.

Dziś odbywają się wybory uzupełniające do Senatu, w których jednym z kandydatów jest oskarżony m.in. o korumpowanie urzędników i przestępstwa ekologiczne Henryk Stokłosa.

Równoległe obchody rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu jednocześnie w Smoleńsku i w Warszawie – to propozycja Ewy Komorowskiej, którą wdowa po wiceszfie MON Stanisławie Komorowskim wysłała do wszystkich rodzin ofiar. - Mam zaledwie 20 odpowiedzi. 10 rodzin zdecydowanie nie chce jechać do Rosji – powiedziała w „Faktach po Faktach” Komorowska.

Wraca nowe: Unia Pracy chce wystartować w tegorocznych wyborach parlamentarnych w koalicji, najlepiej z SLD. Jest już po wstępnych rozmowach z Sojuszem. Dziesięć lat temu obu partiom udało się razem wygrać wybory.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski - tak najprawdopodobniej będzie wyglądała pierwsza trójka na liście PO w okręgu łódzkim w jesiennych wyborach do Sejmu.

Mongolska rodzina Batdaava dostała zgodę na pobyt tolerowany w Polsce i będzie mogła opuścić ośrodek dla uchodźców w Przemyślu. - Będą mogli normalnie żyć - powiedziała rzeczniczka Urzędu ds. Cudzoziemców Ewa Piechota. Mimo że przebywają w Polsce od 11 lat, dotąd nie zalegalizowali pobytu w kraju. Rodzinie groziła deportacja do Mongolii.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk nie uwzględnił wniosku o odwołanie szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk. Edmunda Klicha - poinformował rzecznik resortu Mikołaj Karpiński. Pismo wystosowali członkowie Komisji.

"Chemiczną kastrację", czyli terapię farmakologiczną, której celem jest obniżenie popędu seksualnego, polskie sądy orzekły już wobec 18 pedofilów. 13 z nich przebywa w więzieniach, pozostali z różnych przyczyn są na wolności. - Pierwsi skazani zostaną skierowani do zakładów zamkniętych lub ambulatoryjnych nie wcześniej niż w drugiej połowie 2011 roku - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Piotr Olechno.

2 maja papież Benedykt XVI przyjmie na audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego - podało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. Będzie to druga wizyta głowy państwa w Watykanie.

Tragiczny finał miało poranne spotkanie trzech 17-latków w piwnicy budynku w Głogowie. Około godziny 7 doszło tam do pożaru. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala, gdzie dwóch z nich zmarło. Nagranie działań służb ratowniczych zamieścił Reporter 24 PawloNews.

To scenariusze, które powstają w głowach dziennikarzy. Gdyby ktokolwiek z partii snuł plany wyrzucenia z partii marszałka Sejmu, to by oznaczało kompletną nieodpowiedzialność - powiedział w TVN24 poseł PO Jarosław Gowin. Skomentował w ten sposób spekulacje, że wraz z Grzegorzem Schetyną miałby zostać usunięty z PO jeszcze przed wyborami.

Siedemnaście jednostek straży pożarnej walczyło w nocy z rozległym pożarem w Nowym Targu. W dzielnicy przemysłowej zapalił się magazyn o powierzchni 380 m kw. Zdjęcia z akcji gaśniczej zamieścił @Pawel22.

Podpułkownik Karol Kopczyk i major Jarosław Sej - to prokuratorzy, którzy odgrywają niezwykle ważne role w najważniejszym w Polsce śledztwie - ws. katastrofy smoleńskiej. Tak naprawdę wiadomo o nich bardzo niewiele. Reporterka programu "Polska i Świat" ustaliła, że to ludzie stosunkowo młodzi a ich doświadczenie zawodowe nie przekracza 10 lat.

Minister Bogdan Klich chwali się, że po raz pierwszy ktoś pomyślał o weteranach poszkodowanych na misjach. Okazuje się jednak, że wprawdzie MON chce pomóc żołnierzom, ale na tę pomoc będą musieli wydać większość swojej renty.

Cztery, a nie sześć nowych samolotów dla VIP kupi rząd - wynika z informacji, do których dotarła TVN24. Na ten cel zostanie wyłożone nie więcej niż 1,5 mld zł.

Konfuzja wśród posłów PiS po głosowaniu nad poprawką do ustawy Prywatne prawo międzynarodowe. Posłowie odrzucili zapis o tym, że małżeństwo jest związkiem jedynie kobiety i mężczyzny i "nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci". Według PiS w ten sposób legalizuje się w Polsce małżeństwa tej samej płci. Minister sprawiedliwości zapewniał z sejmowej trybuny, że takiej możliwości nie ma.

Jarosław Kaczyński otworzy w tegorocznych wyborach parlamentarnych listę PiS w Warszawie, drugie miejsce może zająć były szef CBA Mariusz Kamiński. "Jedynką" na liście skupiającej gminy podwarszawskie ma być natomiast szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, a "dwójką" Ludwik Dorn - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

24-letni Dawid jest podejrzany o to, że kierując samochodem pod wpływem alkoholu, zabił czterech pasażerów. Po wypadku, w którym został ranny, zamiast do aresztu trafił do szpitala. Teraz lekarze określają jego stan jako dobry, ale mimo to mężczyzna nie zastosowano wobec niego ani dozoru policyjnego ani aresztu. Pozostaje na wolności, a przed sądem odpowie z wolnej stopy.

Opłaty za drugi kierunek studiów i ograniczenie pracy wykładowców na wielu etatach wprowadza m.in. uchwalona przez Sejm nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. Znowelizowane ustawy trafią teraz do Senatu. Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem roku akademickiego 2011/2012.