- W każdym, nawet najbogatszym kraju są kolejki w publicznej ochronie zdrowia - mówił w "Faktach po Faktach" Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia. Jak tłumaczył, zadaniem resortu jest ich skrócenie, ale nie nastąpi to zbyt szybko. Z kolei były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha ocenił, że tłumaczenie kolejek do lekarzy jako rzeczy całkowicie normalnej to posługiwanie się "zwykłym alibi".

- Jesteśmy wszyscy bardzo dumni z Łukasza - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Kowalczyk z Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita". Organizacja zapewnia wsparcie m.in. osobom, które - podobnie jak 10-letni wolontariusz WOŚP - cierpią na chorobę Leśniowskiego-Crohna. - Pacjenci, którzy leżeli z Łukaszem w szpitalu, widzą, że walczy. Taki mały człowiek, a ma takie wielkie serce - dodaje Kowalczyk.

Prezydent Dalia Grybauskaite, która oskarżyła szefa koalicyjnej Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, europosła Waldemara Tomaszewskiego o próbę "zdyskredytowania" kraju sama - jego zdaniem - "upolitycznia sądy", prowokując prześladowania Polaków. - Prezydent tej dyskusji uciąć nie może - stwierdził Tomaszewski, odnosząc się do kary, jaką nałożono na polskiego urzędnika za używanie dwujęzycznych tablic informacyjnych z nazwami ulic.

Więzienne stroje i zamki do drzwi, kufle, fajki czy skórzane piłki do gry w palanta - to niektóre z eksponatów, jakie od piątku będzie można oglądać w Zespole Przedbramia na ul. Długiej w Gdańsku. Na wystawie oprócz przedmiotów pochodzących z dawnego więzienia, zobaczyć będzie można też odnalezione przez archeologów elementy architektoniczne zabytkowej budowli.

Kolscy kryminalni mocno się zdziwili, kiedy zajrzeli do pianina 25-letniego mieszkańca Grzegorzewa. Spodziewali się ukrytych tam narkotyków, a znaleźli mały arsenał. Szybko okazało się, że to nie jedyne nielegalne rzeczy schowane przez mężczyznę.

We wtorek po popołudniu nieuleczalnie chory Łukasz Berezak, który był jednym z wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, spotkał się z Jerzym Owsiakiem. Na scenie, zbudowanej na podwórku chłopca, odbył się na jego cześć specjalny koncert. - Czuję się naprawdę jak wielki gość - powiedział Łukasz, lekko onieśmielony tłumami ludzi i błyskami fleszy. Szef WOŚP podkreślał z kolei, że historia 10-latka bardzo go poruszyła.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) otrzymali w styczniu zgłoszenie o ciężarnej dwunastolatce. Chłopak, podejrzewany o ojcostwo, jest zaledwie o rok starszy od przyszłej matki. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje, w jakim kierunku powinno potoczyć się ewentualne postępowanie.

Musiałam wyjść z trójką dzieci do miasta, załatwić mleko i pampersy dla najmłodszego dziecka - powiedziała matka 2,5-letniej Weroniki. Kobieta w poniedziałek przywiązała dziewczynkę parcianym paskiem za nóżkę do framugi i zamknęła w domu. Tłumaczy teraz, że zrobiła to dla bezpieczeństwa dziecka. Dziewczynka prosto ze szpitala trafi do pogotowia opiekuńczego.