Struktury PO w Kędzierzynie-Koźlu rozwiązane

Zarząd wojewódzki Platformy Obywatelskiej rozwiązał powiatowe struktury partii w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Jednym z powodów decyzji jest udzielenie przez członków PO poparcia Robertowi Węgrzynowi. - W regionie powołano komisarza, który będzie nadzorował tworzenie nowych kół i wyłonienie władz powiatowych - przekazał rzecznik opolskiej PO, Daniel Palimąka.

Zorza, burze, światła miast. Zobacz Ziemię z kosmosu

To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych filmów o naszej planecie. Główna bohaterka – Ziemia widziana z kosmosu, operator - astronauci z ISS, długość – kilka minut. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, z pokładu której udało się uchwyć zapierające dech w piersiach widoki, przelatywała tuż nad naszymi głowami, na wysokości 390 kilometrów.

Most Północny jednak im. Skłodowskiej-Curie?

Zapytali warszawiaków, czy chcą mostu imienia Marii Skłodowskiej-Curie i dostali jednoznaczną odpowiedź negatywną. To nie przekonało jednak stołecznych radnych i nie rezygnują z pomysłu, by nazwać most imieniem noblistki.

11 listopada bez komentarza

Konfrontacji można się było spodziewać, od kiedy zgodę na manifestację dostali organizatorzy Marszu Niepodległości, jak i zapowiadający jego blokadę "antyfaszyści". Mało kto spodziewał się jednak, że dojdzie do takiego wybuchu przemocy. Starły się grupy "antyfaszystów" i pseudokibiców, interweniowała policja. Ponad 200 zatrzymanych, kilkudziesięciu rannych, zniszczone samochody, zdewastowane ulice - to bilans 11 listopada na stołecznych ulicach. Zdjęcia TVN24, bez cenzury, bez komentarza, dziś o północy w TVN24.

Schetyna: Trzeba być gotowym na trudne scenariusze

Nie ma żadnych pewnych decyzji. To zależy od sytuacji finansów i zagrożeń płynących ze strefy euro. Trzeba być jednak gotowym na trudne scenariusze - powiedział w Sejmie Grzegorz Schetyna. Były marszałek Sejmu i wiceszef PO pytany był o exposé premiera Donalda Tuska, w którym - według medialnych doniesień - ma być mowa m.in. o likwidacji ulg.

Policja wyceniła straty po zadymach 11 listopada w stolicy

Na ponad 250 tys. zł oszacowała swoje straty po piątkowych zamieszkach w Warszawie Komenda Stołeczna Policji. To ponad trzy razy więcej, niż po burdach straciło miasto. Władze stolicy podały, że 11 listopada chuligani spowodowali szkody na kwotę ponad 70 tys. zł.

"Premier złapany za rękę na kłamstwie"

- To jest złapanie premiera za rękę na kłamstwie, bo jeszcze przed wyborami premier mówił o tym, że w dzieci należy inwestować - w ten sposób rzecznik PiS Adam Hofman odniósł się do doniesień, jakoby rząd chciał drastycznie obniżyć ulgę prorodzinną. Postulat ten miałby zostać zaprezentowany podczas expose premiera. Stanisław Żelichowski z PSL sprawy szeroko komentować nie chce. Mówi jedynie, że expose wygłoszone zostanie "na podstawie umowy koalicyjnej".

Koparka dachowała po zderzeniu z tirem

Mocno uszkodzony tir i koparka w rowie to efekt porannej kolizji, do której doszło na drodze S1 w Cieszynie. Koparka wyjeżdżająca we mgle z remontowanego pasa jezdni prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa tirowi i doprowadziła do zderzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Efekty kolizji widać na zdjęciach zamieszczonych przez lokalne portale w serwisie Kontaktu 24.

Wyższe podatki, mniej ulg? "Tylko przy czarnym scenariuszu"

Cztery lata temu wykazaliśmy się dalekowzrocznością i tamta umowa (koalicyjna - red.) ma taki charakter, że dalej obowiązuje. Nie podejrzewamy PO, że chce ją wypowiedzieć - oświadczył we wtorek szef PSL Waldemar Pawlak, pytany przez dziennikarzy o rzekome nieporozumienia między PO a PSL ws. nowej umowy koalicyjnej. Potwierdził też, że w expose premier będzie mówił o podwyżce podatków i likwidacji ulg. To jednak będzie raczej zapowiedź warunkowa, zastrzegał Pawlak.

Stoki szykują się do sezonu. W Białce już biało

W Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy trwają przygotowania do otwarcia sezonu narciarskiego. We wtorek od wczesnego rana na Bani pracują armatki śnieżne. Czy w innych ośrodkach narciarskich Polski przygotowania do zimowego szaleństwa ruszyły pełną parą?

Powinno zaczynać się na "Po...". Wybierz małemu imię

Polskie żubry okazały się być prawdziwymi patriotami i powiększyły swoją populację 11 listopada. W Dzień Niepodległości w Ostoi Żubra i Tradycji Szlacheckiej w Kiermusach narodził się mały żubrzyk. Nasi internauci przesyłają maile do redakcji Kontaktu 24 i podsuwają pomysły na imię dla malucha, które - według tradycji - powinno zaczynać się od liter: "Po..." (od słowa "Polska").

PO zdobywa dwa razy więcej głosów niż PiS

Gdyby wybory odbyły się na początku listopada, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby dwa razy tyle osób, co na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Partia Donalda Tuska zdobywa 42 proc. głosów, Jarosława Kaczyńskiego 21 proc.

"To niska próba rozbicia naszej solidarności"

To niska próba rozbicia nas - powiedział w TVN24 Andrzej Dera, wykluczony wraz z innymi posłami klubu Solidarna Polska z PiS. Skomentował w ten sposób ultimatum, jakie parlamentarzyści dostali od macierzystej partii: jeśli porzucą nowy klub, nie będą objęci decyzją o wykluczeniu.

Do sądu także w imieniu zmarłego małżonka

Małżonek może domagać się w sądzie, nie tylko w imieniu swoim, ale także w imieniu zmarłego współmałżonka, zwrotu skradzionego przez przestępcę przedmiotu należącego do wspólnego małżeńskiego majątku - wynika z postanowienia Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy rozpatrywał sprawę Heleny K. i jej syna, który bez jej wiedzy i zgody zlikwidował lokaty bankowe założone przez matkę.

Runął dźwig na budowie dworca kolejowego

Dźwig, pracujący przy przebudowie dworca PKP w Katowicach, wywrócił się na placu budowy. Operator sprzętu nie odniósł większych obrażeń, ale został przewieziony do szpitala na badania kontrolne. Na miejscu mają się pojawić przedstawiciele Urzędu Dozoru Technicznego, którzy zbadają przyczyny wypadku. Zdjęcia wywróconego dźwigu zamieścili w serwisie Kontaktu 24 Reporterzy 24.

Seremet chce zmian w ustawie o prokuraturze

Prokuratura Generalna przygotowuje zmiany w Ustawie o prokuraturze. Powstał specjalny zespół, który ma się zająć opracowaniem nowelizacji. Do śledczych w kraju skierowano specjalne ankiety. Nowe przepisy mają zapobiec kontrowersjom, jakie pojawiły się m.in. przy okazji mandatów poselskich prokuratorów w stanie spoczynku - Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego.

W samo południe o likwidacji ulg i becikowego?

W piątek o godz. 10 odbędzie się zaprzysiężenie rządu, o 12 premier wygłosi w Sejmie expose - poinformował szef klubu PSL Jan Bury w RMF FM. Co będzie zawierało wystąpienie premiera? Jak pisze "Rzeczpospolita" w expose mają znaleźć się zapowiedzi ograniczenia becikowego i ulgi na dzieci, a na dłuższą metę reformy równoważące finanse publiczne, m.in. te dotyczące emerytur.

Sasin: Chcielibyśmy, by nasi koledzy wrócili do PiS

Prawo i Sprawiedliwość daje czas do piątku na ewentualny powrót do klubu parlamentarzystów z frakcji "ziobrystów", którzy przeszli do Solidarnej Polski. - Chcielibyśmy, by nasi koledzy wrócili do Prawa i Sprawiedliwości - przyznaje w rozmowie z TVN24 Jacek Sasin z PiS.

Duża awaria wodociągów w Olsztynie

"Problem jest bardzo poważny, ponieważ nie możemy zlokalizować miejsca awarii" - mówiła na antenie Anita Chudzińska, rzecznik miejskich wodociągów w Olsztynie. Po godzinie 7 na skrzynkę Kontaktu 24 dostaliśmy sygnał od internauty, że w stolicy Warmii i Mazur jest problem z dostawami wody. "Spadło ciśnienie w kranach w całym mieście, w niektórych rejonach nie ma wody" - zaalarmował @lashlo.

Każdy słupek i barierka oznakowane

Rządzą na obwodnicy Wrocławia. Złodzieje kabli, znaków i wszystkiego, za co zapłaci się na złomowisku. Kradną dla kilkunastu złotych sprzęt wart dziesiątki tysięcy i narażają tym ludzi na utratę zdrowia, a nawet życia. We Wrocławiu policja wydała im wojnę. System sprawdził się wcześniej w Szczecinie.

Opanowali żywioł. Dogaszanie pożaru hali

W dalszym ciągu trwa dogaszanie pożaru hali składowania odpadów w Czempiniu (woj.wielkopolskie). W poniedziałek około południa doszło tam do wybuchu, w którym zostały ranne cztery osoby, w tym dwie ciężko. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na łatwopalne materiały, które były utylizowane w hali. Służby ewakuowały około 20 osób z pobliskich budynków. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieszczają nasi Reporterzy 24.

Rok bez dymka

Zakaz palenia w miejscach publicznych, to jedna z tych kwestii, która podzieliła warszawiaków. Większość przyjęła go z radością, inni denerwowali się i mówili o skandalu. Klamka zapadała 15 listopada 2010. Przepisy ograniczające prawa palaczy wprowadzono dokładnie rok temu. Z jakim skutkiem?

"Kiedyś nie palono samochodów, ale bito dziennikarzy"

Najpierw prawie dostałem butelką z farbą w głowę, a potem oberwałem w piszczel cegłą albo płytką chodnikową - wspomina operator TVN24, Filip Dutka, jeden z kilku rannych w wyniku piątkowych zamieszek dziennikarzy. Nie tylko pracownicy tej stacji stali się obiektem agresji ze strony tłumu w Święto Niepodległości. O zdrowie i życie bali się też dziennikarze Polsat News i Polskiego Radia. Skąd ta nienawiść do środowiska pełniącego misję społeczną?

Dwie strony tego samego medalu? Biła lewica, biła prawica

Po jednej stronie barykady stoi radykalna prawica. Twierdzi, że broni polskiej inteligencji, która musi pracować za granicą na zmywakach u Pakistańczyków, odrzuca demokrację, bo w niej ludźmi kierują "niskie pobudki". Po drugiej stronie - skrajna lewica. - Bierzemy sprawy w swoje ręce - tłumaczą jej wyznawcy, którzy na co dzień mówią o wolności, tolerancji i poszanowaniu praw mniejszości. W burdach na ulicach Warszawy 11 listopada udział brały obie strony.

"Ryszard, powiedz panu prezesowi..."

- Liczę, że prawica będzie jedna, że nie będzie podziałów - powiedział Zbigniew Ziobro, zaczepiając przygotowującego się do wywiadu w TVN24 kolegę z PiS, europosła Ryszarda Czarneckiego. Ten odparł krótko: - Zmieniaj się i wracaj do nas, wracaj jak najszybciej!

"Jedno wydarzenie nie powinno przesłonić obrazu"

- Przez te lata nikt nie przynosił do lokalu siekier, motyk czy innych narzędzi do bijatyki; nigdy nie doszło też do żadnej burdy w tym lokalu. Ktoś to sprowokował i chcemy się dowiedzieć, kto - mówił Dariusz Joński z SLD, broniąc lokalu "Krytyki Politycznej" na Nowym Świecie, z którym rozwiązania umowy o wynajem zażądali od miasta stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości. - Trzeba przeprowadzić postępowanie dowodowe i zobaczyć, jak znalazły się tam kasety i pałki - ripostował Adam Hofman z PiS.

Będzie nowa partia? "Nie pozostaje nam nic innego"

- W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak budowa nowoczesnej formacji centro-prawicowej - w ten sposób szef klubu Solidarna Polska Arkadiusz Mularczyk skomentował poniedziałkową decyzję Komitetu Politycznego PiS o wykluczeniu z partii członków tego klubu.

PiS wyrzuciło członków klubu Solidarna Polska

Komitet Polityczny PiS wykluczył z partii członków klubu Solidarna Polska. Politycy mogą jednak wrócić w szeregi partii, jeśli do piątku zdecydują się opuścić klub, który założyli i złożą wniosek o członkostwo w klubie Prawa i Sprawiedliwości. - Nie potrzeba żadnych worków pokutnych, ani nawet spotkań i tłumaczenia. Do końca pierwszego posiedzenia Sejmu, czyli do piątku, każdy, kto nie będzie członkiem klubu parlamentarnego PiS, przestanie być członkiem partii - tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" Adam Hofman.

"Policjant jak urzędniczka"

- Policjanci nie zamierzają podejmować jakiegokolwiek ryzyka, bo oni są w pracy w policji, tak jak jest urzędniczka - krytykował pracę funkcjonariuszy w "Faktach po Faktach", w TVN24 Władysław Frasyniuk. Policjantów broniła Julia Pitera przekonując, że podczas piątkowych zamieszek nie dopuścili do ich eskalacji.