PO - 37,1 proc., PiS - 23 proc., SLD - 15,8 proc., a PSL - 7,5 proc. - na takie poparcie w wyborach samorządowych mogłyby liczyć partie, gdyby wybory odbywały się na początku listopada. Według sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polskiego Radia tracą wszystkie ugrupowania poza Platformą.

Im dłużej rosyjski gaz będzie płynął przez gazociąg jamalski tym lepiej dla Polski, zapewniał w "Horyzoncie" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Skomentował w ten sposób rozbieżności pomiędzy datami wygaśnięcia kontraktu na przesył rosyjskiego gazu podawanymi przez wicepremiera Waldemara Pawlaka i premiera Rosji Władimira Putina.

Decyzja dotycząca liczby i rodzaju samolotów dla najważniejszych osób w państwie zapadnie w drugiej połowie listopada podczas spotkania ministra obrony i szefów kancelarii zajmujących się organizowaniem lotów dla VIP-ów - zapowiada wiceszef MON Marcin Idzik.

Happening Janusza Palikota przed siedzibą metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia był profanacją krzyża - uważa stowarzyszenie "Godność". W odpowiedzi jego przedstawiciele złożyli w gdańskiej prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko byłemu posłowi PO.

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu już od trzech tygodni ochraniają Przemysława Bilińskiego, szefa Państwowej Inspekcji Sanitarnej - dowiedziało się RMF FM. Ma to związek z ostrzeżeniami CBŚ, że za zamykanymi przez Sanepid sklepami z dopalaczami mogą stać grupy przestępcze.

Reporterzy 24 jak zwykle nie zawiedli. W tym tygodniu otrzymaliśmy od Państwa wiele ważnych i interesujących materiałów pokazujących wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jak w każdą sobotę, na antenie TVN24 dokonaliśmy podsumowania mijającego tygodnia w Kontakcie 24. Zapraszamy do obejrzenia programu.

- Nie zamierzamy porzucać polityki - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska. - Taki jest nasz los - dodaje Elżbieta Jakubiak. Dwie - byłe już - posłanki PiS choć mają wiele żalu do byłych kolegów z klubu, ostatniego słowa w polityce jeszcze nie powiedziały. Kto je przygarnie? Być może... członkowie nowej, własnej partii.

- Wyobrażam sobie PiS bez Kaczyńskiego. Nawet nie przychodzi mi to ze specjalną trudnością - powiedział Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Onet.pl. Prezydent zapowiedział też, że planuje wycofać kolejne wnioski Lecha Kaczyńskiego z Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ były "nieuzasadnione i chyba motywowane walką polityczną".

Polowanie to dla niego ważny element życia prywatnego. Mimo to stara się wyruszać na "łowy" z teleobiektywem zamiast z lunetą i sztucerem. O kim mowa? O prezydencie Bronisławie Komorowskim, który w sobotę ujawnił dziennikarzom też, że nie śpieszno mu do przeprowadzki na salony Belwederu.

493 zarzuty dotyczące rozpowszechniania pornografii dziecięcej usłyszał zatrzymany przez szczecinską policję 45-letni mężczyzna - poinformowała w sobotę Mirosława Rudzińska z Komendy wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

- Nie toczą się żadne rozmowy w tej kwestii - oświadczył Bronisław Komorowski, komentując spekulacje, czy wykluczona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska mogłaby trafić do Kancelarii Prezydenta. Zaznaczył jednak, że chciałby mieć w swoim zespole kogoś, kto mógłby służyć jako pośrednik w kontaktach z prawicą.

Pięć osób zginęło w tragicznym wypadku samochodu z autokarem, do którego doszło w sobotę po południu w Woli Jachowej k. Kielc (woj. świętokrzyskie). W drugim tragicznym wypadku na terenie świętokrzyskiego, w Woli Morawieckiej, zginęło dwoje potrąconych przez samochód pieszych. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa - ukończony. "Tuż przed godziną 16 głowa spoczęła na ramionach, a na placu przed pomnikiem rozbrzmiały brawa" - napisał do nas ze Świebodzina Reporter 24 Marcin_Bohonos. Zdjęcia z akcji montowania głowy na pomniku Jezusa nadesłali Reporterzy 24 Marcin_Bohonos i wojtasdw:

- Mord w Łodzi jest wynikiem głębokiej choroby moralnej części naszej klasy politycznej - stwierdził Jarosław Kaczyński, na konwencji samorządowej w Łodzi. Jak wyjaśnił, częścią którą ma na myśli, jest PO. - To nie my siejemy wiatr - dodał. Podczas swojego wystąpienia prezes PiS oficjalnie poparł Witolda Waszczykowskiego jako kandydata na prezydenta Łodzi.

W Bystrym koło Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w sobotę do wypadku ciężarówki i ciągnika. Chociaż zawinił kierowca ciężarówki, mandatem ukarano obu mężczyzn. Powód? Kierujący ciągnikiem nie miał ani prawa jazdy, ani ubezpieczenia. Zdjęcia z Bystrych umieścił na swoim profilu w serwisie Kontakt 24 internauta "karol125".

To jest coś smutnego dla polskiej demokracji - powiedział podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wykluczenia z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Pytany o przyszłość wydalonych posłanek podkreślił, że źle ocenia ten "festiwal ofert", a wydalone posłanki muszą o swojej przyszłości zadecydować same. Obecny na konferencji szef MSZ Radosław Sikorski wyraził zadowolenie, że Kluzik-Rostkowska "już teraz nie próbuje wylansować Kaczyńskiego jako polityka, którym nie jest".

Osoby wyrzucone z PiS to są bliscy współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego. To by się Leszkowi nie spodobało - powiedział w RMF FM poseł Jan Ołdakowski. Jego zdaniem, to co się dzieje, nie pozwala zapamiętać byłego prezydenta takim, jakim był. - W klubie PiS dzieje się wiele złych rzeczy - ocenił, informując jednocześnie, że napisał w tej sprawie do szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka. Ten jednak zaprzeczył.

- Ta decyzja jest początkiem ustawania się PiS-u w narożniku, z którego nie będzie już wyjścia - powiedziała w TVN24 posłanka Elżbieta Jakubiak, oceniając wykluczenie jej i Joanny Kluzik-Rostkowskiej z partii. - Nie zgadzam się z tym - dodała nie kryjąc żalu, iż nie ma już na PiS wpływu.

Trwa montaż ostatnich części największego na świecie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie. Głowę i ramiona postaci Chrystusa podnosi ponad 700-tonowy dźwig. - Pomysł uważam za wtórny, bo zbyt mocno przypomina figurę z Rio de Janeiro - mówi Dariusz Górny z gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.