"Co powiesz swojemu dziecku, kiedy zapyta, dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?" To pytanie słyszymy w telewizji od kilku miesięcy. Jednak nie tylko my nad Wisłą, ale też Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Koreańczycy i Japończycy. Okazuje się, że reklama przyniosła niewiarygodne zainteresowanie regionem za granicą. Oddzielny tekst poświęcił jej renomowany portal "Business Insider" - donosi "Puls Biznesu".

Konkurs Telekamery 2013 rozstrzygnięty. TVN24 została nagrodzona Telekamerą po raz trzeci z rzędu, co doprowadziło do przyznania jej Złotej Telekamery w kategorii kanał informacyjny i biznesowy. To oznacza, że w tej kategorii nie będzie już nigdy nominowana. Z kolei w kategorii prezenter pogody statuetkę zdobyła Agnieszka Cegielska. Nagrodzeni zostali również Robert Kozyra, juror "Mam Talent" oraz serial codzienny "Na Wspólnej".

Ilona Klejnowska pożegnała się z Prawem i Sprawiedliwością. - Po prostu zmieniam pracę. To normalna sprawa. (...) Ale nie mówię ostatniego słowa - tłumaczyła w rozmowie z tvn24.pl. Wcześniej na Facebooku podziękowała kolegom i koleżankom z partii za lata wspólnych doświadczeń i wyróżniła "jej największego politycznego nauczyciela" - Jarosława Kaczyńskiego.

- Kościół, jako instytucja ludzka, ma swoje ciemne i chore strony. Ale nowy papież się z nimi upora. Wystarczy, że będzie kontynuował drogę Benedykta XVI - przekonywał w "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko. Przy okazji wyboru nowego biskupa Rzymu ujawniają się coraz większe różnice w ocenach tego, czy razem z nim do Watykanu przyjdą głębokie reformy. - Ja w to nie wierzę. Papież nadal będzie kiwany przez przedstawicieli grup wielkich interesów - odpowiada prof. Tadeusz Bartoś, były dominikanin.

Pięć lat za kratkami spędzi były policjant Paweł S., który był oskarżony m.in. o napady na stacje benzynowe. Tyle samo posiedzi też były ochroniarz - Kamil Ł. - zamieszany w rabunki - zdecydował Sąd Okręgowy w Kaliszu.

Przed przypadającą w lipcu 70. rocznicą masowej akcji przeciw ludności polskiej na Wołyniu Synod biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) zaapelował o pojednanie, ustalenie prawdy o tych wydarzeniach i unikanie manipulowania ich pamięcią.

14 marca Sąd Najwyższy rozpozna kasację od wyroku umarzającego postępowanie w sprawie trójki lekarzy ze szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, leczących Jerzego Ziobrę, ojca byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek o kasację, na prośbę rodziny, wniósł prokurator generalny.

Na lotnisku w Pyrzowicach pracują saperzy. Ekipy poszukują niewybuchów, które są pozostałością po drugiej wojnie światowej. Jak zapewnia dyrekcja katowickiego lotniska, nie ma zagrożenia dla pasażerów. - Gdyby znaleziono coś większego, na pewno zapadłaby decyzja o wstrzymaniu prac portu - zapewnił rzecznik portu Cezary Orzech.

W wieku 88 lat w szpitalu w Warszawie zmarł gen. Florian Siwicki - były minister obrony narodowej, jeden z najbliższych współpracowników gen. Wojciecha Jaruzelskiego, członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i dowódca 2. armii w czasie inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 r. - poinformował na Twitterze szef MON Tomasz Siemoniak.

Najlepszym okresem na zorganizowanie ewentualnej wyprawy na Broad Peak po ciała polskich himalaistów jest przełom czerwca i lipca - przekazał Artur Hajzer, kierownik programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015". Minister sportu zapowiedziała już, że sfinansuje część kosztów ekspedycji.

46-letni pracownik firmy transportowej zginął w poniedziałek rano przysypany przez pryzmę miału węglowego na terenie kopalni "Jas-Mos" w Jastrzębiu-Zdroju. Drugi przysypany mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dwaj polscy alpiniści Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski mogą zostać uznani za zmarłych najwcześniej po upływie roku. O tym postanowi sąd, ale wcześniej najprawdopodobniej przesłucha pozostałych uczestników wyprawy na Broad Peak.