Wychował wielu wybitnych dziennikarzy

Był autorytetem dla kilku pokoleń dziennikarzy. Zasłużonym wykładowcą i reżyserem. Stanisław Młynarczyk zmarł 2 listopada. Miał 79 lat. Dał się poznać jako wymagający profesor, otwarty i przyjazny reżyser radiowy. Był oddany sprawie doskonalenia języka polskiego.

Doniósł do prokuratury ws. pociętego wraku

Pocięcie przez Rosjan wraku tupolewa na mniejsze części to niszczenie dowodów - uważa mec. Rafał Rogalski, który - w imieniu części rodzin ofiar spod Smoleńska - postanowił złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Kaczyński: Umowa gazowa wysoce niekorzystna

Polski na to nie stać - tak o umowie gazowej z Rosją mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. I podkreśla, że podczas gdy inne kraje wymuszają na Gazpromie obniżenie dostarczanego surowca, "my mamy dopłacić do tego dwa czy trzy miliardy dolarów". Kaczyński zapowiedział, jego ugrupowanie będzie po wyborach samorządowych analizować tę umowę.

Kaczyński z Tuskiem nie porozmawia o katastrofie

Nie odczuwam potrzeby spotkania się z premierem - stwierdził Jarosław Kaczyński. Wykluczył tym samym, że wziąłby udział w rozmowie z szefem rządu, o którą poprosili bliscy 37 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Dwa tiry zderzyły się czołowo

44-letni kierowca nie żyje, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala - to skutek wypadku do jakiego doszło w czwartek rano na krajowej "ósemce", w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Czołowo zderzyły się dwa tiry.

Kwiatkowski: jest wniosek ws. moskiewskiego prądu

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski potwierdził informacje tvn24.pl, że polska prokuratura skierowała do Rosji wniosek o pomoc prawną ws. ustalenia informacji, jaka była częstotliwość prądu w momencie przenoszenia zapisu z czarnych skrzynek na nośniki magnetyczne. Na kopiach nagrań, które mają polscy prokuratorzy badający okoliczności katastrofy słychać buczenie. Nie wiadomo czym wywołane, ale utrudnia odsłuchanie nagrań z kokpitu TU 154.

"Ryszard C. szczegółowo zapoznaje się z prasą'"

- Ryszard C. wyjątkowo szczegółowo zapoznaje się z prasą, w szczególności z materiałami na swój temat. To jest obecnie specyfika jego zachowania - powiedział w RMF FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Syn "Pianisty" chce pozwać za książkę o Wierze Gran

Andrzej Szpilman, syn Władysława Szpilmana zamierza wytoczyć proces Wydawnictwu Literackiemu za książkę Agaty Tuszyńskiej zatytułowaną "Oskarżona Wiera Gran". Jak argumentuje, publikacja sugeruje, że jego ojciec współpracował z gestapo i żydowską policją, co znieważa pamięć zmarłego. Autorka publikacji zarzuty odpiera.

Mały Polak często w sieci

W Polsce z internetu korzystają już 9-latki. I choć surfować zaczynają dwa lata później niż ich rówieśnicy ze Szwecji, z wiekiem liczba młodych Polaków korzystających z internetu rośnie. Do przebywania w sieci co najmniej raz w tygodniu przyznaje się 96 proc. niepełnoletnich, codziennie 72 proc. - informuje "Rzeczpospolita".

"Chcemy płynąć dalej, mieć różne przygody"

Wygląda na to, że młodych żeglarzy z "Fryderyka Chopina" nic nie złamie. - Chcemy płynąć dalej - mówi Piotr Nesterowicz, uczestnik "Szkoły pod Żaglami". Ale jak sam przyznaje, awaria masztów może być końcem rejsu.

Kula ziemska spadła na aktorkę

Wypadek podczas próby spektaklu. Na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na aktorkę spadła dekoracja - ważąca 40 kg kula symbolizująca Ziemię. Kobieta doznała poważnych obrażeń. Sprawę bada prokuratura.

"To nie szkolenie, to trening"

- To nie było szkolenie, tylko trening, który odbywaliśmy raz do roku. Trwał pięć godzin, a nie 40 jak normalne szkolenie - tak były dowódca 36. specpułku płk Tomasz Pietrzak tłumaczył czym jest dokument, z którego wynika, że szkolił się na symulatorze Tu-154. I nadal podtrzymuje wersję, że szkoleń w Moskwie na symulatorach nie było, bo nie było na nie pieniędzy.

Protokoły z treningów na symulatorze TU 154

Jak wynika z nieznanych dotąd dokumentów z prokuratorskiego śledztwa, piloci 36 specpułku okazjonalnie przechodzili szkolenia na symulatorze TU 154. Na jednym z nich widnieje nazwisko płk. Tomasza Pietrzaka, byłego dowódcy 36 Specjalnego Pułku Transportu Lotnicznego. Tymczasem dziś rano pilot stwierdził, że za jego czasów nie było szkoleń na symulatorach.

Zwierzęca miłość pod miejską latarnią

- Jaki jest związek miedzy budową oświetlenia ulicznego a wzrostem liczby zwierząt w lasach? - Znaczący - uważają urzędnicy z Kartuz i stawiają na oświetlenie niewielkiej wsi - Dzierżążna.

Powstał dług, zniknął grób

Pani Gabriela z Bydgoszczy kilka dni temu chciała zapalić znicz na grobie brata swojej matki. Zdziwiła się bardzo, że w mogile, którą opiekuje się od lat, leży ktoś inny. - Nie było opłaty, więc nagrobek zlikwidowano - odpowiadają urzędnicy.

Wpadli uzbrojeni po zęby

Funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Opola zatrzymali mężczyzn podejrzanych o nielegalny handel bronią. Przy zatrzymanych znaleziono trzy pistolety i prawie 300 nabojów - powiedział w środę rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.

Jak wybrać radnego i nie tylko

21 listopada wybory samorządowe. Przypominamy, kto może wziąć w nich udział i w jaki sposób to zrobić, aby oddany głos był ważny oraz jak głosować poza miejscem zamieszkania.

Ile zarabiają? Czym jeżdżą? Prezydenci miast

Urzędujący prezydenci w dużych miastach. Ile zarabiają? W tym roku na szczycie listy zarobków uplasowali się prezydenci Poznania, Bydgoszczy i Krakowa. Każdy z nich zarabiał maksymalną miesięczną stawkę w wysokości 12 847 zł brutto. Najmniejszą wypłatę - 10,9 tys. zł brutto - otrzymywał prezydent Zielonej Góry. Gospodarze miast najczęściej jeżdżą skodami, choć zdarzają się też audi A6.

Sprawca wybuchu w Warszawie z zarzutami

Cztery zarzuty usłyszał sprawca wtorkowego wybuchu w centrum Warszawy. 31-letni Sebastian G. jest podejrzany m.in. o usiłowanie zabójstwa policjantów i byłej narzeczonej oraz sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Prokuratura prawdopodobnie wystąpi o areszt dla mężczyzny.

Centrum Kopernik, czy Lecha Kaczyńskiego?

To właśnie prof. Lech Kaczyński jako Prezydent m. st. Warszawy był inicjatorem powstania Centrum Nauki i podjął konkretne działania, których skutkiem będzie otwarcie w tym tygodniu tej innowacyjnej placówki - pisze w liście do prezydent miasta Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. Proponuje, by nadać CNK imię zmarłego tragicznie prezydenta

Henryk Blida: Podejrzewała, że jest podsłuchiwana i śledzona

Barbara Blida w ostatnich miesiącach życia podejrzewała, że jest na podsłuchu - zeznał mąż byłej posłanki, która popełniła samobójstwo po wejściu do jej domu funkcjonariuszy ABW, którzy chcieli ją zatrzymać. Przed sejmową komisją śledczą nie ukrywał, że ma żal do byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, że oskarżał jego żonę z sejmowej mównicy o korupcję. Uznał również, że mafia paliwowa nie istnieje.

Wałęsa do Dudy: Może Pan liczyć na moją pomocną dłoń!

- Nie możemy pozwolić, aby historyczny sztandar "Solidarności" był szargany we współczesnych sporach - napisał w liście do nowego szefa związku NSZZ "Solidarność" b. prezydent Lech Wałęsa. Pogratulował też Piotrowi Dudzie wyboru, zapewniając, że "może liczyć na jego pomocną dłoń".

Rezygnuje z billboardów na rzecz "Chopina"

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który ubiega się o reelekcję w najbliższych wyborach zrezygnował z części billboardów. Zaoszczędzone pieniądze zamierza wpłacić na remont masztów "Fryderyka Chopina", które połamały się podczas sztormu w ubiegły piątek.

Grozili Kaczyńskiemu za "dzielenie społeczeństwa"

- List z groźbami pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego był napisany odręcznie, w liczbie mnogiej i podpisany pseudonimem - mówił na konferencji prasowej poseł PiS Waldemar Andzel. Jak dodał nie zawierał on błędów ani inwektyw, a autor, lub autorzy, zarzucają w nim prezesowi PiS, że polskie społeczeństwo jest dzielone.

Nowe ślady na ubraniu chłopca ze stawu

Na ubraniu chłopca znalezionego w marcu w stawie w Cieszynie, śledczy znaleźli ślady mogące wskazywać na osobę, która być może miała kontakt z dzieckiem tuż przed jego śmiercią - dowiedziała się TVN24. Prokuratura cały czas próbuje ustalić tożsamość dwulatka oraz dowiedzieć się, dlaczego jego ciało zostało wrzucone do stawu.

Zrezygnowali z ćwiczeń, których nie było?

Czy piloci TU-154 ćwiczyli na symulatorach lotu, czy nie? W tej sprawie informacje są sprzeczne. Jak powiedział dzisiaj w RMF FM płk Tomasz Pietrzak, były dowódca 36. specjalnego pułku transportowego, szkolenia na symulatorach nigdy nie były obowiązkowe. Według niego wprowadzono je dopiero po katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Tymczasem szef szkolenia sił powietrznych Anatol Czaban twierdzi, że szkolenia były, ale z nich zrezygnowano.