Reanimacja na morzu. Uczestnik rejsu zmarł

Nie żyje uczestnik rejsu, który zasłabł w sobotnie popołudnie na kutrze Halny 1. Załoga, płynąc do portu w Łebie, próbowała ratować mężczyznę. Na nabrzeżu czekała już policja, straż i karetka. Gdy jednostka dotarła do brzegu, lekarz stwierdził zgon. Informację o zdarzeniu, a także zdjęcie, otrzymaliśmy od internautki o nicku @Manamana.

Wypił płyn do zmywarki. "Stan chłopca się poprawia"

Stan półtorarocznego chłopca, który trafił w piątek do szpitala po tym, jak w żłobku wypił płyn do zmywarki, stopniowo się poprawia - poinformowała w sobotę Magdalena Oberc, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, do którego trafił chłopiec. Jak poinformowała w piątek w rozmowie z tvn24.pl Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, po wypadku, do którego doszło w podkrakowskiej miejscowości Zielonki, "dziecko zostało przez lekarzy wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej".

Duże szpitale "nie mają problemów z lekami"

- Duże ośrodki medyczne nie mają problemów z lekami cytostatycznymi stosowanymi w chemioterapii - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Zapewnił, że resort zdrowia stale monitoruje sytuację. - Dyrektorzy tych ośrodków zobowiązali się, że będą służyć pomocą mniejszym - powiedział minister.

Kierowca ciężarówki "nie powinien siadać za kierownicą"

Kierowca ciężarówki, która uderzyła wpierw w samochód osoby, a następnie wpadła w autobus wycieczkowy na drodze wojewódzkiej nr 106 w Zachodniopomorskiem, nie miał przy sobie uprawnień do prowadzenia pojazdu. - Teraz będziemy prowadzić postępowanie, czy takie dokumenty posiada - powiedział Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Dodał również, że 25-latek "tak naprawdę nie powinien dziś usiąść za kierownicą", gdyż powinien być na 45-godzinnym odpoczynku. Kierowca został zatrzymany. W wyniku wypadku 25 osób trafiło do szpitali. Lekarze wciąż walczą o życie kierowcy autokaru.

Kaczyński: Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem

- Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem - zwrócił się w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński do przywódcy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w przemówieniu podczas marszu dot. koncesji na cyfrową emisję naziemną dla TV Trwam. Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem - stwierdził szef Solidarnej Polski.

Tusk nad Zatoką Perską

Premier Donald Tusk rozpoczął w sobotę czterodniową wizytę gospodarczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Towarzyszą mu m.in. szefowie największych polskich firm. Tusk będzie namawiać arabskich biznesmenów do inwestowania w Polsce.

"Poprawność polityczna jest największym zagrożeniem dla wolności"

- Musimy bronić w Polsce praworządności, (...)bo ta władza nagminnie prawa nie przestrzega. Decyzja KRRiT była decyzją całkowicie bezprawną. (...) Jeśli ja podjęto, to w imię poprawności politycznej i z nienawiści do prawdy - powiedział podczas sobotniego marszu prezes PiS Jarosław Kaczyński. I zaznaczył, że PiS będzie praworządności bronić. - Poprawność polityczna jest największym zagrożeniem dla wolności. Musimy mieć odwagę powiedzieć poprawności politycznej nie, w Polsce nie - zaznaczył.

Kaczyński: Tusk łże, bo od tego zależy jego życie i wolność

Do Katynia prezydent z premierem mógł pojechać razem, ale "Tusk tego nie chciał" - stwierdził Jarosław Kaczyński, obarczając premiera winą za katastrofę smoleńską. - Donald Tusk od tej odpowiedzialności nie ucieknie, chociaż (...) będzie łgał tak, jak łże. Po prostu dlatego, że to jest kwestia już nie tylko jego kariery politycznej, a jego życia, być może jego wolności, być może całego jego losu - przekonywał w rozmowie z RMF FM szef PiS.

Mecz, protest, remont, metro. Śródmieście zakorkowane

Mecz na stadionie Legii, protest na placu Trzech Krzyży, frezowanie na Trasie Łazienkowskiej i zamknięta stacja Świętokrzyska - cztery wydarzenia spowodowały, że w centrum miasta jeździ się dziś gorzej, niż w dzień powszedni.

Po pierwszej wiosennej burzy - tęcza

Po piątkowych burzach, które przeszły nad Mazowszem oraz innymi rejonami kraju, na niebie w wielu miejscach pojawiły się tęcze. Reporter 24 zaobserwował barwne łuki na Podhalu.

Śmierć nastolatków pod wiaduktem

18-letnia dziewczyna i 19-letni chłopak zginęli w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 3 w pobliżu Nowej Soli (Lubuskie). Byli pasażerami renaulta megane, który uderzył w filar wiaduktu.

Trasa Łazienkowska znów zamknięta

W piątkowy wieczór drogowcy wrócili do frezowania trasy Łazienkowskiej. Przez weekend nawierzchnia będzie remontowana na odcinku od al. Niepodległości do Grójeckiej. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Nie ma jednego raka piersi

Brakujące leki do chemioterapii są już w hurtowniach, a stamtąd trafią prosto do szpitali. Sprawa jednak się nie kończy, bo do akcji wkroczyła prokuratura. Ma wyjaśnić czy w dostępie do leków doszło do nieprawidłowości. O nowotworach - chorobie naszych czasów - naukowcy wiedzą coraz więcej. Ważnego odkrycia dokonali niedawno biolodzy molekularni. Nie ma jednego raka piersi, jest ich co najmniej 10 różnych postaci.

30 lat z Listą Przebojów Trójki

Lista Przebojów Trójki kończy 30 lat. W piątek z tej okazji w siedzibie radia w Warszawie, przy ul. Myśliwieckiej zorganizowano koncert Edyty Bartosiewicz. Koncert rozpoczął obchody Jubileuszu, choć urodziny audycja będzie obchodzić 24 kwietnia.

Miały być dumą. Są kulą u nogi

Inwestycje, które miały być chlubą dziś stały się kosztowną kulą u nogi. Tak często traktowany Stadion Śląski w Chorzowie, który - o czym mało kto pamięta - jako jedyny nosi oficjalnie miano narodowego nadane przez PZPN. Od siedemnastu lat jest ze zmiennym szczęściem modernizowany. To nie jedyna inwestycja z problemami.

"Ten tom to taka stopklatka"

- Ten tom to jest trochę taka stop klatka. Stopklatka na październik zeszłego roku - powiedział w "Faktach po Faktach" sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek. W piątek do księgarń trafił tomik "Wystarczy" - z ostatnimi wierszami poetki. Miłośnicy poezji noblistki znajdą w nim 13 wierszy oraz fragmenty niedokończonych utworów.

Macierewicz: Jeśli te słowa są obciążające, to tylko mnie

Antoni Macierewicz zapewnił w piątek, że swoich słów o "wypowiedzeniu wojny" w związku z katastrofą smoleńską nie konsultował z nikim z władz partii. - To są moje wypowiedzi jako przewodniczącego zespołu parlamentarnego lub moje indywidualne jako posła obciążające - jeżeli - to mnie osobiście - zastrzegł poseł PiS.

"W więzieniu to się nazywa siwy dym"

- To, co teraz się dzieje, w więzieniu nazywa się siwy dym. To taka sytuacja, w której nikt tego nie jest w stanie kontrolować, a strony nawalające się nawzajem nie pamiętają już o co poszło - stwierdził Władysław Frasyniuk w "Piaskiem po oczach" komentując dyskusję na temat katastrofy smoleńskiej jaką opozycja toczy z rządem. - Głód prawdy jest niezaspokojony - ocenił z kolei Marek Jurek, tłumacząc dlaczego ze strony środowiska prawicowego padają wobec rządzących hasła: "Zdrajcy", "Mordercy" czy "Tusk, idziemy po Ciebie".

Komorowski: Nie opóźnię reformy

- Nie widzę powodu, by w sprawie reformy emerytalnej cokolwiek opóźniać - deklaruje Prezydent Bronisław Komorowski. Zastrzegł jednak, że ostateczną decyzję podejmie, kiedy "zapozna się z finalnym produktem (...) pracy rządowej i parlamentarnej".

"Z wraku chcecie zrobić relikwię, by tworzyć nową religię"

Wrak prezydenckiego samolotu dla PiS nie jest dowodem w sprawie - przekonywał w TVN24 Adam Szejnfeld (PO). - Z wraku chcecie zrobić relikwię i na bazie tej relikwi chcecie tworzyć nową religię w Polsce - mówił, zwracając się do Mariusza Błaszczaka (PiS) poseł PO. Szef klubu PiS z kolei, cytując Włodzimierza Cimoszewicza, stwierdził, że rząd traktuje katastrofę smoleńską jak "włamanie do garażu na Grochowie".

Sikorski: Macierewicz to histeryk i partacz

- Antoni Macierewicz to histeryk i partacz, który szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem - mówi Radosław Sikorski. - Komentowanie tych słów nie wydaje się potrzebne. Komentują się same - odpowiada poseł PiS.

Bitwa na skargi o oszczerstwa

PO zwróciła się w piątek do sejmowej komisji etyki o ukaranie naganą Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Girzyńskiego m.in. za "insynuacje oraz oszczerstwa pod adresem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej". W odpowiedzi szef klubu PiS zapowiedział, że jego partia zaskarży do komisji etyki premiera Donalda Tuska.

Ugoda zakończyła proces ITI vs Kaczyński

Ugodą zakończył się proces cywilny wytoczony Jarosławowi Kaczyńskiemu przez ITI. Koncern pozwał szefa PiS za podanie nieprawdy co do przeznaczenia przez władze Warszawy 460 mln zł dla ITI na przebudowę stadionu stołecznej Legii.

Najdłuższy tramwaj w Polsce

40,5 metra - tyle mierzy najdłuższy, jednoczłonowy tramwaj w Polsce, który wyjechał w piątek na krakowskie ulice. Pojazd, który powstał we wrocławskiej firmie Protram, na początku będzie jeździł na linii 1 oraz 50. Zdjęcia nowego tramwaju zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 acik34.

Premier: będziemy reagować na akty przemocy, nie na słowa

Prokuratura nie powinna zajmować się słowami, nawet gdy są one najgłupsze lub najbardziej niebezpieczne - stwierdził premier Donald Tusk, odnosząc się do retoryki zwolenników PiS wypowiadających się o katastrofie smoleńskiej. Zastrzegł jednak, że jeśli będą one "rodzić niebezpieczne konsekwencje, to państwo nie będzie bezczynne".

"Gdyby nie miał zaufania, to byłby na posiedzeniu"

- Premier Pawlak, gdyby nie miał zaufania, że projekt, tak jak go ustaliliśmy, będzie przeprowadzony, na pewno byłby dziś na posiedzeniu - powiedział szef rządu - Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o przyczyny nieobecności wicepremiera na piątkowym posiedzeniu rządu poświęconym reformie emerytalnej. W tym czasie lider ludowców był w Łodzi na wcześniej umówionym spotkaniu.

"Sprawa katastrofy smoleńskiej obrasta kłamstwami"

- Sprawa katastrofy smoleńskiej obrasta kłamstwami. Autorami kłamstw są bez wyjątku ci, którzy chcą wmówić Polakom, że katastrofa smoleńska to wynik zamachu i spisku - oświadczył premier Donald Tusk. To jego komentarz m.in. do ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

25 lat pracy wystarczy

Wydłużenie pracy funkcjonariuszy o 10 lat i zmianę sposobu wyliczania wysokości "mundurówek" zakłada projekt zmian systemu emerytur mundurowych, który w piątek przyjął rząd. Premier zapewnił jednak, że służby mundurowe nie zostaną włączone do powszechnego systemu emerytalnego, czego chciał minister finansów Jacek Rostowski.

Rząd liczy na zrozumienie. Przyjął plan reformy emerytalnej

Rząd przyjął projekt reformy emerytalnej. - Liczymy na zrozumienie wszystkich Polaków, nawet, jeśli nie będzie to akceptacja, że z punktu widzenia państwa podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat jest konieczne - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Zapowiedział, że pierwsze czytanie projektów ustaw emerytalnych odbędzie się już w przyszłym tygodniu.