"Nie było problemów ze zdobyciem zaufania Zarki i jej ojca"

- Wstępny raport wskazuje, że dotychczasowe leczenie w polskim szpitalu w Ghazni przebiegało sprawnie. Jednak konieczna jest kontynuacja - informował na sobotniej konferencji prasowej szef szpitala w Bydgoszczy płk dr Krzysztof Kasprzak. 6-letnia Afganka półtora miesiąca temu została ranna w strzelaninie między miejscową policją i talibami. Do Polski przyleciała z ojcem. - Nie było problemów ze zdobyciem zaufania Zarki i jej ojca - zapewnia tłumacz Jakub Gajda.

Tusk po korzystnym sondażu: Polacy nie zaakceptują cynizmu i szaleństwa

- Moim zdaniem to bardzo wyraźny znak, że Polacy nie zaakceptują w życiu publicznym ani skrajnego cynizmu, ani niebezpiecznego z punktu widzenia interesów kraju szaleństwa - powiedział w sobotę premier Donald Tusk, komentując wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych. Według badania TVN Polska, PO wyprzedza PiS o 12 pkt. proc.

40 Węgrów skontrolowanych w Modlinie. "Konsul nie stwierdził naruszenia prawa"

"Węgierscy uczestnicy Marszu Niepodległości zatrzymani na lotnisku w Modlinie" - takie informacje pojawiły się w piątek na kilku portalach internetowych. Straż graniczna zaprzeczyła, że doszło do zatrzymań. Z kolei ambasada Węgier w oświadczeniu przesłanym tvn24.pl poinformowała, że 40 pasażerów lotu z Budapesztu zostało skontrolowanych przez straż graniczną, po czym wpuszczono ich na terytorium Polski. Przy kontroli obecny był węgierski konsul.

Nałęcz: Święto Niepodległości jak szwedzki stół

Prezydentowi zależy, żeby było jak najwięcej radości i zero bijatyki - mówi w TVN24 prezydencki doradca Tomasz Nałęcz, nawiązując do jutrzejszego Święta Niepodległości. Jego zdaniem, 11 listopada powinien być jak szwedzki stół: obok patosu, także zabawa. Z kolei szef RP Janusz Palikot zaapelował do Polaków, by w niedzielę pozostali w domach i nie uczestniczyli w żadnym z marszów, które odbędą się tego dnia.

Dyrektor WORD jechał po pijanemu

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie Andrzej Sz. w nocy z piątku na sobotę prowadził auto po pijanemu. W pewnym momencie nie zapanował na autem i uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu.

Talaga grozi Gmyzowi sądem, ten wycofuje się ze swoich słów

- To nieprawda, że zdecydowałem o umieszczeniu w tekście słów: trotyl i nitrogliceryna - oświadczył Andrzej Talaga, wicenaczelny "Rzeczpospolitej". I zagroził, że pozwie dziennikarza Cezarego Gmyza, który jeśli ten nie sprostuje swojej wypowiedzi. Gmyz ze swoich słów się wycofał.

"Magiczna" piłka dla chorego kolegi

Zanim zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór, mały Kuba uwielbiał grać w piłkę. Po tym jak trafił do szpitala, koledzy postanowili pomóc mu walczyć z chorobą. Przy pomocy ekipy telewizji TTV zebrali na piłce podpisy aktorów z ulubionego serialu chorego chłopca, "Lekarzy". "Magiczna piłka" ma pomóc znieść trudy leczenia.

Ekologiczna bomba rodem z nadmorskich smażalni

Niegdyś olej do smażenia ryb w nadmorskich restauracjach, dzisiaj bomba ekologiczna w Nowej Wsi Lęborskiej. Reporterzy TTV zajęli się sprawą nielegalnego składowiska odpadów, należącego do upadłej firmy, które od kilku lat stoi otworem bez żadnego nadzoru. Lokalni urzędnicy jak do tej pory z sprawą sobie nie radzą.

Zarka już w Polsce. Będzie się leczyć w Bydgoszczy

Sześcioletnia Zara Niazi, ciężko ranna w udo w strzelaninie między afgańską policją a talibami, przyleciała w piątek do Warszawy. Stąd karetka zabrała ją do szpitala w Bydgoszczy - poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

PO dystansuje PiS. W Sejmie tylko cztery partie

PO znowu daleko przed PiS. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na partię Donalda Tuska głosowałoby 42 proc. ankietowanych. Na PiS swój głos oddałoby 30 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu dla programu "Forum" w TVP Info. W porównaniu z poprzednim badaniem PO zyskała aż 9 pkt. proc., PiS w tym samym czasie aż 9 pkt. stracił.

"Jesteśmy zakładnikami stanu świadomości jednego człowieka"

Jesteśmy zakładnikami stanu świadomości jednego człowieka - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Roman Giertych, oceniając działanie Jarosława Kaczyńskiego i PiS ws. katastrofy smoleńskiej. Zaznaczył, że zgadza się z prof. Zbigniewem Brzezińskim, że to, co robi PiS odnośnie tragedii, służy Rosjanom, którzy zyskują na podziale Polaków. - Jestem przekonany, że z wypowiedzi Kaczyńskiego i innych jego pretorian cieszą się na Kremlu - dodał z kolei Ryszard Kalisz z SLD.

"To prawdopodobnie moja ostatnia kadencja"

- Jest bardzo prawdopodobne, że to jest moja ostatnia kadencja w parlamencie - Włodzimierz Cimoszewicz w "Piaskiem po oczach" był rozczarowany jałowością polskiej polityki i oceniał pogląd na nią Zbigniewa Brzezińskiego.

Ani śladu dziecka w stawie. "Nie łudziliśmy się, że cokolwiek znajdziemy"

Policja ostatecznie zakończyła poszukiwania w stawie w Hipolitowie (Podlaskie) zwłok jednego z dzieci 41-letniej kobiety, podejrzanej o zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. Szczątków noworodka nie odnaleziono. - Masy błotno-gnilnej było naprawdę bardzo dużo i raczej nie łudziliśmy się, że cokolwiek znajdziemy - tłumaczył prokurator.

Kaczyński przebija Tuska. Nie 400, a 500 mld. "Premier zabrał nam sto miliardów"

Krótko mówiąc premier zabrał nam 100 mld zł. Tak się polityki nie prowadzi. To jest polityka płynięcia w głównym nurcie, ale w stronę wodospadu - powiedział w piątek po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się w ten sposób do informacji premiera Donalda Tuska w Sejmie o polityce europejskiej. Premier mówił, że Polska może uzyskać nawet 400 mld złotych w nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Tusk podbija stawkę: Nie 300 a 400 miliardów z Unii. Pakt fiskalny do ratyfikacji

Sejm przyjął w piątek informację premiera Donalda Tuska o polityce europejskiej, poświęconą toczącym się w UE negocjacjom na temat wieloletniego budżetu UE na lata 2014-2020. Odrzucenia informacji chciała Solidarna Polska. Szef rządu apelował o ponadpartyjne porozumienie na rzecz osiągnięcia 400 mld zł z budżetu UE i "utrzymania Polski w centrum Europy".

Kopacz: Nie można podpalać państwa. Błaszczak: Czuję się rozczarowany

Nie można podpalać państwa, podważając wiarygodność instytucji - powiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz, pytana o słowa prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Stwierdził on, że gra polityczna w Polsce związana z katastrofą smoleńską stała się nieodpowiedzialna i zmierza do podważenia fundamentów państwa. - Prof. Brzeziński swoją wypowiedzią przekroczył wszelkie granice głupoty, a co gorsze – granice zbydlęcenia - stwierdził poseł PiS Jacek Świat.

"Mały krok w wielkich relacjach". Amerykańscy żołnierze wylądowali

- To mały krok wielkich relacjach - oświadczył szef MON Tomasz Siemoniak podczas inauguracji działalności pierwszego stacjonującego na stałe w Polsce pododdziału amerykańskich sił zbrojnych. Obecny na uroczystościach w Łasku ambasador USA w Polsce Stephen Mull dodał, że właśnie w tym mieście Stany Zjednoczone i Polska tworzą nową historię.

PiS chce ukarania marszałek Sejmu za słowa Palikota

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że złoży wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie marszałek Sejmu. Chodzi o brak reakcji Ewy Kopacz na słowa Janusza Palikota dotyczące polityków PiS, których szef Ruchu Palikota widziałby najchętniej w więzieniu. W odpowiedzi marszałek poradziła, by szef klubu PiS zwracał baczniejszą uwagę na zachowanie posłów swojego ugrupowania.

Polska zrezygnuje z min. Senat dał zielone światło prezydentowi

Konwencję o zakazie używania, składowania, produkcji i przekazywania min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu będzie mógł podpisać prezydent Bronisław Komorowski. Senat poparł w piątek ustawę, która upoważnia głowę państwa do ratyfikacji dokumentu. Stronami Konwencji jest 160 państw. Nie ratyfikowały jej m.in. USA, Rosja i Chiny.