Opozycja ostro krytykuje przetarg zorganizowany przez Agencję Mienia Wojskowego, w którym na sprzedaż wystawiono wyrzutnie i rakiety przeciwlotnicze. W wyniku tej transakcji sprzęt trafił w ręce prywatnej firmy. - Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca - uważa Mariusz Kamiński (PiS). Problemu nie widzi z kolei Stefan Niesiołowski (PO). - Nie ma się do czego przyczepić, chyba że są jakieś elementy poufne, o których nie wiem - powiedział szef sejmowej komisji obrony narodowej.

Prawie pół roku po śmierci małej Madzi, jej krewni postanowili przerwać milczenie. I opowiedzieć o tym, co działo się za murami domu w Brzeźnej niedaleko Nowego Sącza. - Olbrzymi ból i cierpienie. Pamiętam małą, jak się tak pięknie do mnie uśmiechała. Chcę ją tak zapamiętać - opowiada siostra kobiety, która uwierzyła w nadprzyrodzoną moc uzdrawiania znachora i postanowiła karmić swoją córkę "niestandardowo". Prokuratorzy zanotowali: dziecko zmarło z odwodnienia i wycieńczenia.

Sprzedając rakiety przeciwlotnicze “Strzała-2M” urzędnicy Agencji Mienia Wojskowego mogli złamać prawo - wynika z oficjalnego komunikatu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tymczasem minister obrony Tomasz Siemoniak twierdzi, że służby mu wcześniej nie “sygnalizowały nieprawidłowości”.

Szef MON Tomasz Siemoniak zleci pilną kontrolę procedur w Agencji Mienia Wojskowego. To reakcja na informacje ujawnione przez portal tvn24, z których wynika, że AMW sprzedała prywatnej firmie 153 komplety ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Strzała-2M”, czym mogła naruszyć traktat z Wassenaar ograniczający obrót tego typu bronią. Minister zapowiedział, że wyjaśnienie i wnioski z tej sprawy zostaną przedstawione "możliwie szybko". "Nie powinno tu być niedomówień" - napisał na Twitterze.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwróci się do dominikańskich śledczych o wszystkie materiały i dowody zebrane przeciwko abp. Józefowi Wesołowskiemu - dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratorzy sformułowali wniosek o pomoc prawną ws. duchownego podejrzanego o pedofilię i wczoraj skierowali go do Prokuratury Generalnej.

Ewidentnie błąd popełniła Agencja Mienia Wojskowego - mówił w TVN24 gen. Waldemar Skrzypczak, komentując sprzedaż rakiet przeciwlotniczych prywatnej firmie. Informację o takiej transakcji ujawnił portal tvn24.pl. Gen. Skrzypczak podkreślał, że jest to niebezpieczny sprzęt, który powinien zostać zutylizowany, zanim trafi w niepowołane ręce.

Jacek Cichocki, szef Kancelarii Premiera, a nie minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska będzie nowym koordynatorem służb specjalnych - dowiedział się portal tvn24.pl. Tak zdecydowała premier Ewa Kopacz. To zaskoczenie, bo od kilku lat funkcję tę pełnili kolejni szefowie MSW.

Jacek Wach siedzi za kratkami od 14 lat. Odsiaduje wyrok dożywocia za zabójstwo, którego - jak twierdzi - nie popełnił. Teraz nagłe przyznanie się do winy przestępcy, zamiast którego skazano na więzienie Wacha, na nowo otworzyło jego sprawę i każe zadać pytania o to, jakimi dowodami posługiwał się sąd decydując o winie mężczyzny? Materiał "Faktów" TVN.

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała w ramach przetargu 153 komplety ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Strzała-2M” - ustalił portal tvn24.pl. Leżą teraz w magazynie niewielkiej polskiej firmy, która chce je wyeksportować. Agencja mogła tą transakcją złamać traktat z Wassenaar, który ogranicza obrót tego typu bronią - podejrzewają prokuratura i ABW. Dziś rano szef MON, Tomasz Siemoniak zapowiedział, że zleci pilną kontrolę w sprawie "Strzał". I jednocześnie stwierdził, że "nie mają one cech użytkowych". Jak poinformował po południu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, jest już wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Zwolniony za pijaństwo chirurg znów pracuje w żuromińskim szpitalu. W tym samym, z którego "wyleciał" za to, że opiekował się pacjentami mając półtora promila alkoholu we krwi. To zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca, a już w sierpniu lekarz wygrał konkurs na opuszczone przez siebie stanowisko. Teraz medyk przyłapany na pijaństwie dalej przyjmuje pacjentów w tym samym miejscu.

- Im bardziej płakałam, tym on szybciej jechał. Ścinał zakręty, omijał spowalniacze, był jak w amoku - zeznawała przed sądem w Szczecinie dziewczyna Mateusza S., "Sokoła”, oskarżonego o spowodowanie wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób. Do tragedii doszło dziewięć miesięcy temu - w Nowy Rok. Proces 26-letniego sprawcy tej masakry rozpoczął się we wtorek, a wyrok ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Nasi dziennikarze dotarli do rodzin ofiar. Reportaż Piotra Sawickiego

Po raz pierwszy w historii Polska będzie miała na uzbrojeniu samosterujące rakiety dalekiego zasięgu. Amerykańskie pociski JASSM do samolotów F-16 mają trafić do nas najdalej za dwa lata - informuje wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak. Broń o zasięgu prawie 400 km ma odstraszać potencjalnych agresorów i dawać gwarancję skutecznego odwetu. Czy to wystarczy? A może Amerykanie zaproponują więcej? Pyta reporter magazynu "Polska i Świat", Piotr Świerczek.

- Z jednej strony katolik powinien być najlepszym człowiekiem na świecie. Z drugiej robi tak podłe rzeczy. Ten rozdźwięk mnie fascynuje - mówi Maciej Maleńczuk. Poeta, jak sam o sobie mówi: homofob, ateista, przeciwnik tęczy, komentował w "Kropce nad i" oskarżenia na własny temat. - Proponuję tęczową swastykę jako symbol zgody narodowej - odpowiada więc Maleńczuk.

Nie ukrywam, że spokojniej bym się czuł, gdyby premierem została Elżbieta Bieńkowska, bo ona dowiodła dużej sprawności - mówił w „Faktach po Faktach” w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier, a obecnie senator niezależny dodał, że Radosław Sikorski sam powinien był ustąpić z funkcji szefa MSZ, gdy na jaw wyszła jego podsłuchana rozmowa z Jackiem Rostowskim. Przyznał jednak, że ze względu na sytuację na Ukrainie moment na wymianę szefa dyplomacji jest zły.