Rutkowski informował policję o poszukiwaniach

Gliwicka prokuratura nie będzie prowadziła śledztwa ws. działań Krzysztofa Rutkowskiego w wątku dotyczącym niepowiadomienia policji o podjęciu przez jego pracowników poszukiwań półrocznej Magdy z Sosnowca. Policja została bowiem powiadomiona o ich udziale w sprawie.

"Ciężarówki nie dają rady", "Czy ktoś tu odśnieża?"

Zasypane drogi oraz chodniki, setki pługów śnieżnych na drogach, mnóstwo kolizji i silny wiatr powodujący zamiecie. Dzisiejsze warunki pogodowe dają się we znaki mieszkańcom niemal całego kraju, co na bieżąco dokumentują nasi Reporterzy 24. Na wielu drogach - jak pokazują nasi użytkownicy - warunki są fatalne. "Czy ktoś tu odśnieża?" - pytają.

Zderzenie dwóch busów. 12 osób rannych pod Lubinem

Odblokowano drogę Lubin-Rudna w okolicach miejscowości Mleczno (Dolnośląskie), która była nieprzejezdna po zderzeniu dwóch busów. Dwanaście osób, w tym dwóch kierowców trafiło w środę do szpitala. Obecnie przebywają w nim trzy osoby, pozostałych z lekkimi potłuczeniami wypisano do domu.

Śnieg spowalnia miasto coraz bardziej

Za oknem biało, na ulice już o 4.00 rano wyjechały solarki. Środa będzie śnieżna. Ratusz ostrzega przed możliwymi zawiejami śnieżnymi. Opady utrudniają ruch.

Zasypało tory. Pociągi spóźnione w całym kraju

Śnieżyce zaszkodziły też kolei. Niemal dwóch godzin sięgają opóźnienia pociągów. Rekordzista, pociąg relacji Konin-Poznań przyjedzie ze 114-minutowym opóźnieniem. Z Bydgoszczy do Torunia podróżni przyjadą z o 100 minut później. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić wybrane połączenie na stronach internetowych PKP, gdzie opóźnienia są na bieżąco aktualizowane.

Graś: Będzie projekt likwidacji Funduszu Kościelnego

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w środę, że w najbliższym czasie pojawi się projekt ustawy dotyczący likwidacji Funduszu Kościelnego finansującego składki ubezpieczeniowe duchownych. - Wszystko będzie się odbywać w porozumieniu z Kościołem - zapewnił.

Lasek zastąpił Klicha

Potwierdziły się nasze informacje. Maciej Lasek został nowym przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych - poinformował w środę minister transportu Sławomir Nowak. Zastąpił na tym stanowisku byłego polskiego akredytowanego przy MAK płk. Edmunda Klicha.

Wniosek o ukaranie za "ubogiego zakonnika jeżdżącego Maybach'em"

- Zamierzamy złożyć wniosek do Komisji Etyki za niegodną posła wypowiedź pod adresem o. Tadeusza Rydzyka - powiedział szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk. Z podobnym wnioskiem o ukaranie Pawła Olszewskiego wystąpi też PiS. Poseł PO uważa, że skargi na niego są nieuzasadnione.

"Mamy PRL-owski stosunek do premii"

- Uważamy, że jeżeli mamy gdzieś zapisane, że premia musi być, to się premię oczywiście dostaje, niezależnie czy się było kreatywnym, pracowitym, czy nie - podsumowała Julia Pitera wypłacenie gigantycznej premii byłemu szefowi Narodowego Centrum Sportu. Była minister, która była gościem programu "Jeden na Jeden", dodała, że "mamy PRL-owski stosunek do premii" i należy sprawdzić, czy Rafałowi Kaplerowi należy się cała nagroda, czyli 570 tysięcy złotych.

Niemieccy wypędzeni "zbombardują" Polaków. Ulotkami

Nowa niemiecka organizacja Eigentuemerbund Ost (Związek Właścicieli – Wschód) planuje zorganizować na wiosnę wiece w wielu polskich miastach oraz zrzucić z samolotów miliony ulotek popierających roszczenia potomków niemieckich "wypędzonych" - pisze Głos Szczeciński. "Późna sprawiedliwość: niemieccy wypędzeni otrzymują z powrotem swoją własność" - czytamy w mailu przesłanym przez Związek Właścicieli, którego fragmenty publikuje gazeta.

Dwoje młodych ludzi zginęło. "Nie mieli szans"

Dwójka młodych ludzi w wieku około 20 lat zginęła w tragicznym wypadku, do jakiego doszło we wtorek po godz. 22 na drodze krajowej nr 46, niespełna kilometr za Niemodlinem w kierunku Nysy (woj. opolskie). Informację o tragicznym wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 serwis 24opole.pl.

Znaleziony w Tatrach mówi: nie wiem. Policja: stoimy w miejscu

Na pytanie o imię odpowiada "nie wiem", a pytany czy coś go boli mówi nieprzytomnie "dobrze, dobrze teraz". Mężczyzna znaleziony w Tatrach 10 lutego nie mówi kim jest, nie chce wyjaśnić, co robił w szałasie podczas ostrych mrozów, ani ile dni tam spędził. - Na razie stoimy w miejscu - mówi podinsp. Kazimierz Pietruch z zakopiańskiej policji.

Tusk: Koalicja jest ważna, ale nie najważniejsza

- Jesteśmy gotowi podjąć to ryzyko, ja jestem w stanie je podjąć. Koalicja jest dla mnie bardzo ważna, ale nie jest wartością najwyższą - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z klubem PSL, na którym koalicjanci omawiali założenia reformy emerytalnej. Tusk podkreślił także, że "lepiej przeprowadzić reformę, niż skapitulować" po to, by "za tę cenę koalicja trwała, ale nie wiadomo po co". Zaznaczył jednocześnie, że po spotkaniu jest "spokojniejszy".

60-latka, która zabiła córkę i wnuczkę aresztowana

Sąd aresztował na trzy miesiące kobietę podejrzaną o zabójstwo 36-letniej córki i 14-letniej wnuczki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Bogusława Marcinkowska. Wcześniej prokuratura postawiła Bożenie T. zarzut podwójnego zabójstwa. Kobieta przyznała się do winy, wskazała również narzędzie zbrodni.

Tusk o kontraktach NCS: nie widzę powodów, że były tajne

- Jestem prawie pewien, że nie ma żadnych powodów, żeby to pozostawało tajne - powiedział we wtorek wieczorem premier Donald Tusk, pytany czy opinia publiczna pozna kontrakty menedżerskie z NCS. Wcześniej Tusk zaznaczył, że "nie widzi powodu, dla którego mielibyśmy premiować osoby, które nie wszystko zrobiły tak, jak się umawialiśmy. Dodał, że m.in. z minister sportu Joanną Muchą zastanawiał się nad krokami prawnymi. I zapowiedział, że do wyjaśniania, czy premia ok. 570 tys. zł była zasadna będzie "wykorzystana" Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa i najlepsi prawnicy rządu.

"Nie zadzwoniła po pogotowie, bo czuła się złą matką"

Czuła się napiętnowana, czuła, że jest złą matką, dlatego nie zdecydowała się zadzwonić po pogotowie, gdy córka wyślizgnęła jej się z rąk i zmarła. Nie miała dobrego kontaktu z rodziną, dlatego może zdecydowała się o "samotnym pochowaniu dziecka" - mówił w "Kropce nad i" Krzysztof Rutkowski. Oświadczył, że dla niego wersja jest jedna: nieszczęśliwy wypadek. - Zrobiliśmy eksperyment z lalką - opowiadał.

"Wtem zjechało się około stu Cyganów, tzw. Grupa Tarzana..."

- Przyjechało około 20 radiowozów, w pewnym momencie bowiem policjanci niemieccy przestali panować nad sytuacją, bo zjechało się około stu Cyganów, tak zwana Grupa Tarzana - relacjonował w "Kropce nad i" Krzysztof Rutkowski ostatnią akcję swojego Patrolu w Niemczech. Zaprzeczył ponownie, jakoby działania jego ludzi miały polegać na sprowadzeniu do Polski 21-letniej kobiety. Po raz kolejny zaprzeczył też informacjom przekazywanym przez niemiecką policję, która twierdzi, że pracownicy Rutkowskiego zostali przez nią zatrzymani. - Są już w domu - zapewniał.

Broni Muchy, pretensje ma do Kaplera. "Za festiwal zapewnień"

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski broni minister sportu Joanny Muchy, a pretensja ma - jak mówi - do byłego już szefa Narodowego Centrum Sportu. - Jako ten, który nadzorował inwestycję i miał na bieżąco informacje, jakie kłopoty mają wykonawcy podawał nierealne terminy, najpierw jednych zawodów, potem drugich. Potem nie były one dotrzymane - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Tak złych notowań premier nie miał

Tak słabych notowań Donald Tusk jeszcze nie miał. O działaniach premiera źle wypowiada się aż 63 proc. ankietowanych, dobrze tylko - 28 proc.. Także ocena gabinetu Tuska nie jest najlepsza - 70 proc. ankietowanych źle ocenia jego pracę. Takie są wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP. Za to prawie połowa badanych (49 proc.) dobrze ocenia pracę prezydenta, negatywną ocenę wystawia mu 38 proc.

Kto rozbił służbową skodę dyrektora u Muchy?

Kto rozbił służbowe auto wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Marka Wieczorka? W jakich okolicznościach doszło do stłuczki i gdzie się wydarzyła? O te informacje poprosiliśmy dyrektora COS-u – nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

On ma zastąpić Edmunda Klicha

W środę minister transportu ogłosi, kto pokieruje Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Jak ustalił portal tvn24.pl byłego polskiego akredytowanego przy MAK płk. Edmunda Klicha zastąpi w fotelu przewodniczącego Maciej Lasek. Według naszych informacji jego kandydaturę Sławomir Nowak zaakceptował we wtorek.

Pomylili ciało z manekinem. Jest śledztwo

W sprawie śmierci kobiety, która w listopadzie wypadła przez okno śledztwo wszczęła świdnicka prokuratura. Funkcjonariusze zbadają, czy 54-latka nie zmarła z powodu pomyłki tamtejszej policji, której patrol pomylił ciało kobiety z… manekinem. Sprawę szeroko opisują lokalne media.

Gierszał: Na razie mogę mieć tylko nadzieję

- To naprawdę jest zaskoczenie i radość. Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby ktoś zajmujący się filmem wyróżnił mnie. Czuję się wyróżniony - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Jakub Gierszał, który w poniedziałek wieczorem na 62. Festiwalu Filmowym w Berlinie został uhonorowany tytułem Shooting Star 2012. Nagroda przyznawana jest co roku dziesiątce najbardziej obiecujących aktorów z całej Europy.

Pawlak liczy na kompromis ws. emerytur

PSL bardzo liczy na konsultacje ws. reformy emerytalnej - powiedział we wtorek wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak. Dodał, że - jego zdaniem - możliwe jest osiągnięcie kompromisu w tej sprawie. Potwierdził też, że jeszcze dziś o godz. 18.30 w Sejmie odbędzie się spotkanie premiera Donalda Tuska z klubem PSL nt. reformy emerytalnej.

Niewinny siedział 1,5 roku. "Wciąż żyję z piętnem mordercy"

Pięciu milionów złotych odszkodowania za prawie 1,5 roku niesłusznego aresztowania domaga się Paweł Guz, który był podejrzany o zabójstwo swego kolegi. Przed Sądem Okręgowym w Lublinie we wtorek rozpoczął się proces w tej sprawie. - To, co mnie spotkało, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością - powiedział Guz. We wtorek sąd odroczył rozpoznanie sprawy do 5 kwietnia.

"Armia Krajowa perłą w koronie polskiej historii"

Uroczystą zmianą warty honorowej i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza stolica uczciła we wtorek 70. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która stała się największą podziemną armią w okupowanej Europie. - Myślę, że można powiedzieć, że Armia Krajowa stanowi perłę w koronie polskiej historii - stwierdził Jan S. Ciechanowski, pełniący obowiązki kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, organizatora uroczystości.

"Był wciśnięty w kąt, pod samą strzechą"

- Zjeżdżaliśmy wzdłuż szałasów i zauważyliśmy, że coś tutaj mignęło, jakiś czerwony kolor. Weszliśmy, żeby sprawdzić i w szałasie zauważyliśmy pana, który był wciśnięty w kąt, pod samą strzechą - relacjonował w TVN24 podleśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego Jan Polak, który znalazł w piątek w Tatrach przemarzniętego mężczyznę. Trzydziestolatek przebywa w szpitalu w Zakopanem. Na razie nie udało się ustalić jego tożsamości.

Policja: nagroda za pomoc w ujęciu tego mężczyzny

Policji wciąż nie udało się odnaleźć mężczyzny, który we wtorek 10 stycznia ok. godz. 17 napadł na bank przy ul. Abrahama w Bydgoszczy. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Dla osób, które pomogą ustalić sprawcę, policja wyznaczyła nagrodę pieniężną.

Kadzidełko Palikota nie promowało narkotyków

- Zapalenie kadzidełka o zapachu marihuany przez Janusza Palikota w Sejmie nie było promocją narkotyków, a chęcią zwrócenia uwagi mediów na projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - uznała prokuratura. To odpowiedź na zgłoszone przez kancelarię Sejmu doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.