Pitera ma przeprosić PiS

Posłanka PO Julia Pitera ma przeprosić Prawo i Sprawiedliwość za swoje słowa ze stycznia 2011 r., że podejrzewany o pedofilię ówczesny stołeczny radny Łukasz Muszyński "jest w PiS" - orzekł w środę Sąd Okręgowy w Warszawie.

"Oto skąd wiedziałem, że zginęli. Dość insynuacji"

MSZ opublikowało zapis rozmowy Centrum Operacyjnego z ambasadorem RP w Rosji Jerzym Bahrem tuż po katastrofie smoleńskiej. To odpowiedź resortu na pytanie Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie przesłuchania publicznego w europarlamencie ws. katastrofy w Smoleńsku zapytał: "Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister Polski już niewiele po 9 (...) wiedział, że wszyscy zginęli. Skąd wiedział?". - Oto skąd wiedziałem, że niestety nikt nie przeżył - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Kolejne dwa zarzuty dla matki małej Madzi

Matka Madzi, Katarzyna W., usłyszała dziś kolejne dwa zarzuty ws. śmierci dziecka. Pierwszy z nich dotyczy zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, a drugi podejmowania zabiegów i tworzenia fałszywych dowodów mających na celu skierowanie śledztwa przeciw rzekomemu porywaczowi. Już wcześniej kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

"Kibic" ma wychować młodzież

Warszawa postanowiła nauczyć młodzież kulturalnego dopingu. W kształtowaniu dobrych postaw ma pomóc film edukacyjny "Kibic", który będzie pokazywany w warszawskich szkołach średnich.

"Trochę się zdziwiłam, bo wszedł do toalety dla dziewczyn"

- Poszłyśmy z Wiktorią za kościół do toalety. Ja weszłam do jednej kabiny, a Wiktoria do drugiej. No i ten pan wszedł i ja się trochę zdziwiłam, bo wszedł do toalety dla dziewczyn, a tam obok była dla chłopców - opowiada 8-letnia Malwina. Dziewczynkę i jej koleżankę kilka dni temu w przykościelnej toalecie napadł pedofil. Malwinie w porę przypomniały się rady nauczycielki. - Opowiadała, że trzeba gryźć, że mamy się bronić - powiedziała dziewczynka tłumacząc jak udało się im uciec. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki dwóm kobietom, które pod kościołem czekały na swoje dzieci.

Bus uderzył w karetkę

Karetka pogotowia zderzyła się busem w rejonie Chęcin w woj. kieleckim. Trzy osoby zostały ranne. Pasażerowi ambulansu nic się nie stało.

Jest akt oskarżenia za zabicie "Człowieka"

Do krakowskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, którym zarzucono udział w śmiertelnym pobiciu Tomasza C. "Człowieka" na krakowskim Kurdwanowie 17 stycznia 2011 r. - poinformowała rzecznik krakowskiej prokuratury Bogusława Marcinkowska. Wszystkim oskarżonym grożą kary pozbawienia wolności do lat 10.

Francuskie żubry zamieszkały w Bieszczadach

Trzy żubry - dwie krowy i jeden byk - przyjechały dziś z prywatnej hodowli we Francji do bieszczadzkiego nadleśnictwa Stuposiany. Zwierzęta zamieszkają w pokazowej zagrodzie w Mucznem z trzema żubrami ze Szwajcarii. Wkrótce wprowadzą się do nich zwierzęta z Austrii.

Związkowcy przed Sejmem. Z trumną i kukłą premiera

Związkowcy z Solidarności, po dwóch dniach protestu pod kancelarią premiera, przeszli dziś pod Sejm. Zamierzają tam pozostać do piątku, kiedy ma być głosowany wniosek "S" o referendum ws. reformy emerytalnej. - Nas nie interesuje żaden zgniły kompromis między PO i PSL. Domagamy się w tej sprawie referendum - powiedział szef "Solidarności" Piotr Duda.

Nie mogą skończyć śledztwa w sprawie zaniedbań

Do 10 czerwca Prokuratura Okręgowa na warszawskiej Pradze przedłużyła śledztwo w głównym "wątku cywilnym" dotyczącym ewentualnych zaniedbań w przygotowaniach wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku. Wcześniej śledczy zapowiadali, że "merytoryczną decyzję" powinni podjąć do końca lutego, następnie, że do końca marca. - Wyznaczony wcześniej czas okazał się niewystarczający - przyznaje rzecznik prokuratury Renata Mazur.

Wałęsa: Nigdy nie byłem po tamtej stronie

- Chciałbym już zakończyć ten temat i go uporządkować, żeby już nikt więcej z poważnych i wykształconych ludzi z tym nie wyskakiwał, bo niepoważni ludzie, tacy jak Wyszkowski, zawsze się znajdą - powiedział w środę Lech Wałęsa wyjaśniając dlaczego zdecydował się na napisanie listu otwartego do rodaków. Były prezydent podkreślił jednocześnie: - Nigdy nie byłem po tamtej stronie.

Pierwszy w Polsce bank mleka kobiecego

Warszawski bank mleka kobiecego, jako pierwszy w Polsce, działa od środy w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMPK. – To historyczny moment dla polskiej neonatologii – podsumowała otwarcie prof. Maria Kornacka, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego.

500 stron od Seremeta

Do ministerstwa sprawiedliwości trafiło już sprawozdanie roczne Prokuratora Generalnego. Jarosław Gowin może negatywnie zaopiniować ostatni rok pracy Andrzeja Seremeta, o czym już wcześniej wspominał. Ale ocena ministra nie musi wiązać premiera, który decyduje o tym, czy przyjąć sprawozdanie. Jeżeli Donald Tusk by je odrzucił, wtedy o losie Prokuratora Generalnego decydowałby Sejm.

Wyroki Palikota? "Proszę wejść do internetu, ręczę że państwo coś znajdą"

- Proszę państwa, proszę wejść do internetu. Ręczę, że państwo coś znajdą - tak Leszek Miller odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy jest w stanie podać konkretny przykład wyroku sądowego świadczącego o tym, że Palikot oszukiwał. Miller mówił o tym we wtorkowej "Kropce nad i" w TVN24. Janusz Palikot zapowiedział, że za te słowa złoży przeciwko szefowi SLD pozew do sądu.

"Nie ma pewności jak zginęła Magda. Sprzeczne zeznania"

- Prokuratura nie ma dziś pewności, czy śmierć Magdy z Sosnowca nastąpiła w wyniku uderzenia główką o próg - stwierdził w RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet. Według niego zeznania świadków są sprzeczne, a sprzeczności dotyczą śmierci dziecka i kwestii ukrycia zwłok. Seremet broni prokuratorów. - Nie znajduję podstaw do formułowania tak ciężkiej krytyki pod jej adresem - powiedział prokurator generalny.

Seremet ws. więzień CIA: prawo do informacji nie jest absolutne

"Toczy się postępowanie w prokuraturze, które objęte jest tajemnicą" - to zdanie jak mantrę powtarza prokurator generalny Andrzej Seremet, pytany o śledztwo ws. więzień CIA w Polsce. - Prawo do informacji nie jest prawem bezwzględnym i absolutnym, bezpieczeństwo państwa jest ważniejsze - powiedział w RMF FM.

Wpadli w cinquecento pod pociąg. Odnalazła ich policja

Inowrocławskim policjantom udało się ustalić tożsamość osób, które najprawdopodobniej brały udział w zderzeniu Fiata Cinquecento z pociągiem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kłopocie koło Inowrocławia. Kierowca i trzech pasażerów uciekli we wtorek z miejsca kolizji. O zdarzeniu poinformowali @Tomek i @fughetta.

Przyszedł do banku z piwem i zażądał złotej karty

Do jednego z warszawskich banków wszedł mężczyzna z piwem. Gdy zwrócono mu uwagę, że nie jest to miejsce, w którym powinien raczyć się złotym napojem, pokazał atrapę broni i zażądał wydania swoich pieniędzy. Teraz najbliższe dwa lata może spędzić w więzieniu.

Anonimowi znów zaatakują w Polsce?

Hakerzy z grupy Anonymous Polska chcą blokować prace nad automatycznym monitoringiem ulic i sieci, powstającym za unijne pieniądze. Liczą na sukces jak w walce z ACTA - informuje "Rzeczpospolita".

"Z rządów popaprańców uciechę mają rosyjskie służby"

Tymi, którzy mają największą uciechę z obecnych rządów popaprańców, są rosyjskie służby - powiedział w programie "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, ostro krytykując rządy PO. Zaznaczył, że zgadza się z opinią Jarosława Kaczyńskiego, że Donald Tusk chce zlikwidować państwo.

Palikot o arcybiskupie: cham. Kempa chce kary

Posłanka Beata Kempa z Solidarnej Polski chce, by komisja etyki poselskiej ukarała Janusza Palikota za - jej zdaniem - skandaliczną wypowiedz pod adresem o. Tadeusza Rydzyka oraz arcybiskupa Józefa Michalika. Palikot w Radiu Zet powiedział, że "Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk".

Jakimi nabojami strzelał płk Przybył? Jest opinia

Śledztwo w sprawie samobójczej próby płk Mikołaja Przybyła, prowadzone przez prokuraturę wojskową w Warszawie, nie zakończy się - jak planowano - 9 kwietnia, a będzie przedłużone - dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratorzy dysponują już bardzo istotną z procesowego punktu widzenia opinią biegłych z zakresu balistyki. Eksperci zbadali poszczególne części naboju, który zranił wojskowego.

Biją i plują, bo bronią się przed kontrolą

W czasie kontroli skarbowych ludzie są coraz bardziej agresywni. Zastraszają, próbują pobić, opluć, skląć, a nawet staranować samochodem. Takie sceny opisują pracownicy urzędów kontroli skarbowej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Sztuka pełna gwiazd na 50 lat "Trójki"

Powieść Grzegorza Miecugowa, pomysł Magdaleny Jethon i reżyseria Wojciecha Malajkata - to przepis na czarną komedię na deskach teatru. Już w najbliższy piątek premiera "Trójki do Potęgi", czyli spektaklu z okazji półwiecza radiowej Trójki.

Miller śpiewał "Mury" razem z Solidarnością

Szef SLD Leszek Miller odwiedził we wtorek związkowców z Solidarności, protestujących przez Kancelarią Premiera przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Były premier, a w PRL sekretarz Komitetu Centralnego PZPR, pojawił się u związkowców w momencie, kiedy zaczynali śpiewać pieśń-symbol oporu przeciwko komunistom - "Mury" Jacka Kaczmarskiego. Sam zaczął nieśmiało podśpiewywać.

Biedaszyby żywią drugie pokolenie

Młode pokolenie rusza w las za swymi rodzicami. Tak jest na Dolnym Śląsku, na którego ziemiach w połowie lat 90-tych zupełnie zaprzestano wydobycia węgla. Pozostały szyby, do których teraz schodzą ludzie w poszukiwaniu węgla - na sprzedaż. O wypadkach nie chcą myśleć, mandatami a nawet więzieniem się nie martwią, bo na takie zmartwienia - z biedy - ich nie stać. Biedaszyby mają więc drugie, "szemrane" życie.

Wałęsa ma dosyć Rydzyka. Napisał list otwarty

Były prezydent Lech Wałęsa opublikował we wtorek na swoim blogu list otwarty, w którym napisał, że z "oburzeniem, niesmakiem i wielkim bólem" przyjmuje nasilające się, jego zdaniem, w ostatnim czasie zarzuty o agenturalną współpracę ze służbą bezpieczeństwa PRL. "Głoszą to - jak ja sądzę - cynicznie, pracownicy i poplecznicy imperium medialnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - dodał.

Śmieci w lasach przykryłyby Pałac Kultury

Od pampersów po materiały budowlane - tak wygląda "skład" wysypiska śmieci, które można znaleźć bez większego problemu w lesie lub przy drodze. W Polsce "dzikich wysypisk" jest z roku na rok więcej i mają z nimi problemy małe wsie, całe gminy i wielkie aglomeracje. Bezsilni są wszyscy, a mandaty trafiają bardzo rzadko do osób, które zostaną złapane na "gorącym uczynku".

Miller ręki Palikotowi nie podał

Leszek Miller nie podał ręki Januszowi Palikotowi. Miał taką okazję wchodząc do studia TVN24 tuż przed "Kropką nad i". Szef Ruchu Palikota był gościem emitowanych wcześniej "Faktów po Faktach", więc panowie minęli się w korytarzu. Miller tak tłumaczył ten afront. - Nie ma co uprawiać teatru, skoro wiadomo jak daleko jesteśmy od siebie - powiedział Monice Olejnik. Z kolei Palikot przyznał, że jest z szefem SLD w konflikcie.

Cel: Porozumienie do czwartku

- Myślę, że w najbliższych dniach jest szansa na dobre porozumienie w sprawie emerytur i rent - powiedział dziennikarzom w Sejmie szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. Dopytywany wyznał, że celem koalicjantów jest to, by wspólne stanowisko w tej sprawie przedstawić "nawet do czwartku". W podobnym tonie wypowiada się przewodniczący klubu PO - Rafał Grupiński.