Z kryzysu UE wyłoni się przemieniona - twierdzili goście programu "Fakty po Faktach". Zdaniem Józefa Oleksego nieuchronne jest pogłębienie się integracji politycznej. Profesor Roman Kuźniar dodawał, że UE staje się wspólnotą różnych prędkości, a Polska może stać się częścią "twardego jądra".

Z dużymi utrudnieniami muszą się liczyć podróżni, którzy jadą z Zakopanego w kierunku Krakowa. Turyści, którzy witali nowy rok pod Giewontem, ruszyli w drogę powrotną. Na Zakopiance miejscami utworzyły się kilkukilometrowe korki, przez co samochody poruszają się w ślimaczym tempie.

Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy.

Nie było żadnych poważniejszych zdarzeń i zbyt wielu incydentów z fajerwerkami - poinformował na antenie TVN24 Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji, podsumowując sylwestrową noc.

Od 1 stycznia pacjenci przychodzący do placówek ochrony zdrowia nie muszą przynosić dokumentów potwierdzających ubezpieczenie. Pracownicy rejestracji mogą sprawdzać ich uprawnienia online na podstawie numeru PESEL. Należy jednak mieć ze sobą dokument tożsamości.

Od 1 stycznia 2013 roku funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy wstąpią do służby będą nabywać uprawnienia emerytalne po łącznym spełnieniu dwóch warunków: wieku - 55 lat oraz stażu służby - 25 lat. Funkcjonariusze nadal będą nabywali prawo do emerytury z budżetu państwa w ramach odrębnego systemu zaopatrzeniowego, a nie w ramach powszechnego systemu emerytalnego. Zmiany nie dotyczą funkcjonariuszy i żołnierzy już pełniących służbę.

Pożar karczmy przy Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Walczyły z nim 22 zastępy straży - pisze portal 360opole.pl. Goście ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strażaków.

Zarzuty rozboju, grożenia pozbawieniem życia i pobicia usłyszała 31-letnia radna z Piszu. Akt oskarżenia trafił do piskiego sądu. Kobiecie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Lepszy, gorszy, z grubsza bez zmian? Jaki będzie 2013 r. nie wiemy, ale powitaliśmy go jak każdy poprzedni. Muzyką, tańcem, fajerwerkami. W Sandomierzu polonezem, w Toruniu - piernikową zupą. Po polsku. Relacja z ostatnich minut 2012 i początku 2013 roku - w tvn24.pl i na antenie TVN24.

- Uwierzmy, choć czasami nie jest to łatwe, także i w innych ludzi, że też chcą dobrze. Ufajmy, że pomimo różnic też dążą do tego samego celu, jakim jest dobro wspólne, dobro całego narodu, całej ojczyzny - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w swoim wystąpieniu noworocznym. Mijający 2012 rok ocenił jako "niełatwy", ale "kolejny dobry".

Kętrzyńska prokuratura rejonowa umorzyła śledztwo ws. podejrzeń seksualnego wykorzystania dziewczynek poniżej 15. roku życia, do którego miało rzekomo dochodzić w parafii w woj. warmińsko-mazurskim. Nie potwierdzono informacji, że proboszcz wiejskiej parafii dopuścił się tzw. innych czynności seksualnych wobec 12 dziewcząt w wieku 9-13 lat - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.