Badanie pierwszej próbki wyklucza ebolę. Sprawdzą kolejną

Wyniki badania pierwszej próbki pobranej od pacjenta, który trafił do Szpitala Zakaźnego w Warszawie wykluczyły zakażenie ebolą. Zgodnie z procedurą przebadana zostanie teraz kolejna próbka. Mężczyzna to prawdopodobnie pilot, który przebywał w Afryce. Z wysoką gorączką zgłosił się na oddział ratunkowy szpitala w Pile.

Miejsce katastrofy smoleńskiej obszarem eksterytorialnym? "Wolne żarty"

- Co to znaczy zabezpieczyć eksterytorialność w Federacji Rosyjskiej? Wolne żarty - stwierdził w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz, dyrektor Instytutu Obywatelskiego i były szef MSW. Odniósł się w ten sposób do zarzutów Jarosława Kaczyńskiego pod adresem rządu Donalda Tuska, że ten nie zadbał właściwie o miejsce katastrofy smoleńskiej.

"Nie może być zgody na podpisanie tzw. konwencji antyprzemocowej"

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda uważa, że ratyfikacja konwencji dotyczącej przemocy wobec kobiet to „bardzo zła decyzja”. - Ta konwencja jest pełna pojęć niedookreślonych, które są nowe w polskim systemie prawnym i pozwalają na dosyć swobodną wykładnię ich treści – mówił.

Nowacka: w sprawie Smoleńska państwo nie zdało egzaminu

Nieumiejętność poradzenia sobie ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej obnażyło słabość polskiego państwa - stwierdziła w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Barbara Nowacka (Twój Ruch), córka zmarłej w katastrofie prezydenckiego Tupolewa Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Kluzik-Rostkowska: WF jest po to, żeby się dobrze bawić

Szykuje się kolejna rewolucja w szkołach - zmiany w systemie oceniania na lekcjach WF-u. - Od nowego roku szkolnego przy wystawianiu ocen brane będą pod uwagę indywidualne predyspozycje uczniów - wyjaśniała we "Wstajesz i Wiesz" minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Komorowski rusza do Łodzi i zapowiada podsumowanie kadencji

Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na następna kadencję dotyczące m.in. bezpieczeństwa.

Jakie wnioski wyciągnięto z katastrofy smoleńskiej?

Czy najważniejsze osoby w państwie latają bezpiecznie? Czy lepiej zabezpieczone jest dowództwo polskiej armii? Jak zmieniły się procedury, wyszkolenie załogi i sprzęt? Pięć lat po katastrofie smoleńskiej te pytania same nasuwają się na myśl. ("Fakty" TVN).

Remont się nie udał. Stuletniego pomnika już nie ma, "jest badziestwo"

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Stoczku Łukowskim (woj. lubelskie) stał w niezmienionym kształcie przez niemal sto lat. Przetrwał wiele, jednak nie wytrzymał remontu, który miał przywrócić mu dawną świetność. - Chcieli go wypionować, wzmocnić fundamenty, a pomnik się po prostu rozsypał - wyjaśnia w rozmowie z "Faktami" TVN burmistrz Ireneusz Szczepanik.

Trzy szóstki w wielkiej kumulacji Lotto

W sobotnim losowaniu Lotto można było wygrać niemal 40 mln złotych. Szczęściarzy okazało się jednak aż trzech - każdy z nich będzie bogatszy o ponad 13 mln złotych. Jakie liczby trzeba było skreślić, by zostać milionerem?

Bus uderzył w drzewo. Dziewięć osób rannych

Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, sześć karetek i siedem zastępów staży pożarnej w akcji - to bilans wypadku busa, do którego doszło w miejscowości Oblekoń w Świętokrzyskiem. Rannych zostało dziewięć osób.

Pięć lat po Smoleńsku nowych samolotów dla VIP-ów wciąż nie ma. Co się zmieniło?

Po katastrofie smoleńskiej wiele miało się zmienić. Z jednej strony opracowywano nowe przepisy bezpieczeństwa związane z podróżowaniem najważniejszych osób w państwie, z drugiej zaś rozpoczęto dyskusję o zakupie nowej floty powietrznej dla VIP-ów. Tej jednak, pięć lat po śmierci śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób pod Smoleńskiem, wciąż nie ma. Na ile bezpieczne są powietrzne podróże polskich urzędników państwowych? ("Polska i Świat")

Kaczyński z długą listą podziękowań. Rydzyk, Macierewicz...

- Przed pięciu laty zrodził się wielki ruch, który nie pozwolił zapomnieć o Lechu Kaczyńskim, nie pozwolił na kłamstwo. 5 lat po katastrofie, po początku tego ruchu przyszło mi podziękować tym, którzy ten ruch tworzyli i tworzą. A są tacy, którzy chcą by zapomniano, którzy pozwalają kłamać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na zakończenie marszu pamięci zorganizowanego w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.