Nowe sieciowe oszustwo. Kradną na "komornika"

Kupujesz w internecie auto? Uważaj, bo możesz paść ofiarą oszusta. Trzeba dodać - wyjątkowo pomysłowego. Złodzieje, podszywając się pod komornicze kancelarie, zamieszczają atrakcyjne oferty sprzedaży na portalach aukcyjnych. Ich ofiarą padli kupujący z terenu całej Polski. Policja już zatrzymała pierwszych podejrzanych.

"Stacze" biorą na siebie mandaty za nielegalne stoiska. Straż miejska bezradna

Na polskich ulicach pojawiła się nowa grupa zawodowa. To "stacze" albo "słupy". Wynajmują ich nielegalni handlarze, którzy rozstawiają swoje stoiska gdzie popadnie - najczęściej na chodnikach w bardzo uczęszczanych miejscach. Za taki handel grozi mandat i właśnie dlatego właściciele towaru wynajmują staczy, aby ci brali mandaty na siebie. Te pieniądze są potem nie do wyegzekwowania.

"Słyszymy głośne milczenie premiera"

- Premier staje się symbolem pewnego dryfu. Dryfujemy, nie widząc w jakim kierunku zmierzamy i to jest niepokojące - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem, "dzisiaj słyszymy głośne milczenie premiera we wszystkich ważnych sprawach."

Sawicki: miarka Kłopotka wypełniona po brzegi

- Eugeniusz Kłopotek wie, że ta miarka, którą sam napełnia, ona już jest tak naprawdę wypełniona po brzegi - powiedział w "Faktach po Faktach" Marek Sawicki z PSL komentując głosowanie swojego partyjnego kolegi Eugeniusza Kłopotka wbrew dyscyplinie partyjnej ws. referendum nt. pójścia sześciolatków do szkół.

Karetka pełna papierosów bez akcyzy

Policjanci z Białej Rawskiej w ambulansie znaleźli kartony z papierosami bez polskiej akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru to około 140 tysięcy złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dozór elektroniczny dla Ikonowicza. Żona: To upokarzające

Dyrektor aresztu śledczego na warszawskim Grochowie zwrócił się z wnioskiem o objęcie Piotra Ikonowicza dozorem elektronicznym - dowiedział się portal tvn24.pl. Dyrektor nie widzi potrzeby dalszego izolowania działacza. Rozwiązanie to popiera minister sprawiedliwości. Sąd penitencjarny ma rozpatrzyć wniosek za kilka dni. - To upokarzające, moim zdaniem Piotr może się na to nie zgodzić - mówi jednak żona byłego posła.

Oskarżenia o użycie siły. Sejm pokazuje nagranie z monitoringu

Po głosowaniu ws. referendum dotyczącym sześciolatków, Jarosław Kaczyński zarzucił Straży Marszałkowskiej, że "zastosowano siłę" wobec osób wspierających inicjatorów referendum. W odpowiedzi na te zarzuty po południu na stronie Sejmu opublikowano zapis monitoringu z sali plenarnej.

Artyści piszą do premiera ws. narkotyków. Chcą nowelizacji

Kilkudziesięciu polskich artystów wystosowało list otwarty do premiera Donalda Tuska ws. przyspieszenia prac nad ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Chcą m.in. dopuszczenia marihuany do celów medycznych. "Kryminalizując ten sposób 'leczenia duszy', dodatkowo pozbawiamy naszą młodą generację perspektyw na przyszłość" - piszą.

Wojnarowski rezygnuje z pracy w sejmowej komisji. "Sam bym mu to zasugerował"

Poseł Norbert Wojnarowski złożył wniosek o rezygnację z udziału w pracach sejmowej komisji skarbu - mówi w rozmowie z tvn24.pl szef Tadeusz Aziewicz. W czwartek posłowie zdecydują, czy przychylić się do wniosku posła Platformy Obywatelskiej, ale przewodniczący podkreśla już dziś: - To słuszna decyzja, pewnie sam bym mu to zasugerował.

Ks. Bochyński odwołany z funkcji rektora. Odsunięty od nauczania religii

Ks. Ireneusz Bochyński w związku z wywiadem na temat pedofilii, jakiego udzielił jednemu z lokalnych tygodników, został zwolniony z funkcji rektora kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny został także odsunięty od nauczania religii w szkołach. Łódzka kuria poinformowała także o zawieszeniu proboszcza parafii w Klukach.

Jest pisemne uzasadnienie wyroku ws. Katarzyny W.

Katowicki sąd sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie Katarzyny W., oskarżonej o zabicie półrocznej córki Magdy. We wrześniu kobieta została skazana za to na 25 lat więzienia. Liczący 130 stron dokument wkrótce zostanie przesłany prokuratorowi i obronie.

Koalicja nadal z większością. Posłowie PSL przeprosili i dostali naganę

Posłowie Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski zostali ukarani karą nagany za głosowanie wbrew partyjnej dyscyplinie - poinformował po posiedzeniu klubu PSL Jan Bury. Podkreślił, że "posłowie przeprosili pozostałych posłów i złożyli akt skruchy". Kłopotek i Dąbrowski zagłosowali w piątek za wnioskiem o referendum ws. sześciolatków. - W regulaminie mamy trzy kary, skorzystaliśmy z nagany - podkreślił Bury.

"Im bliżej będziemy ze sobą, tym lepiej dla wszystkich"

- Polska jest chyba najbardziej konsekwentnym europejskim państwem, jeśli chodzi o wsparcie dla Turcji w jej negocjacjach i rozmowach z UE właściwie na każdy temat, ale przede wszystkim ten integracyjny - powiedział w piątek premier Donald Tusk po spotkaniu z Recepem Erdoganem. Z kolei szef tureckiego rządu postulował zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy krajami.

Ks. Bochyński w prokuraturze. Zasłonił się tajemnicą spowiedzi

Tylko na część pytań śledczych odpowiedział ks. Bochyński w piotrkowskiej prokuraturze. Na niektóre pytania nie odpowiedział, bo zasłonił się tajemnicą spowiedzi. Przesłuchanie trwało około pół godziny. Śledczy zaznaczają, że postawa prokuratora nie oznacza, że śledztwo w tej sprawie nie zostanie wszczęte.

Elbanowscy: To nie koniec, będziemy walczyć do skutku

W piątek Sejm odrzucił obywatelski wniosek o referendum w sprawie 6-latków. - To jest dzień, kiedy pokazaliśmy naszą siłę. Politycy nas zignorowali, ale to nie zmienia faktu, że my będziemy walczyć do skutku o nasze dzieci - komentowała głosowanie Karolina Elbanowska ze stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Tusk: Koalicja nie ma problemu z większością. Rekonstrukcja rządu w listopadzie

- Głosowanie pokazało, że nie ma problemu z większością. Niektórym wydawało się, że jest to krytyczny moment - powiedział po głosowaniu ws. sześciolatków premier Donald Tusk. W piątek Sejm odrzucił wniosek o referendum. Za wnioskiem głosowało 222 posłów, przeciw 232. Premier zaznaczył też, że ma pełne zaufanie do koalicyjnego PSL, choć dwóch ludowców głosowało wbrew koalicji.

Nie będzie referendum ws. 6-latków. Koalicja wygrała głosowanie

Posłowie odrzucili wniosek o referendum ws. 6-latków. Koalicja PO-PSL wygrała głosowanie. Przeciwko referendum było 232 parlamentarzystów, za 222. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Z klubowej dyscypliny wyłamało się dwóch posłów Stronnictwa Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski.

Elbanowska broni raportu. Burzliwa dyskusja w studiu TVN24

- Dziś Sejm chce odrzucić milion podpisów obywateli. One nie wzięły się z sufitu. Wzięły się z reakcji rodziców na to, co dzieje się w szkołach - podkreśliła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Karolina Elbanowska, inicjatorka akcji "Ratuj Maluchy". Elbanowska w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem odpierała zarzuty wobec rzetelności raportu. Momentami górę nad merytorycznymi argumentami brały emocje.

Kłopotek zdania ws. referendum nie zmienił. "Nie wyrzucą mnie z partii"

- Nie wierzę, że zostanę wyrzucony ani z klubu, ani z partii. Nie wystąpię z partii i zostanę tam do końca moich dni, będę zmieniał PSL od środka – powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Przed sejmowym głosowaniem nad wnioskiem o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla 6-latków Kłopotek powtarza, że złożył wcześniej publiczne oświadczenie w tej sprawie. – Nie mogę się wycofać, będę głosował zgodnie z własnym sumieniem – zapowiedział w TVN24. To oznacza, że koalicja może mieć kłopot z odrzuceniem wniosku.

Wróciła kontrola na granice Polski z krajami UE

W nocy przywrócono tymczasową kontrolę na wewnętrznej granicy UE z: Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach. Wzmożona aktywność Straży Granicznej ma związek z konferencją klimatyczną ONZ, która odbędzie się od 11 do 22 listopada w Warszawie.

Zebrali anonimowe opinie rodziców. Raport Elbanowskich to fikcja?

Twierdzą, że szkoły nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków i domagają się referendum w tej sprawie. Inicjatorzy akcji "Ratuj maluchy!" przygotowali raport, w którym wytykają podstawówkom ich braki. Jak się okazuje, sami tych placówek nigdy nie sprawdzili, a oparli się jedynie na anonimowych opiniach rodziców. Tymczasem z opinii dyrektorów oraz z kontroli przeprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że raport ma się nijak do rzeczywistości. Część dyrektorów placówek zastanawia się teraz, czy nie wystąpić do sądu o pomówienie. Sprawą zajął się reporter programu "Czarno na Białym".

Poznaj głosy za i przeciw reformie

Czy sześciolatek jest gotowy na szkolne mury, a podstawówki wystarczająco przygotowane na przyjęcie o rok młodszych dzieci? Przed dzisiejszym głosowaniem nad referendum rozmawialiśmy ze zwolennikami i przeciwnikami reformy.