Budka: jeżeli TK stwierdzi nasz błąd, będę pierwszym, który przeprosi

Platforma podda się osądowi Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli stwierdzi, że PO popełniła błąd, będę pierwszym, który przeprosi i powie: nigdy więcej to się nie powtórzy - mówił w "Jeden na jeden" były minister sprawiedliwości Borys Budka. W ten sposób odniósł się do sporu o Trybunał i wyboru jego sędziów.

"Ręce precz od Trybunału". Demonstracja przed Sejmem

Debaty, przejrzystości, dostępu do informacji publicznej i szacunku dla wszystkich obywateli domagali się uczestnicy czwartkowego protestu przed Sejmem. Zebrali się pod hasłem "Ręce precz od Trybunału", protestowali przeciwko "trybowi, w jakim Sejm podejmuje decyzje o jego ustroju".

Pożar zabytkowego mostu w Tczewie

W czwartek wieczorem zapalił się zabytkowy most w Tczewie. Po północy pożar został wstępnie opanowany, ale dogaszanie ognia miało potrwać jeszcze kilka godzin.

Zdaniem radnych "paskudztwo". Mieszkańcy wolą, by zostały

Radni Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) chcieli dekomunizacji nazw ulic. Przyjęli nawet uchwałę, ale "weto" powiedziali mieszkańcy. Zagrożeni przez chwilę Nowotko, Marchlewski i Finder zostają więc na tabliczkach i w dokumentach. Materiał magazynu "Polska i świat".

Fabryka mistrzów. Jak Rosjanie latami tuszowali doping

Doping połączony z korupcją - tak medale zdobywało wielu lekkoatletycznych mistrzów świata z Rosji, dzięki czemu kraj ten wyrósł na jedną z potęg świata sportu. Jednak w przypadku Rosji nie chodzi o pojedynczych zawodników, a sprawną machinę, która pomagała tuszować doping stosowany przez sportowców. Zaskoczenie było tym większe, że wszystko finansowane było za państwowe pieniądze. Jak funkcjonował dopingowy mechanizm? Materiał "Czarno na białym".

Szef MSZ w Berlinie sceptycznie o migrantach. "Sam mechanizm realokacji nie rozwiąże problemu"

Nowy szef polskiego MSZ po raz pierwszy odwiedził Berlin. Na konferencji prasowej ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem, Witold Waszczykowski mówił, że przyjechał „porozmawiać z sąsiadami”. Temat przyjmowania imigrantów, na którym Niemcom bardzo zależy, potraktował jednak z rezerwą. - Sam mechanizm realokacji nie rozwiąże problemu - stwierdził szef MSZ.

Rosyjski dziennikarz ma opuścić Polskę. "Fakt oburzający"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji w czwartek wyraziło oburzenie z powodu postępowania władz Polski wobec pracującego w Warszawie rosyjskiego dziennikarza Leonida Swiridowa. W ubiegłą środę agencja RIA-Nowosti podała, że nakazano mu opuszczenie Polski.

"PiS zamierza rozmontować to państwo". Cymański: energicznie robimy swoje

- Widać, że PiS się szykuje, żeby w przeciągu dwóch tygodni zrobić program cała wstecz - powiedział Rafał Trzaskowski (PO) komentując wydarzenia wokół Trybunału Konstytucyjnego. - My energicznie robimy swoje - odpowiedział Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). Obaj politycy byli gośćmi Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

Rosjanie o słowach Waszczykowskiego: skrajna prowokacja. Polskie MSZ odpowiada

Polsko-rosyjski spór o wypowiedź Witolda Waszczykowskiego. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ uznała ją za "nadzwyczaj niebezpieczną" i "skrajnie prowokacyjną". Rzecznik polskiego MSZ uważa te wnioski za "całkowicie bezpodstawne". Oburzenie Rosjan wywołało m.in. stwierdzenie, że porozumienie NATO-Rosja z 1997 roku "to było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych".

MSWiA: zmiany w służbach mundurowych będą, nigdy tego nie ukrywaliśmy

Zmiany będą nie nerwowe ani nie gwałtowne - powiedział o służbach mundurowych wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Zapewnił, że nie będzie "weryfikacji lustracyjnej" funkcjonariuszy, ale dodał, że resort będzie sięgał po oficerów, którzy nie rozpoczynali służby w PRL. Zapowiedział też wyjaśnienie przyznania przez b. minister Teresę Piotrowską nagród i dodatków w ostatnich dniach przed zmianą rządu.

Policja nadal szuka małego Fabiana. Wniosek o areszt dla dwóch osób, decyzja może jeszcze dziś

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 38-letniej kobiety i 46-letnego mężczyzny, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące uprowadzenia 3-letniego Fabiana z Radomia i pozbawienia go wolności. Łącznie zatrzymano pięć osób, trzy usłyszały już zarzuty. Według nieoficjalnych doniesień wszyscy zatrzymani w sprawie są związani z jednym ze stowarzyszeń ochrony praw ojca.

Pierwsza rozmowa Tuska z Szydło. Były gratulacje

Donald Tusk w rozmowie telefonicznej pogratulował Beacie Szydło objęcia funkcji premiera polskiego rządu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Poza gratulacjami politycy rozmawiali o najbliższych spotkaniach międzynarodowych: szczycie Unia Europejska - Turcja w Brukseli oraz szczycie klimatycznym COP 21 w Paryżu.