Rolnik stracił ciągnik za dług sąsiada

Nielegalna egzekucja komornicza. W asyście policji komornik zabrał, a następnie zlicytował ciągnik wart 100 tys. zł. Okazało się jednak, że maszyna należy nie do rolnika, który jest dłużnikiem, a do jego sąsiada. Sąd przyznał, że do takiej sytuacji dojść nie powinno, a sprawą zajęła się prokuratura.

ABW: w Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego, ale wzmagamy czujność

Stan zagrożenia zamachem terrorystycznym w Polsce jest na podstawowym poziomie - informuje rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - W Polsce mogą się pojawić bojownicy z Państwa Islamskiego - ostrzega w rozmowie z dziennikarzami tvn24.pl szef komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki z PO.

Rostowski ostro o Sikorskim: wpisał się w kulturę nieliczenia się z pieniędzmi

- W MSZ jest pewna kultura nieliczenia się z pieniędzmi. I to zawsze tak było. Ja przez sześć lat jako minister finansów miałem z tym bardzo poważny problem - mówi Jacek Rostowski. Były minister finansów odniósł się ostro do informacji, że resort kierowany przez Sikorskiego miał zapłacić nawet ćwierć miliona złotych za konsultacje swoich przemówień.

Ambasador Francji wdzięczny Polakom za okazaną solidarność

- Ta tragedia zmieni Francję, ale nie wolno nam działać pod wpływem emocji i ulegać histerii - mówił we "Wstajesz i wiesz" Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce. Podziękował Polsce za solidarność okazaną po ataku na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo".

Kto okradł Mikołaja Kopernika? Policja pokazuje film

- Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - mówią policjanci i pokazują film. Widać na nich kobietę i mężczyznę, przechadzających się obok siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika. Słynny uczony, który w parku przesiadywał z astrolabium, stracił w świąteczną noc swój atrybut. - A my szukamy złodziei - informują policjanci.

Brudziński: terroryzm może zapukać do naszych drzwi

Polska, w ramach sojuszy w NATO i UE powinna działać na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Terroryzm prędzej czy później zapuka do naszych drzwi - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do środowego ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". Zginęło w nim 12 osób.

Nie żyje Tadeusz Konwicki

W wieku 88 lat po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Konwicki. Był jednym z najwybitniejszych pisarzy w powojennej Polsce, autorem m.in. niezapomnianej powieści "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata".

"W czwartek decyzja o harmonogramie protestów ws. górnictwa"

Na czwartek związkowcy zapowiedzieli decyzje o harmonogramie protestów w górnictwie i całym regionie śląsko-dąbrowskim. Jak mówią, to m.in. następstwo środowej zapowiedzi premier Ewy Kopacz o skierowaniu do Sejmu w trybie pilnym ustawy o restrukturyzacji górnictwa.

"To nie liczbę zamordowanych będziemy pamiętać, tylko ilość krwi"

- W tej pustce naszej cywilizacji, u ludzi zwłaszcza z nizin społecznych, radykalizm uwodzi jak nazizm czy komunizm - mówił w "Faktach po Faktach" Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego i komentator TVN24 BiŚ. Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski stwierdził, że "perfekcyjnie zaplanowanego zamachu trudno uniknąć".

Arłukowicz: była eskalacja żądań lekarzy, nie było ultimatum Kopacz

- Ze spotkania na spotkanie rosły oczekiwania. W pewnym momencie musiałem powiedzieć dość - stwierdził w "Kropce nad i" minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, tłumacząc dlaczego tak późno doszło do porozumienia z protestującymi lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Przyznał, że plan B i powrót do rozmów z lekarzami nie wynikały z jakiegokolwiek ultimatum premier.

Jest porozumienie Arłukowicza z lekarzami. Ustalenia zostały odtajnione

Udało się osiągnąć kompromis pomiędzy ministerstwem zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim. "Konferencja Arłukowicza - znowu zmanipulowany przekaz. Chyba byliśmy na innych negocjacjach..." - pisze jednak w odpowiedzi na wystąpienie ministra zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. W środę wieczorem treść porozumienia została opublikowana na stronie internetowej NFZ.

Nietypowy duet. Cezik ze Stingiem przy szklaneczce: wóda to śmierć

- Sting, Sting! Jak tam twój głos? - dopytuje Cezik i wytrąca brytyjskiego muzyka z zamyślenia. Wszystko po to, żeby zaraz zaśpiewać z nim przedziwną piosenkę o alkoholu i narkotykach. Film staje się coraz bardziej popularny w internecie, a sam Sting nawet nie wie, że wziął w nim udział. - I pewnie nigdy się nie dowie, pewnie nigdy teledysk do niego nie dotrze - śmieje się Cezik. Na antenie TVN24 opowiedział, jak tworzy swoje niecodzienne projekty muzyczne niby w duecie, a jednak solo.

Komorowski składa wyrazy współczucia, Kopacz "łączy się w bólu i żalu"

Prezydent Bronisław Komorowski wystosował w środę depeszę kondolencyjną do prezydenta Francji Francois Hollande'a. Potępił w niej atak na siedzibę tygodnika "Charlie Hebdo" w centrum Paryża oraz przekazał w imieniu narodu polskiego wyrazy współczucia i solidarności. Premier Ewa Kopacz powiedziała, że atak w Paryżu to zamach na podstawowe wartości Europy: demokrację i wolność słowa. Skierowała też słowa współczucia do rodzin i bliskich ofiar.

Nie żyje najstarsza Polka. Miała 113 lat

W środę w Szczecinie zmarła najstarsza Polka - podaje rmf24.pl. Łucja Sobolewska w maju obchodziłaby 114 urodziny. Jest czwartym w historii najdłużej żyjącym Polakiem.

Wpłynął wniosek o ekstradycję Polańskiego

Wpłynął wniosek o ekstradycję Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. Zostanie przekazany do krakowskiej Prokuratury Okręgowej, która prowadzi postępowanie w tej sprawie - poinformowała Prokuratura Generalna. - Będziemy robić wszystko, by nie został wydany USA - oświadczył polski adwokat reżysera.

Ponad pięć tysięcy lekarzy wróciło do pracy

Blisko 5,5 tys. lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego wróciło w środę do pracy po tym, jak przedstawiciele PZ zakończyli negocjacje z Ministerstwem Zdrowia. Przychodnie, gdzie przyjmują pacjentów, zostały otwarte - deklarują szefowie PZ.