Pytania o działania rządu. Ministrowie Szydło w TVN24

Polityczny wieczór w TVN24 - troje ministrów rządu Beaty Szydło odwiedzi naszą stację. Elżbieta Rafalska będzie pytana o program Rodzina 500 plus, Zbigniew Ziobro o ponowne połączenie teki ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Na koniec wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Moniką Olejnik.

Poseł Pięta tłumaczy kradzież sprzed lat przygotowaniami do "zbrojnego powstania"

Chęć zdobycia pistoletu lub amunicji w ramach przygotowań do "jakiegoś zbrojnego powstania" - tak poseł Stanisław Pięta (PiS) tłumaczył w poniedziałek kradzież portmonetki w czasach PRL, o której wspomniano wówczas w jednej z milicyjnych notatek. Dodał, że przyznał się do kradzieży, choć jej nie dokonał, bo chciał chronić prawdziwego sprawcę.

PiS ujawnia koszty spotkania Kaczyńskiego z Orbanem. Tematu rozmów nie chce zdradzić

Prawo i Sprawiedliwość na wniosek organizacji pozarządowej Sieć Obywatelska Watchdog Polska ujawniło koszty organizacji spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem, które miało miejsce przed kilkoma tygodniami w Niedzicy. Łącznie 6-godzinne spotkanie przywódców partii kosztowało ponad 13 tys. złotych. PiS nie udzieliło jednak odpowiedzi co do tematów podjętych na spotkaniu. Organizacja złożyła w związku z tym skargę na partię rządzącą do Sądu Administracyjnego.

Rzecznik nie przepracował miesiąca. Dwa tweety, potem "przepraszam" i "rezygnuję"

"Przepraszam za swoje nieodpowiedzialne i niefortunne zachowanie" - napisał we wtorek rano rzecznik ministerstwa sportu i turystyki Bartosz Zbroja. Dodał, że zrezygnował z funkcji rzecznika. Dzień wcześniej na jego koncie na Twitterze pojawiły się wpisy dotyczące nagrody dla Jarosława Kaczyńskiego. Zbroja był rzecznikiem resortu od 5 stycznia.

Cameron "ma dwa tygodnie na przekonanie Europy Wschodniej". W piątek będzie w Warszawie

Polska, Węgry, Czechy i Słowacja sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom dyskryminującym ich obywateli w Wielkiej Brytanii - pisze portal dziennika "Guardian". Zdaniem brytyjskich dziennikarzy premier David Cameron będzie miał dwa tygodnie na przekonanie Europy Wschodniej do swoich propozycji ws. ograniczenia dostępu do świadczeń socjalnych dla imigrantów zarobkowych. W piątek brytyjski premier przylatuje do Polski.

Podsłuchy także po wniosku wiceszefów policji

Materiały z podsłuchu mogą być wykorzystywane w procesie karnym także wtedy, gdy o zgodę na to wystąpił do sądu nie Komendant Główny Policji, ale jego zastępca - uznał Sąd Najwyższy.

Dziennikarz zabrał sparaliżowanego młociarza na galę sportowców. Walka o odszkodowanie

- Michał Kłys potrzebuje sprawiedliwości! – mówił reporter "Uwagi!" Endy Gęsina-Torres po tym, jak przerwał przemówienia podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy. Na galę pojechał razem z Michałem Kłysem, który do tej pory nie otrzymał żadnego zadośćuczynienia za wypadek sprzed lat. W 2002 roku na obozie sportowym koleżanka rzuciła młotem prosto w jego głowę, co spowodowało paraliż 17-letniego wówczas Michała.

Miasta namawiają: 6-latki do szkół, żeby zwolnić miejsce w przedszkolach

Minister edukacji oskarża samorządy o działalność wywrotową w sprawie sześciolatków. Kolejne miasta namawiają rodziców, by posyłali sześciolatki do szkół i zrobili trzylatkom miejsca w przedszkolach. Zdaniem minister Zalewskiej przedszkola są pełne wolnych miejsc, a dane z samorządów to fikcja. Materiał "Faktów" TVN.

Kukiz: wymiar sprawiedliwości działa na zasadach podobnych do mafii

- Nie wyobrażam sobie, by mogło być gorzej z sądownictwem i prokuraturą niż teraz - ocenił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz, pytany o przyjęte niedawno przez parlament ustawy reformujące prokuraturę. Jak podkreślił, w odniesieniu do polskiego wymiaru sprawiedliwości, powinno się dziś mówić o "mafiach prokuratorsko-sądowniczych".

Poręba o współpracy z Londynem. Tomczyk: u nas też będzie referendum ws. wyjścia z UE?

- Przez ostatnie 8 lat koncentrowaliśmy się na kierunku niemieckim i w wielu przypadkach było to bardzo niekorzystne. Musimy starać się szukać sojuszników w krajach, które mają z nami konkretne wspólne spojrzenie na bieżącą politykę europejską - ocenił w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Tomasz Poręba. Zdaniem posła PO Cezarego Tomczyka z Wielką Brytania w tej chwili sporo nas dzieli.

Szansa na kolejne miliony zł dotacji dla o. Rydzyka. Tym razem za odwiert

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzyma miliony złotych za odwiert geotermalny w Toruniu - dowiedziało się Radio Zet. Chodzi o dotację przyznaną kilka lat temu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którą cofnęły nowe władze funduszu. Jednocześnie wciąż trwa polityczny spór o inną dotację (20 mln zł) dla toruńskiej uczelni o. Rydzyka.

Kierwiński: premier mówiła, że 500 zł będzie dla wszystkich dzieci. To "drobne kłamstwo"

- W kampanii wyborczej słyszeliśmy, że ten program ma być przeznaczony dla wszystkich dzieci. Okazuje się, że nie jest dla wszystkich - zwrócił uwagę w "Tak jest" w TVN24 poseł PO Marcin Kierwiński, odnosząc się do przyjętego przez rząd projektu ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus". Poseł Paweł Szefernaker (PiS) przekonywał z kolei, że Beata Szydło informowała o progu dochodowym od samego początku.

"Miałem obawy, jak dostałem list". Ruszyła kwalifikacja wojskowa

- List brzmiał bardzo groźnie. Jak przyszedłem tutaj, okazało się, że jest normalnie - mówił jeden z mężczyzn, który stawił się przed Powiatową Komisją Lekarską na warszawskich Bielanach. W poniedziałek rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która obejmuje głównie mężczyzn urodzonych w 1997 r.

Inwigilacja dziennikarzy? Policja przekazuje materiały prokuraturze

Materiały dotyczące inwigilacji dziennikarzy Komenda Główna Policji przekazała w poniedziałek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie – dowiedział się portal tvn24.pl. - Te materiały zostały przesłane na wniosek prokuratury – mówi Zbigniew Maj, Komendant Główny Policji.

Przegląd prasy: nowe nagrania z Morawieckim na taśmach kelnerów

Obecny wicepremier Mateusz Morawiecki jeszcze kilka lat temu chętnie opowiadał o swoich kontaktach z członkami ekipy Donalda Tuska i chwalił niektóre jej posunięcia - wynika ze stenogramu nagranej w restauracji Sowa i Przyjaciele rozmowy, której fragmenty opublikował tygodnik "Newsweek".

Polacy przed kwalifikacją wojskową. "To ważny dzień dla tych młodych mężczyzn i ich rodzin"

W poniedziałek rozpoczyna się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która jest następczynią poboru. Ok. 240 tys. osób, przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1997 r., do 29 kwietnia będzie miało obowiązek stawienia się przed komisjami lekarskimi. - Szacujemy ludzki potencjał, ktorym dysponujemy na wypadek wyższej konieczności. Młody człowiek powinien spokojnie przybyć przed oblicze komisji i załatwić wzystkie formalności - wyjaśniał w rozmowie we "Wstajesz i wiesz" płk Tomasz Szulejko, rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Delegacja z MON leci do Waszyngtonu

Do Waszyngtonu udaje się delegacja z ministerstwa obrony. Wiceministrowie Bartosz Kownacki i Tomasz Szatkowski mają rozmawiać z urzędnikami Pentagonu oraz przedstawicielami przemysłu obronnego.