Platformie spada poparcie, bo Polacy uwierzyli w propagandę sączoną przez PiS od wielu lat, że ta partia w ogóle nie rządzi - tak Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w "Faktach po Faktach" najnowszy sondaż wyborczy dla "Faktów" TVN, w którym PiS ma 9 pkt. proc. przewagi nad PO. Zdaniem byłego premiera, w oczach Polaków Jarosław Kaczyński stał się "prawie mężem stanu".

16 złotych i 20 groszy - dokładnie tyle za przejazd kilkunastu kilometrów i kilkadziesiąt minut stania musiał zapłacić kierowca, który utknął w korku przez wypadek na autostradzie A4. Choć strażacy przecięli barierkę i pozwolili samochodom zawracać, bramki "skasowały" ich jak za przejazd do Gliwic.

Most w Luboniu koło Poznania to jedna z nielicznych w Polsce konstrukcji, po której jednocześnie mogą poruszać się samochody i pociągi. Jest jednak w fatalnym stanie. Właśnie podjęto decyzje o jego rozbiórce i montażu nowej przeprawy. Operacja ma zająć zaledwie 40 dni.

Jarosław Gowin chce debaty z premierem w ramach wyborów szefa PO. Jak mówi, chciałby poznać poglądy Donalda Tuska, bo - według niego - premier czasem "mówi Gowinem", a równolegle opowiada się m.in. za in vitro. - Trzeba mówić "tak, tak, nie nie - przekonuje Gowin.

Trzech mężczyzn z Objezierza próbowało zakopać w lesie odpady pochodzące z cmentarza. Złapani na gorącym uczynku, na przesłuchaniu stwierdzili, że o zabranie śmieci zwrócił się do nich proboszcz.

Prawo i Sprawiedliwość ze sporą przewagą wyprzedza Platformę Obywatelska. PiS zdobywa 35 proc. poparcia, PO 26 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie - SLD, RP i PSL - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów TVN".

Meżczyzna, którego zatrzymano w związku z fałszywmi alarmami bombowymi, a później wypuszczono z powodu braku dowodów, zapowiada pozwanie państwa. Jak mówił w rozmowie z TVN24, będzie walczył o odszkodowanie. - Nie mieli podstaw ani dowodów, to były ich tylko domyślenia w tej sprawie, że mogę mieć coś wspólnego - tłumaczył. Z kolei szefowie MSW i policji podkreślają, że zatrzymanie mężczyzny pomogło w zatrzymaniu prawdziwego sprawcy ataku.

Kolejny gorący dzień dla polskich kibiców. Agnieszka Radwańska spotka się po południu z Niemką polskiego pochodzenia Sabine Lisicki w drugim czwartkowym półfinale Wimbledonu. W dzisiejszym programie prosto z kortów Wimbledonu Jerzy Janowicz senior, a w studiu dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Zimoch i Dawid Celt – sparingpartner Agnieszki Radwańskiej!

Kampania medialna związana z odwołaniem szefa Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ narusza godność wszystkich prokuratorów - uważa Rada Okręgowa Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Białymstoku. "Oburzającym przy tym jest całkowita bierność wobec tych ataków naszych przełożonych, a nawet przyłączanie się do rozpętanej nagonki" - napisała rada w specjalnej uchwale.

Piekary Śląskie to jedno z zaledwie kilkunastu miast w kraju, w którym nie rozpisano przetargu na wywóz śmieci. - Chcemy uniknąć chaosu widocznego w wielu polskich miejscowościach - tłumaczą urzędnicy. Ministerstwo Środowiska ostrzega jednak jednak, że gmina może zostać ukarana.

Na finiszu kampanii wyborczej w wyborach na prezydenta Elbląga wyciekło nagranie, które miało skompromitować kandydata PiS Jerzego Wilka. Słychać na nim m.in. jak Wilk mówi, że celem referendum w Elblągu było wypier***nie PO. Przyznaje też, że to działacze PiS wsparli finansowo grupę, która doprowadziła do zorganizowania referendum. - Przeciwko mnie kieruje się zmanipulowany, pocięty, pseudosensacyjny materiał - zareagował Wilk.