Wikipedia, szósta najpopularniejsza witryna w sieci www jest nagminnie używana przez chorych do samodzielnego diagnozowania się i szukania porad dotyczących atakujących ich schorzeń. Tymczasem aż 90 proc. udostępnionych w niej artykułów o tematyce medycznej zawiera poważne błędy - alarmują lekarze.

- Analizowaliśmy wynik wyborów, omówiliśmy kwestie związane z poszczególnymi regionami, ale bez wchodzenia w szczegóły - podsumował posiedzenie zarządu PO Rafał Grupiński. Jak dodał, premier Donald Tusk podziękował na spotkaniu szefowi sztabu wyborczego Tadeuszowi Zwiefce i szefom wszystkim regionów. Szef rządu poinformował również, że nowym przewodniczącym polskiej delegacji w EPL będzie Jan Olbrycht.

Lekarze, którzy podpisali deklarację wiary powinni "złożyć rezygnację i odejść" - stwierdziła w "Kropce nad i" Monika Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. - Bo powiedzieli bardzo wyraźnie, że nie będą nic robili - przekonywała karnistka na antenie TVN24. - Nie ma słowa o tym, że lekarze, którzy podpisali deklarację, nie będą leczyć zgodnie ze swoją wiedzą. Tylko sumienie nie pozwala im na pewne elementy, jak zabijanie ludzi - ocenił z kolei Andrzej Jaworski (PiS).

Na furze siedział zbuntowany elektorat, a na pokład zabrano ikonę establismentu - to, zdaniem posłanki Anny Grodzkiej, powody słabego wyniku koalicji Europy Plus Twój Ruch w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Z kolei Joanna Senyszyn pytana, czy zgadza się z opinią że Aleksander Kwaśniewski to "dzieciobójca", stwierdziła że jeśli już to "ojcobójca". - Ponieważ to on jest dzieckiem PZPR, a później formacji lewicowych - stwierdziła.

- Dokonaliśmy wielkiego dzieła, usunęliśmy podziały i trzeba było tylko tym tokiem dalej iść i przeorganizować świat. I to mogło zrobić tylko supermocarstwo, które nie sprawdziło się - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, zapytany, o czym zamierza rozmawiać z Barackiem Obamą w czasie spotkania 4 czerwca. Były prezydent ocenił również, że przez to, że "nie ma przywództwa", świat jest "w bardzo niebezpiecznym momencie".

- Zdecydowanie wygrałem na liście Platformy - stwierdził w "Tak jest" Michał Kamiński, kandydat PO do Parlamentu Europejskiego w woj. lubelskim. Pytany o swą polityczną przyszłość stwierdził, że choć jeszcze w PO nie jest, to "na pewno będzie". - Jeżeli Platforma mnie przyjmie, oczywiście - zastrzegł. Jest rekomendowany przez Ewę Kopacz.

Policja zatrzymała 59-letniego mężczyznę i jego o 5 lat młodszą żonę, rodziców zastępczych dla sześciorga dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Zdaniem śledczych para znęcała się nad podopiecznymi, a ojciec miał dopuszczać się pedofilii. Zarzuty usłyszała też ich biologiczna córka, która miała bić i molestować przybrane rodzeństwo. Trójka podejrzanych została aresztowana na trzy miesiące.

Ponad 60 osób musiało opuścić swoje domy po tym, jak robotnicy znaleźli dwa pociski moździerzowe w centrum Łodzi. Akcja służb trwała trzy godziny. W czasie, kiedy saperzy zabezpieczali niewybuchy z czasów II wojny światowej, mieszkańcy czekali w specjalnie podstawionych autobusach.

PiS oczekuje reakcji ze strony PKW na zaprezentowane w środę nagranie, przedstawiające pracę jednej z komisji wyborczych w Warszawie. Na filmie widać m.in. jak członkowie komisji opuszczają lokal bez wywieszenia protokołu. - Wydaje mi się, że PKW, jakby nie było organ konstytucyjny, widziała co widzieli wszyscy. Jestem ciekawy, jak urzędnicy tak bardzo wysokiego szczebla zareagują na to wydarzenie - stwierdził Bolesław Piecha (PiS).

Pensjonariuszki Rodzinnego Domu Pomocy "Ostoja" w Koszalinie będą musiały opuścić miejsce, w którym mieszkają od lat. Powodem są nowe przepisy. Chodzi o zwiększenie liczby metrów przypadających na jedną osobę. - Nam, staruszkom, metraże niepotrzebne - mówią zrozpaczone pensjonariuszki.

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała w czwartek kandydaturę Tadeusza Jędrzejczyka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Od października 2013 r. jest on dyrektorem pomorskiego oddziału funduszu.