Gowin o TK: najlepiej, żebyśmy poszli drogą wskazaną przez Kukiza, czyli zmienili konstytucję

- Każdy minister i obóz polityczny, który dochodzi do władzy, potrzebuje ludzi zaufanych - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. W "Piaskiem po oczach" mówił m.in. o zmianach kadrowych na stanowiskach państwowych. Odniósł się także do możliwości wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. - W sprawie aborcji potrzebna jest praca nad duszami Polaków - stwierdził. Rozwiązanie sporu o TK widzi zaś w zmianie konstytucji.

Sprawa niepublikowania wyroku TK przeniesiona

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniami ws. nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Sprawę tę przekazała jej Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

PO pyta o sprawę Rzeplińskiego. Ziobro: wymysł Schetyny

Prokurator nie mógł inaczej postąpić. Gdyby postąpił inaczej, złamałby prawo - powiedział w piątek minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro odpowiedział w ten sposób na zarzuty Platformy Obywatelskiej, dotyczące wszczęcia postępowania sprawdzającego dotyczącego prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego

Kto pokieruje policją? Czterech kandydatów

Minister spraw wewnętrznych wybiera szefa policji spośród czterech kandydatów, wciąż odwlekając decyzję - wynika z informacji tvn24.pl. W tym samym czasie dokumenty kandydatów nawet na najniższe stanowiska kierownicze w najmniejszych komendach trafiają do centrali policji.

MSWiA: wymieniono oponę, ale pękła inna

BOR przeprowadził właściwy rekonesans dotyczący m.in. tras przejazdu kolumny z prezydentem Andrzejem Dudą na autostradzie A4 - wynika z ustaleń zespołu kontrolnego MSWiA, który badał incydent z prezydencką limuzyną, do którego doszło na początku marca.

"Polska przyjmuje w życiu publicznym standardy putinowskie"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna skrytykował ostatnie działania prokuratury. - Mówię o zaangażowaniu, które jest ponad standardowe - komentował. - Prokuratura działa w ramach prawa - odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Rząd chce oszczędzić na budowie dróg. Duże zmiany. Samorządy się zdziwią

Rząd szykuje pakiet zmian, dzięki którym budowa dróg krajowych i autostrad ma być tańsza. Resort infrastruktury podzielił się z tvn24.pl założeniami koncepcji, którą zamierza oficjalnie przedstawić w przyszłym tygodniu. Drogowcy liczą, że oszczędzą m.in. na ekranach akustycznych i ochronie środowiska, a część kosztów planują przerzucić na samorządy.

Rodzinne włamanie. Najmłodszy sprawca miał 10 lat

Policjanci zatrzymali dwójkę braci, którzy włamali się do jednego z zakładów produkcyjnych w Zamościu. Sprawcy są w wieku 18 i 15 lat. W przestępstwie miała im towarzyszyć trójka rodzeństwa w wieku od 10 do 12 lat.

Andrzej Duda rozmawiał z Barackiem Obamą w "cztery oczy"

- Prezydent Andrzej Duda odbył dwustronną rozmowę z prezydentem USA Barackiem Obamą przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu dla uczestników Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego. Prezydenci rozmawiali m.in. o szczycie NATO w Warszawie i sytuacji wokół TK w Polsce – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Apelowałbym, żeby opozycja nie dawała się wrobić"

- Byłem zszokowany. Nie postawą Jarosława Kaczyńskiego, ale wręcz dziecięcą naiwnością ze strony niektórych przedstawicieli opozycji - skomentował w "Kropce nad i" czwartkowe spotkanie liderów partyjnych Roman Giertych. - Apelowałbym, żeby opozycja nie dawała się wrobić - powiedział.

Kulisy spotkania liderów partyjnych. "Proponowano jakieś ponadpartyjne celebracje"

- Na wstępie tego spotkania Trybunał Konstytucyjny w ogóle nie pojawił się jako temat do dyskusji - relacjonowała w programie "Tak jest" przebieg rozmów liderów ugrupowań politycznych Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która reprezentowała Partię Razem. Jak zdradziła, zaproponowano natomiast ponadpartyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. - To przejaw skrajnego cynizmu władzy - oceniła.

Komisja ds. służb specjalnych: nie ma przesłanek, by podwyższać stopień zagrożenia

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych na czwartkowym posiedzeniu omówiła stan bezpieczeństwa Polski oraz stan zagrożenia terrorystycznego po zamachach w Brukseli. Jeszcze przed spotkaniem szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że zlecił zwiększenie liczby patroli w dużych skupiskach ludzi takich jak np. lotniska. Przewodniczący komisji Marek Opioła przekazał po posiedzeniu, że stan bezpieczeństwa w kraju jest zadowalający.

ABCT, czyli pancerna pięść. Co dla Polski oznacza decyzja Pentagonu

- USA przyślą swoją brygadę pancerną do Europy Wschodniej - oznajmił przebywający w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda. Komunikat zaś w tej sprawie opublikowało dowództwo sił amerykańskich w Europie. Co dokładnie to oznacza? Brygada pancerna, a dokładniej Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy, to najsilniej uzbrojona jednostka amerykańskiego wojska. Jej pancerna pięść. W samej Polsce może się pojawić około 1,5 tysiąca żołnierzy US Army z ciężkim uzbrojeniem.