Kaczyński: w obozie Zjednoczonej Prawicy uczestniczy prezydent

Zjednoczona Prawica idzie drogą, która prowadzi, i to już jest ewidentne, do sukcesu - powiedział w sobotę szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji prasowej z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą. Oświadczył, że "w tej jedności uczestniczy także pan prezydent" Andrzej Duda.

Zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz

W wieku 77 lat zmarł w piątek ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz, wieloletni proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, represjonowany i zaangażowany w pomoc opozycji antykomunistycznej oraz autor wielu książek o historii oraz architekturze i dziejach gdańskich kościołów.

"Miał dwa noże w ręku i atakował wszystkich, którzy mu się pod rękę nawinęli"

Nożownik, który zaatakował w galerii handlowej w Stalowej Woli, działał sam - poinformował w piątek późnym wieczorem prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. - Ten młody człowiek wszedł już z zamiarem godzenia nożem - powiedział TVN24 starosta Stalowej Woli Janusz Zarzeczny. W ataku rannych zostało 10 osób. Jedna z nich zmarła, dwie są w stanie krytycznym.

Zakopała dziecko zaraz po porodzie. "Daliśmy mu na imię Adaś"

Zaraz po urodzeniu włożony do worka na śmieci i pogrzebany niedaleko miejsca gdzie doszło do porodu. Dlaczego kobieta, która miała dwoje dzieci, mogła podjąć decyzję o pozbyciu się kolejnego? Co doprowadziło ją do takiego czynu? Dlaczego nikt jej nie powstrzymał? Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Kolejni muzycy Decapitated z zarzutem gwałtu i porwania

Sąd w Spokane w stanie Waszyngton postawił w piątek zarzuty uczestnictwa w zbiorowym gwałcie i porwania kobiety po koncercie w Spokane 31 sierpnia wobec dwóch pozostałych członków polskiej grupy metalowej Decapitated. Wyznaczono kaucję w wysokości 100 tysięcy dolarów.

"Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem"

- Rozmowa była w dobrej atmosferze. Z treści, które do nas docierają, wynika, że w dużej części poprawek panowie się zgodzili, jest już pełne porozumienie, co do niektórych jest kwestia dalszych rozmów, dalszej negocjacji - w ten sposób marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Piaskiem po oczach" skomentował piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

"Nie widzę nieczystych zagrań". Dera o rozmowach Duda-Kaczyński

- Priorytetem prezydenta jest to, żeby wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa był wyborem wielopartyjnym. Żeby nie było sytuacji takiej, że jedna partia zdominuje wybór - wskazywał w "Tak jest" prezydencki minister Andrzej Dera, pytany o sedno zmian w sądownictwie uzgadnianych przez prezydenta i prezesa PiS.

Spotkanie Kaczyński-Duda bez kompromisu. "Obu stronom opłaca się granie na czas"

- Mam wrażenie, że ten kolejny odcinek spotkań piątkowych tak naprawdę jest wygodny dla obu stron - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), pytana o rozmowę prezydenta z prezesem PiS. - To nie żadna reforma. To są po prostu kłótnie, przepychanki personalne o Sąd Najwyższy i KRS - dodał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), odnosząc się do uzgadnianych przez prezydenta i prezesa PiS zmian w sądownictwie.

Prezydent rozmawiał z Kaczyńskim. "Niektóre uwagi do poprawek są fundamentalne"

Jarosław Kaczyński otrzymał pismo z uwagami Andrzeja Dudy do poprawek Prawa i Sprawiedliwości dotyczących prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym - przekazał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia do niektórych poprawek, a do innych zastrzeżeń nie ma.

185 milionów na kontach i sprawa w sądzie. Nowe fakty o Polskiej Fundacji Narodowej

Polską Fundacją Narodową zajmie się sąd. Wniosek o zbadanie jej działań przygotowuje prezydent Warszawy. Wszystko dlatego, że - jak twierdzi rzecznik ratusza - fundacja odmówiła przekazania dokumentów prezydent miasta, która sprawuje nad nią nadzór. Tymczasem drugi organ nadzoru - minister kultury - ujawnił najnowsze dane o finansach fundacji. Wynika z nich, że PFN otrzymała od spółek Skarbu Państwa już 185 milionów złotych.

MON dowiedział się, co chcą dać Amerykanie. Ważny krok w zakupie Patriotów

Amerykański koncern zbrojeniowy Raytheon przekazał polskiemu MON tak zwaną "ofertę offsetową" w ramach programu Wisła. Oznacza to, że Amerykanie oficjalnie poinformowali Polaków, jakie technologie i rozwiązania są gotowi przekazać polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu w zamian za zakupienie wartych miliardy złotych systemów przeciwlotniczych Patriot.

Rzucił w dzieci kamieniem, trafił trzylatka w głowę

Nikodem bawił się na podwórku z rówieśnikami. Nagle z sąsiedniej posesji nastolatek rzucił w dzieci kamieniem. Trafił w głowę trzylatka. Chłopca odwieziono do szpitala. 17-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Dopiero następnego dnia sam przyszedł do komendy policji. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Rosomaki miały zawojować Słowację. Czarne chmury nad niedoszłym sukcesem

Już prawie witaliśmy się z gąską. Polska miała dostarczyć Słowacji transportery Rosomak, na bazie których Słowacy planowali stworzyć swoje pojazdy Scipio. List intencyjny w tej sprawie podpisała Ewa Kopacz i słowacki premier Robert Fico. Minęły dwa lata, a sprawa ucichła. Teraz słowackie media piszą, że ostatecznie pojazdy zostaną kupione od Finów. Co ciekawe, to - paradoksalnie - i tak może oznaczać zarobek dla polskich firm.