Starać się o dziecko z in vitro czy nie? Upolitycznienie tematu w Polsce i twarde stanowisko Kościoła stawia wiele kobiet, które nie mogą mieć dzieci naturalnie poczętych, przed dylematami. W "Czarno na białym" historie dwóch katoliczek, które urodziły dzieci z in vitro. O tym, jak ta jedna decyzja pogorszyła relacje w rodzinie, doprowadziła do odsunięcia się od Kościoła i wywróciła do góry nogami plany zawodowe.

- To jedna z najbardziej przerażających rzeczy, jakie zrobiłem - przyznał Michał Kollbek, którego kolarski wyczyn w górach Arizony właśnie obiegł świat. Film, na którym widać, jak rowerem zjeżdża po niemal pionowym zboczu, wywołuje ciarki na plecach i podziw. Michał od pięciu lat mieszka w Kalifornii, a nad rowerem i własnymi emocjami panuje jak nikt inny. Zobacz nagranie z jego niesamowitego wyczynu w materiale "Faktów" TVN.

Rosyjska doktryna wojenna będzie w środę tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według prezydenckiego doradcy Romana Kuźniara z doktryny nie wynika bezpośrednie zagrożenie wojskowe dla krajów NATO i UE, zagrożone mogą się natomiast czuć byłe kraje ZSRR.

- Spacerkiem się nie wygra – ostrzega Andrzej Duda swojego rywala. Bronisław Komorowski nie może spać spokojnie, bo najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN wskazuje, że jego przewaga nad kandydatem PiS maleje. Można się zatem spodziewać, że kampania prezydencka będzie coraz ostrzejsza. Materiał "Faktów" TVN.

- Chociaż nadal uważam, że on (Komorowski - red.) ma zdecydowanie większe szanse, to jak się dobrze postara, może przegrać - stwierdził w "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz, oceniając kampanię prezydencką. Jak dodał, jeżeli przez najbliższe dwa, trzy tygodnie Andrzej Duda będzie zdobywał nawet pojedyncze punkty, a Komorowski będzie je tracił, to "powinny zabrzmieć dzwonki alarmowe" w otoczeniu prezydenta.

- Nie ma wątpliwości, że żadnych bojowników i radykałów nie szkoliliśmy. To jest chuligaństwo propagandowe - stwierdził w "Kropce nad i" senator Włodzimierz Cimoszewicz, komentując zarzuty Putina o szkoleniu w Polsce ukraińskich bojowników. - Przykro mi, że mówię to o prezydencie poważnego państwa. Ale to, co on i jego kraj robią przez ostatnie miesiące, zasługuje na najgorsze oceny - dodał.

- Nie grajmy tą sprawą w czasie wyborów i nie mówmy, że to jedyna szansa, żeby rodzice mieli dzieci - mówiła w "Tak jest" o in vitro Beata Kempa (Solidarna Polska). Jak dodała, jeżeli już ustawa w tej sprawie wpłynęła i ma być dyskutowana w Sejmie, to oczekuje "rzetelnej debaty". - To jest dobrze przemyślana ustawa. Jest dużym kompromisem dla wielu środowisk - przekonywał Sławomir Neumann (PO).

Resort infrastruktury pracuje nad rozwiązaniami, które w okresie wakacyjnym pozwolą zmniejszyć korki na autostradach - zapewniła premier Ewa Kopacz. Przyznała jednak, że na kompleksowy system elektronicznego pobierania opłat na autostradach trzeba poczekać.

Od kiedy pociągi Pendolino wyjechały na polskie tory, pod ich kołami zginęły już cztery osoby. Składy poruszają się cicho i to - wraz z ich prędkością - sprawia, że stanowią niebezpieczeństwo dla pieszych przechodzących przez tory w niedozwolonych miejscach. Osoby mieszkające w miejscowościach położonych w pobliżu kolejowych tras przyznają, że pędzącego z prędkości 200 km/h pociągu łatwo nie zauważyć.