"Zapowiadali, że będzie wyjaśniane do spodu". Co nowego w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

W sprawie śmierci Igora Stachowiaka wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo na przykład, kiedy do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko policjantom, którzy brali udział w tragicznej interwencji we Wrocławiu. Śmierć 26-latka w komisariacie bulwersowała przez ostatnie miesiące opinię publiczną i zapoczątkowała debatę o pracy policjantów, praw osób zatrzymanych i odpowiedzialności funkcjonariuszy za błędy popełnione w czasie służby. Co wydarzyło się po publikacji wstrząsających zapisów z policyjnego paralizatora? Kto i kiedy mógł mieć do nich dostęp? O tym już w najbliższą sobotę w "Superwizjerze" w reportażu Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie. Postscriptum". Początek o godzinie 20 w TVN24.

"Panie prezydencie, proszę usunąć tego szkodnika ze stanowiska"

- Autorytet Polski spada do zera - ocenił Tomasz Siemoniak (PO). - Źle się dzieje i pan prezydent ma tego świadomość - mówił Jakub Stefaniak (PSL). - Panie prezydencie, proszę coś z tym zrobić - aapelował Mirosław Suchoń (Nowoczesna). To komentarze opozycji po słowach Andrzeja Dudy o "Antonim" i "ubeckich metodach".

"Polska bez islamu" w Sejmie, "Uchodźcy mile widziani" nie przeszli

Straż marszałkowska wpuściła człowieka promującego rasizm, a nie chciała wpuścić młodzieży, która miała przypinki z napisem "Konstytucja" - mówił w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł PO Jan Grabiec. Chodziło o sytuację, gdy kilka miesięcy temu uczniowie nie weszli do Sejmu, gdyż na przypinkach mieli hasła nawołujące do tolerancji.

Handlował fikcyjnymi ciężarówkami. Odpowie za oszustwa

Założył firmę, która zajmować się miała sprzedażą ciężarówek, maszyn rolniczych i budowlanych. Klientom pokazywał zdjęcia pojazdów i pobierał zaliczki. Żadnemu jednak ich nie dostarczył. Zdaniem śledczych 40-latek wyłudził tak ponad pół miliona złotych. Teraz odpowie za to przed sądem.

"Mrugnięcie okiem do wszystkich macho". Bogusław Linda walczy z homofobią

Filmowy "etatowy" twardziel twierdzi, że świetnie sprawdziłby się w roli geja. Bogusław Linda przyznaje, że kiedyś miał taką aktorską propozycję, ale reżyser Janusz Zaorski z jakiegoś względu się wycofał. - Według mnie się nadawałem - mówi. Teraz wsparł akcję Kampanii Przeciw Homofobii. Klip z jego udziałem bije rekordy popularności. Materiał programu "Polska i Świat".

Prezydent o "ubeckich metodach" Antoniego

W sieci pojawiło się nagranie, na którym prezydent Andrzej Duda odnosi się do sporu z "Antonim", zapewne ministrem obrony narodowej Macierewiczem. Zapytany o to przez przechodnia w czasie obchodów 11 listopada, stwierdza, że minister "musi sobie parę rzeczy przemyśleć". Mówi także o jego "ubeckich metodach".

"Bity przez kilka dni". Zmarł 3,5-letni Tomek

Zmarł 3,5-letni chłopiec, którego, jak twierdzi prokuratura, miał pobić 30-letni konkubent matki. Matka chłopca też usłyszała zarzuty narażenia dziecka na "ciężki uszczerbek na zdrowiu i spowodowania ciężkiego uszczerbku poprzez zaniechanie". Wcześniej zarzut usłyszał konkubent, ale po sekcji zwłok chłopca kwalifikacja czynów może ulec zmianie.

"Jak mąż wali żonę, to się wzywa policję"

- Mówiąc bardzo prostym językiem: jak w rodzinie dzieje się źle, mąż wali żonę, dzieci wrzeszczą wniebogłosy, to się wzywa policję - skomentował Marek Belka w "Kropce nad i" postawienie sprawy Polski w Parlamencie Europejskim i jego rezolucję.

W Sejmie w koszulce "Rasista. Ksenofob. Patriota. Polska bez islamu!". PO interweniuje

- Co to jest? Jakim prawem pan chodzi w takim ubraniu po Sejmie? Co to znaczy? - pytał Sławomir Nitras (PO), który zauważył w Sejmie mężczyznę w koszulce "Rasista. Ksenofob. Patriota. Polska bez islamu!". "Oczekujemy od Marka Kuchcińskiego, który musi stać na straży praw i godności Sejmu, że zawiadomi Prokuraturę o tym skandalicznym incydencie" - napisała Monika Wielichowska (PO). Mężczyzna w koszulce wszedł później do łazienki i przebrał się. Wyszedł w innej z logo Kukiz'15 Częstochowa.

Mobilna wystawa o Auschwitz od grudnia w Madrycie

72 lata po wyzwoleniu obozu o Auschwitz i jego znaczeniu opowie objazdowa wystawa monograficzna. Odwiedzi ona 14 miast: siedem w Europie i siedem w Ameryce Północnej, aby przybliżyć historię Auschwitz milionom ludzi. Pierwszym będzie Madryt, gdzie wystawa zostanie otwarta 1 grudnia tego roku.