Infekcje meningokokowe nie dają lekarzom zbyt wiele czasu i są bardzo groźne. Dlatego rodzice powinni obserwować swoje dzieci i zwracać szczególną uwagę na ból głowy, gorączkę, a także pojawienie się wysypki, nawet niewielkiej - mówił we "Wstajesz i wiesz" dr Piotr Gryglas, specjalista chorób wewnętrznych.

Przepraszam za te słowa. To nie powinno było mieć miejsca. Rozum go opuścił - stwierdził w "Jeden na jeden" wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk z PO w reakcji na wpis kolegi partyjnego Andrzeja Gałażewskiego na Twitterze. Napisał on, iż "myślał, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi". Skomentował w ten sposób wybory uzupełniające do Senatu, które wygrało PiS.

"Lampka szampana w MSZFR [MSZ Federacji Rosyjskiej - red.] z okazji wyjazdu nowego amb do PL [ambasadora Rosji do Polski - red.],przy okazji 30min rozmowa MinLawrowem [szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem - red.].Zycze nowemu amb dużo dobrej woli i sukcesów" - napisała na Twitterze nowa ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Nowy ambasador Rosji w Polsce to Siergiej Andriejew.

Nie godzimy się na stosowanie niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro - mówił kardynał Stanisław Dziwisz do pielgrzymów zebranych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspominał także o kulturze hedonizmu oraz egoizmu i skwitował, ze należy wybierać inna metodę. Na temat metody zapłodnienia in vitro dyskutowały w programie "Tak jest" Agnieszka Ziółkowska, urodzona dzięki metodzie in vitro, oraz Kaja Godek z Fundacji Pro-prawo do życia.

W poniedziałek przed godz. 22 zakończyło się spotkanie koalicji PO-PSL, poświęcone nowej sytuacji politycznej po wyborze Donalda Tuska na szefa RE. - Wspólnym kandydatem koalicji na premiera jest Ewa Kopacz - powiedział po spotkaniu wicepremier Janusz Piechociński. Szef PSL ujawnił też, że nie dojdzie do podziału Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, na czele którego stoi przyszła komisarz UE Elżbieta Bieńkowska.

Konstytucja nie przewidywała sytuacji, w której premier podaje rząd do dymisji w wyniku własnego awansu, a nie upadku rządu czy utraty większości - zauważył w magazynie "Świat" TVN24 Biznes i Świat prezydent Bronisław Komorowski. Wyjaśnił, że w związku z tym mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową i potwierdził, że poprze kandydatkę zgłoszoną przez koalicję rządzącą, czyli Ewę Kopacz. - Prezydent, który chciałby toczyć spór z większością parlamentu (…), byłby według mnie nieodpowiedzialny - dodał.

- To tylko wybory uzupełniające. Bez żadnego znaczenia - uznał w "Faktach po Faktach" Stefan Niesiołowski (PO), komentując fakt, że PiS w niedzielnych wyborach zdobyło trzy senackie mandaty. Zwrócił uwagę na mobilizację twardego elektoratu partii Jarosława Kaczyńskiego. - Niektóre kościoły to są PiS-owskie budki wyborcze - ocenił Niesiołowski. - PO nie powinna z taką nonszalancją traktować tych wyborów - ostrzegł go Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

Jeżeli Donald Tusk porzuca sprawy polskie i wyjeżdża do Brukseli, to trzeba go rozliczyć - stwierdził w "Kropce nad i" Adam Hofman (PiS). Z takiego podsumowania kadencji zwolniony był były premier Jarosław Kaczyński, "bo nigdzie nie wyjechał". - Zły czy dobry podsumować - trzeba. Przeprosić, jak się zrobiło błędy - trzeba. Pochwalić się, jak zrobił coś dobrego - wyliczał Hofman.

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski - odwołany w 2008 roku w wyniku tzw. seksafery w ratuszu - będzie ponownie kandydował na to stanowisko. Proces, w którym Małkowskiego oskarżono o przestępstwa seksualne wobec czterech kobiet, toczy się przed sądem od trzech lat.

Andrzej Szczechowski nielegalnie przechowywał odpady w Nasutowie. Nadal, mimo zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, składuje chemikalia w Rogowie, w tej samej gminie Białogard (woj. zachodniopomorskie). - Nie wiem, co bym musiał zrobić, żeby tych odpadów się pozbyć - mówi Szczechowski. Przekonuje, że żyje z zasiłku i nie ma możliwości finansowych. Składowisko znajduje się w pobliżu ujęcia wody dla mieszkańców.