Po wizycie szefa dyplomacji USA. "Nie usłyszeliśmy niczego konkretnego"

Ważne jest to, co Polska może osiągnąć przy stole negocjacyjnym. Niestety, nie usłyszeliśmy niczego konkretnego: ani po spotkaniu z prezydentem, ani po spotkaniu z premierem, czy z ministrem spraw zagranicznych, ani po spotkaniu z panem prezesem Kaczyński - komentował w programie "Horyzont" wizytę szefa amerykańskiej dyplomacji Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie.

Premier w Auschwitz: człowieczeństwa tutaj nie było

Główna uroczystość 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odbyły się w budynku tak zwanej centralnej sauny w byłym Auschwitz II-Birkenau. Uczestniczyli w niej między innymi byli więźniowie obozu oraz premier Mateusz Morawiecki.

"To, co pokazali polscy himalaiści, to bohaterstwo"

- Mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem. Coś nieprawdopodobnego - mówił w TVN24 Piotr Cieszewski, zdobywca między innymi Mount Everestu. - Takiej sytuacji nie było. To, co pokazali polscy himalaiści, to bohaterstwo, to narażanie życia, żeby nieść pomoc innym ludziom - dodał. - Jeżeli oni teraz, w noc, ruszą zimą w ścianę ośmiotysięcznika, trzeba mocno trzymać kciuki. To dla nas wszystkich może być przykładem. Żyjemy w społeczeństwie, gdzie czasami ktoś kogoś bije na przystanku, a my nie reagujemy, bo się boimy.

Kandydaci PiS: najpierw Warszawa, później duże miasta

Pełne listy wyborcze PiS do wyborów samorządowych będą znane dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza, może około 10 września - wyjaśnił prezes PiS Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Rady Politycznej partii. Zapowiedział, że wcześniej ogłoszeni zostaną kandydaci na prezydentów większych miast. Na początek - kandydat na prezydenta Warszawy.

Niemal godzina z Tillersonem. Kaczyński: o praworządności nie rozmawialiśmy

- To była dobra, pożyteczna rozmowa - ocenił Jarosław Kaczyński spotkanie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Jak przyznał prezes PiS, poruszono "ważne tematy polsko-amerykańskie", ale dodał jednocześnie, że kwestii polskiej praworządności, która jest tematem sporu z Komisją Europejską, nie poruszano. Wcześniej Tillerson rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Kinga Baranowska o wspinaczce do uwięzionych: w dobrym tempie to półtora dnia

Jeżeli wieje z prędkością 100 kilometrów na godzinę na siedmiu tysiącach metrów, a taka jest prognoza na dzisiaj, to ciężko nawet ustać, a co dopiero się wspinać - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 o warunkach, na jakie prawdopodobnie trafi polska ekipa ratunkowa, która wyruszyła na Nanga Parbat z K2, himalaistka Kinga Baranowska.

Mural "Utkany wielokulturowością" naprawiony

"Utkany wielokulturowością" - tak nazywa się białostocki mural, mający promować otwartość na różnorodność i tolerancję. Kilka dni temu ktoś namalował na nim swastykę, która przysłoniła żydowską menorę. Mieszkańcy Białegostoku zebrali się, żeby naprawić oszpecony mural. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu pojawili się tam przedstawiciele organizacji pozarządowych i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Kijów zaniepokojony ustawą o IPN. Apel do polskich senatorów, Warszawa odpowiada

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło głębokie zaniepokojenie w związku z przyjętą przez Sejm ustawą, która umożliwia wszczynanie postępowań karnych za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Wyraziło nadzieję, że Senat "okaże mądrość polityczną" w tej kwestii. MSZ w Warszawie wystosowało w sobotę odpowiedź w tej sprawie.

Tillerson o spotkaniu z Kaczyńskim: chcę poznać jego perspektywę

Jarosław Kaczyński "ma długą historię swojego uczestnictwa w rozwoju Polski przez ostatnie 20 lat". - Jego perspektywa będzie dla mnie istotna. Kiedy mam okazję, staram się takie spotkania organizować - powiedział w sobotę przebywający z wizytą w Warszawie amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson.

Zasiada za sterami Anakondy, ratuje ludzi na morzu. Przed nią nie robiła tego żadna kobieta

Przychodzi sygnał telefoniczny, później faks. Tam znajdują się informacje, gdzie i kto potrzebuje pomocy. Wszyscy wiedzą, co mają robić. Szybko, ale nie nerwowo wykonują swoje zadania. Pełni skupienia wiedzą, że to realna akcja, nie ćwiczenia. Startują. Ona odpowiada za koordynację lotu. Porucznik Justyna Czerwonko jest drugim pilotem śmigłowca ratunkowego Anakonda. Jako pierwsza kobieta w Polsce.

Zbrodnia połaniecka i zmowa milczenia. "Polska kryminalistyka nie zna straszliwszej"

42 lata temu, w małej wsi zginęły trzy osoby, w tym dziecko. W wigilijną noc doszło do przerażającego morderstwa, które nigdy więcej nie powtórzyło się w historii polskiej kryminalistyki. Zbrodnię obserwowało 30 mieszkańców miejscowości Zrębin. Do dziś trudno wytłumaczyć zmowę milczenia, w której pogrążyli się świadkowie przestępstwa. - To był straszny koszmar - mówi jeden z nich, prosząc o utajnienie jego imienia i nazwiska. - Naprawdę, mam prawo się bać - tłumaczy. - Nawet adwokaci mówili, że polska kryminalistyka nie zna straszliwszej zbrodni - zaznacza Wiesław Łuka, autor książki "Nie oświadczam się", dotyczącej morderstwa w Zrębinie. "Czarno na białym".

"Paleta tematów była bardzo szeroka". Godzinna rozmowa Dudy i Tillersona

Prezydent Andrzej Duda i sekretarz stanu USA rozmawiali godzinę, czyli "dłużej niż to było zaplanowane" - powiedział w piątek wieczorem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Tillerson przyleciał do Warszawy wprost ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, na którym obecny był także polski prezydent.