- Nie miałam żadnych złych intencji, pisząc ten list. Ja tylko chciałam, żeby rodzice wiedzieli, że mogą liczyć na wsparcie - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. W ubiegłym tygodniu skierowała ona do rodziców list, w którym napisała, że czas przerwy świątecznej w szkołach to dni wolne od nauki dla uczniów, ale nie dni wolne od pracy dla nauczycieli.

Dwie osoby zostały ranne po tym, jak w jednym z domów pod Pajęcznem (woj. łódzkie) doszło do wybuchu gazu. Strażacy sprawdzają, dlaczego doszło do eksplozji, a inspektorzy nadzoru budowlanego oceniają, czy zniszczony budynek nadaje się do rozbiórki.

- Istnieje coś takiego jak kilometrówka i reguluje ją uchwała wyjazdowa Prezydium Sejmu - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jan Węgrzyn, wiceszef Kancelarii Sejmu. Odniósł się w ten sposób do słów byłego rzecznika PiS Adama Hofmana z wczorajszej konferencji prasowej. Węgrzyn zwracał też uwagę, że wbrew temu, co mówią bohaterowie "afery madryckiej", karta podróży samochodem prywatnym, którą poseł wypełnia nim marszałek Sejmu podejmie decyzję o jego wyjeździe, jest dokumentem.

Śledczy badający tzw. "aferę madrycką" sprawdzą też podróż Zbigniewa Girzyńskiego do Paryża - ustalił "Newsweek". Tydzień temu z powodu wątpliwości związanych ze swoim wyjazdem Girzyński zrezygnował z członkostwa w klubie PiS i w partii.

- Przedsiębiorcy mówią, że to najlepszy biznes świata. Lepszy niż narkotyki, niż handel bronią - tak o sprzedaży leków za granicę mówi w rozmowie z tvn24.pl Piotr Trzciński, rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. ‪Apteki w całym kraju regularnie zgłaszają brak niektórych preparatów. Tymczasem niektóre z nich same sprzedają je na Zachód, bo tam można na nich więcej zarobić.

Policja zatrzymała 25-letniego Marcina W., który w zeszłym tygodniu uciekł policyjnym konwojentom w Łowiczu (woj. łódzkie). Mężczyzna został znaleziony w Płocku, w prywatnym mieszkaniu znajdującym się tuż obok więzienia, gdzie do 2016 roku miał odsiadywać wyrok za kradzieże z włamaniem. Teraz jego wyrok może zostać wydłużony.

Kołobrzeska prokuratura znów prowadzi postępowanie w sprawie niepełnosprawnego intelektualnie Radosława Agatowskiego. 27-latek o mentalności kilkuletniego dziecka ukradł rower - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Od kilku dni ma miejsce bezprecedensowa aktywność Rosjan - Floty Bałtyckiej i lotnictwa - nad Morzem Bałtyckim. Jesteśmy tym zaniepokojeni. NATO stara się przygotować jakąś reakcję - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak .

Pięciu biskupów znalazło się w komitecie honorowym organizowanego przez PiS Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, który odbędzie się 13 grudnia. Nawet jeśli osobiście w marszu nie pójdą, takie poparcie dla partyjnej demonstracji wydaje się być w jawnej sprzeczności z nauką Kościoła, o czym wprost mówi bp Tadeusz Pieronek. Władze Episkopatu na razie wymownie dość milczą. Materiał magazynu "Czarno na białym".

To może być rewolucja w walce z grypą. O tym, czy jesteśmy na nią chorzy, ma nam powiedzieć specjalny mikroczujnik, nad którym pracują polscy naukowcy z Gdańska. Test ma być skuteczniejszy od tych dostępnych na rynku, szybki i łatwy w użyciu. Dzięki niemu lekarze mogliby stawiać trafniejsze diagnozy, a antybiotyki byłyby przepisywane tylko wtedy, kiedy rzeczywiście są konieczne. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Łódzki sąd apelacyjny ma dziś ogłosić wyrok w procesie odwoławczym oskarżonego o oszustwo byłego szefa gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy Mieczysława Wachowskiego. Przed sądem pierwszej instancji został on uniewinniony od zarzutów. Uniewinniono także dwoje prawników, którzy razem z nim zasiadali na ławie oskarżonych.

O torturowaniu więźniów dowiedziałem się, kiedy były pierwsze przecieki prasowe, czyli w 2006 roku. Wcześniej nie mieliśmy o tym informacji - mówił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent przyznał, że publikacja raportu ws. działań CIA to ciężki cios dla USA i ich pozycji na świecie. - W Moskwie i Pekinie zacierają ręce, że otrzymali taką informację – powiedział Kwaśniewski.

- W sprawie podróży do Madrytu zrobiłem wszystko zgodnie z prawem - zapewniał w "Faktach po Faktach" Mariusz A. Kamiński. - Zgodnie z przepisami, poseł biorąc ekwiwalent, ma skutecznie dotrzeć do celu - przekonywał były poseł PiS, usiłując wytłumaczyć w ten sposób fakt, że mimo pobrania ekwiwalentu za bilet LOT, poleciał wraz z kolegami tanimi liniami. Dopytywany o to, czy nie uważa, że zachował się nieuczciwie, konsekwentnie unikał odpowiedzi.

Według informacji, do których dotarli dziennikarze programu "Uwaga!" TVN, mieszcząca się w Dąbrowie Górniczej spalarnia odpadów niebezpiecznych uzyskała zezwolenia na sprowadzenie 24 tys. ton niebezpiecznych odpadów z Włoch, Francji, Litwy i Mołdawii.

Przesyłki dyplomatyczne pomiędzy ambasadami, pieniądze przekazywane w kartonach, wszystko z ręki do ręki - bez śladu w dokumentach. Jeszcze rok temu Leszek Miller mówił, że takie streszczenie brzmi jak scenariusz hollywoodzkiego filmu. A to właśnie w ten sposób Amerykanie mieli kupić za 15 mln dolarów naszą "elastyczność" w sprawie tajnych więzień CIA.