Jak sama nazwa wskazuje, Ein Mann Bunker służył do ochrony tylko jednego żołnierza. Tego typu konstrukcje przed i w trakcie II wojny światowej stawiano w strategicznych lokalizacjach w Gdańsku. Jeden z nich właśnie uratowała fundacja Kulturalne Pomorze, która zabrała bunkier z nabrzeża Motławy.

- Myślałem po prostu, że jestem trzeźwy, nie czułem objawów, żebym był pijany. Wiem teraz, że to największy błąd w życiu - mówił podczas procesu, łamiącym się głosem, Mateusz S. - Widziałam fruwających ludzi - opowiadała jedna ze swiadków na rozprawie. Mężczyzna w Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, wjechał w grupę osób. Zginęło pięcioro dorosłych i dziecko. Mateuszowi S. grozi do 15 lat więzienia.

"To co robi pani Joanna i jej koledzy to kur***wo polityczne"- napisał na popularnym portalu społecznościowym łódzki radny Platformy Obywatelskiej. Zaatakował w ten sposób Joannę Kopcińską, która z ramienia PiS ubiega się o fotel prezydenta Łodzi, a jeszcze rok temu była w PO. I chociaż polityk już przeprosił, to lokalna sprawa urosła do skali ogólnopolskiej, w której głos zabrało szefostwo PiS.

Zdjęcia z wypadków i ekran wyświetlający imiona ofiar pojawiły się na witrynie sklepu monopolowego w Gdyni. Jego właściciel zapewnia, że to prawdziwe przykłady tragedii i twierdzi, że chce za ich pomocą przestrzegać przed skutkami jazdy po pijanemu. - Na pewno jest w tym trochę reklamy dla nas, ale przy okazji robimy coś ważnego - podkreśla w rozmowie z TVN24.

Powołany i zaprzysiężony nowy rząd, nowa premier i lawina pytań - głównie o politykę zagraniczną kraju. Schetyna zajął miejsce Sikorskiego, a premier Kopacz mówiąc o sytuacji międzynarodowej i roli Polski stała się przedmiotem drwin. Podobnie jak nowy minister, który według wielu, z dyplomacją ma niewiele wspólnego. My pytamy gdzie, jak i kto będzie zatem tworzył polską politykę zagraniczną?