Od poniedziałku rozpoczną się prace na autostradzie A1 w Gliwicach, które wymuszą zwężenie jezdni w obu kierunkach. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać około trzech tygodni.

Lech Wałęsa - przywódca "Solidarności", laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jeden z symboli obalenia komunizmu w Europie środkowo-wschodniej - obchodzi w niedzielę 70 urodziny. Były prezydent RP, obok papieża Jana Pawła II, jest najbardziej znanym Polakiem we współczesnym świecie.

- Kapitan kieruje nami co do milimetrów - śmiał się Kamil Zaremba, który na "pokładzie" własnego domu przepłynął w sobotę przez Wrocław. Od roku mieszka na wodzie. - Dwie próby przeprowadzki były nieudane, teraz czas na osiedlenie się przy placu Grunwaldzkim - zapowiedziała głowa rodziny.

Aby rekonstrukcja rządu została zauważona, musi być wymieniony któryś z kluczowych ministrów. Jest ogólne przekonanie, że minister finansów się zmieni - przekonywał w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były minister finansów i były szef MSZ. - Na pozycję Rostowskiego pracowała zaradność Polaków - powiedział z kolei unijny komisarz Janusz Lewandowski.

Mówili o nim "Słoń". Bo był silny i uparty. Artur Hajzer - himalaista, współtwórca polskich sukcesów w tej dyscyplinie - zginął 7 lipca. Odpadł od ściany Gaszerbrum I, gdy wracał już do obozu. - Konsultował ze mną mnóstwo decyzji, ale nie te dotyczące gór. Nie było co podejmować z nim walki. Jak się kogoś kocha, to się mu da żyć, prawda? - mówiła w rozmowie z Dariuszem Kmiecikiem żona tragicznie zmarłego himalaisty.

- Obecna polityka rządzących Polską jest niedołężna, liczy się z silnymi grupami nacisku, realizując ich interesy, a dla społeczeństwa ma tylko propagandę, a to powoduje poczucie zniechęcenia u obywateli - stwierdził Jarosław Kaczyński. W sobotę prezes PiS przebywał w Wielkopolsce, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Utworzenie nowego ruchu społecznego, a dopiero potem powołanie nowej partii zapowiedział w sobotę w Krakowie Jarosław Gowin. - Termin utworzenia nowej partii związany będzie z wyborami - zaznaczył.

- Kiedy córka zaczęła się wybudzać, to pierwsze słowo jakie powiedziała, to było mama. Ślicznie powiedziała mama - mówiła w rozmowie z reporterką TVN24 Jadwiga Ziętek, matka 10-letniej Wiktorii. Dziewczynka, po tym jak potrącił ją samochód, przez pół roku była w śpiączce. Wybudziła się dzięki intensywnej rehabilitacji i wsparciu rodziny i przyjaciół.

Jarosław Kaczyński zapowiedział wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec rzecznika PiS Adama Hofmana. Powodem jest jego zachowanie podczas kampanii na Podkarpaciu - pisze "Newsweek".

Depeche Mode zagra w 2014 roku w Gdańsku? Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej fanów brytyjskiego zespołu i od razu obiegła sieć. - To plotka - informuje jednak rzecznik Ergo Areny Bartosz Tobieński.