Funkcjonowanie ośrodka wychowawczego w Rejowcu budziło wiele zastrzeżeń: brutalne pobicia, fala wśród wychowanków, brak właściwej opieki. Po interwencji dziennikarzy TVN ministerstwo edukacji zdecydowało przenieść młodzież z tej placówki. Tymczasem jej wychowankowie zamieścili w internecie filmik, w którym stają w obronie ośrodka. Czy słusznie? Materiał programu „Uwaga”.

Przypadek Daniela R., urzędnika z Ostródy otwiera nowy etap w relacji państwo-obywatel. Po tym, jak wydał sprzeczną z przepisami zgodę na budowę domu, za ten błąd przyjdzie mu zapłacić 45 tys. zł z własnej kieszeni. To precedens, który może uruchomić całą lawinę zadośćuczynień ze strony urzędników, którzy do tej pory byli niemal bezkarni. Materiał „Faktów TVN”.

- To jest ustawa, która będzie obowiązywała wiele, wiele lat, a nie jest w żaden sposób konsultowana, Trzeba przeciwko niej protestować - mówił w "Faktach po Faktach" Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon. Wraz z Jerzym Dziewulskim dyskutowali o projekcie tzw. ustawy antyterrorystycznej.

Na przejeździe kolejowym w Wawrzymicach w Zachodniopomorskiem w przejeżdżający samochód osobowy uderzył pociąg relacji Szczecin-Berlin. Dwie osoby zostały ranne. Ruch na trasie został zablokowany, a pasażerowie korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej.

Prawie 90 galerii i muzeów w blisko 40 miastach kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Toruniu i Katowicach, bierze udział w 6. Dniu Wolnej Sztuki. Akcja, która rozpocznie się w południe i potrwa tylko godzinę, ma zachęcić do częstszego odwiedzania muzeów i galerii.

Pożary, rozboje i życie w ciągłym strachu. To codzienność mieszkańców bloku przy ulicy Młodej 4 w Kielcach. Wiele lat temu wielki, 10-piętrowy hotel robotniczy przerobiono na blok socjalny. Kwaterowano tam zarówno kryminalistów, jak i rodziny z dziećmi. Skutki są dla zwykłych mieszkańców opłakane. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

- Ta histeria jest nakręcona całkowicie sztucznie - skomentował w programie "Piaskiem po oczach" kontrowersje po ubiegłotygodniowym marszu ONR Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy). - To nie jest tak, że się nic nie działo, bo wykrzykiwane hasła były bardzo często wprost nawoływaniami do konkretnej przemocy wobec konkretnych grup - argumentowała z kolei Barbara Nowacka (Twój Ruch).

- Mamy kolejny dowód na to, że nie wolno tworzyć prawa pospiesznie, że to powinno być głęboko przemyślane, że konsultacje międzyrządowe powinny być staranne, że konsultacje społeczne powinny mieć miejsce - powiedział w programie "Fakty po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier komentował słowa Andrzeja Dudy, który przekazał do Sejmu swój projekt nowelizacji programu Rodzina 500 plus.