Prezydent w Monachium: jeśli Zachód ma upaść, upadnie podzielony

Podział Zachodu nigdy nie powodował nic dobrego dla Europy Środkowo-Wschodniej - mówił w piątek podczas 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa prezydent Andrzej Duda. - Dlatego tak ciężko pracujemy nad tym, by nasz region był częścią zjednoczonego, zachodniego świata - dodał.

Organizacje apelują do KE o dalsze działania wobec Polski. Waszczykowski: to ich ocena

- Uważamy, że Komisja Europejska nie ma instrumentów i prawa, żeby wtrącać się w rozwiązania wewnętrzne państw członkowskich - mówił w piątek w Monachium Witold Waszczykowski, komentując wszczętą ponad rok temu procedurę ochrony praworządności wobec Polski. Zapowiedział przy tym, że w przyszłym tygodniu polski rząd prześle swoją odpowiedź wiceszefowi KE Fransowi Timmermansowi.

"Pan Bóg poprowadził mnie doskonale". Ostatnie miesiące życia Tomasza Kality w "Superwizjerze"

Walka ze złośliwym nowotworem mózgu i mocny głos w sprawie legalizacji medycznej marihuany - tak wyglądały ostatnie miesiące życia Tomasza Kality, polityka i rzecznika SLD, który zmarł w wieku 37 lat. Przez ostatnie miesiące Tomaszowi towarzyszyli reporterzy "Superwizjera". Jak choroba przewartościowała jego życie? Czy dzięki zaangażowaniu Tomasza Kality olej z konopi indyjskich trafi do aptek i inni chorzy uzyskają ulgę w cierpieniu? O tym w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Kaczyński: dzisiaj mamy nowe pokolenie kotów

- Niestety dopiero od pana dowiedziałem się o tym ważnym święcie - powiedział Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu Białystok odpowiadając na pytanie dziennikarza dotyczące Dnia Kota. - Dzisiaj mamy nowe pokolenie kotów. To są inne koty, niż pamiętam z dawnych lat - powiedział następnie prezes PiS.

Premier może opuścić dziś szpital

Wszystko wskazuje na to, że premier Beata Szydło wyjdzie w piątek ze szpitala - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek po rozmowie z lekarzami. W piątek wieczorem ma się odbyć konferencja prasowa rzecznika rządu.

Ruszyły przesłuchania ratowników medycznych. "Zwolnieni z tajemnicy zawodowej"

W Oświęcimiu rozpoczęły się w piątek przesłuchania sześciorga ratowników medycznych, obecnych tydzień temu na miejscu wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Przesłuchanie premier "nie można wykluczyć, że odbędzie się w przyszłym tygodniu" - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.

Ktoś w nocy strącił pałacową wieżyczkę. Szukał skarbu?

XIX-wieczny pałac w Osłej (woj. dolnośląskie) zdobiła drewniana wieżyczka pokryta zieloną dachówką. Wieńczyła ją metalowa kula, na której od lat "siedział" kogucik. Ktoś jednak pod osłoną nocy wieżyczkę zniszczył. Kogucik zniknął. Zniknęła też, jeśli w ogóle była, tajemnicza zawartość kuli. Sprawą zajmuje się policja.

"Myli kurtuazję z rzeczywistością". Były ambasador przy NATO o Macierewiczu

Problem w ogóle nie istnieje. Polska nie złożyła żadnej prośby w tej kwestii - tak były ambasador Polski przy NATO Jerzy Maria Nowak skomentował we "Wstajesz i wiesz" słowa szefa MON, który wyraził oczekiwanie, że ta organizacja włączy się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. - To jest mydlenie oczu społeczeństwu. NATO de facto nie ma instrumentów do tego, żeby coś takiego prowadzić - dodał.

"Dialog z Polską nie powiódł się". Wspólny list międzynarodowych organizacji

"Polski rząd podważa rządy prawa. Komisja Europejska powinna kontynuować działania w stosunku do niego na podstawie artykułu 7 traktatu o Unii Europejskiej" - czytamy we wspólnym liście międzynarodowych organizacji pozarządowych skierowanym do KE. Pod listem podpisały się m.in. Amnesty International, Human Rights Watch oraz Reporterzy bez Granic.

Kaczyński: następne wybory dadzą odpowiedź, czy idziemy dobrą drogą

- Nie chcemy wypierać nikogo z życia publicznego, kto dobrze sprawuje swoją władzę - zapewniał w czwartek lider tej partii Jarosław Kaczyński, mówiąc o planowanych zmianach w ordynacji samorządowej. Zapowiedział też powołanie w krótkim czasie pełnomocników ds. wyborów samorządowych.

"Wynocha PiS" i "Won do Rosji". Jednych ścigają, innych nie

Dwie podobne sytuacje - utrudnianie pracy dziennikarzowi prowadzącemu telewizyjną relację. I dwie skrajnie różne reakcje prokuratury. Zachowanie uczestników organizowanej przez PiS miesięcznicy smoleńskiej wobec reportera za przestępstwo nie uznano. Ale przeszkadzanie w relacji z protestu wymierzonego w rządy PiS skończyło się prokuratorskimi zarzutami. Materiał magazynu "Czarno na białym".