"Przebijało docenienie współpracy". Szef MON po rozmowach w Waszyngtonie

Szef MON Mariusz Błaszczak na zakończenie swojej wizyty w Waszyngtonie wyraził zadowolenie z przebiegu rozmów. - We wszystkich rozmowach przebijało docenienie bardzo dobrej współpracy militarnej Polski z USA - powiedział minister. Poinformował, że zaprosił amerykańskiego ministra obrony do odwiedzenia Polski. - Wszystko wskazuje na to, że zaproszenie zostało przyjęte - stwierdził Błaszczak.

Rząd z kolejną propozycją. Protestujące: to manipulacja

Propozycja rządu to manipulacja, bo zaproponowano nam 500 zł nie jako dodatek pieniężny, ale jako np. darmowe pieluchy, czy dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego - powiedziała Iwona Hartwich, jedna z protestujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych po spotkaniu z minister pracy oraz rzeczniczką rządu. - Jesteśmy zdziwieni, ponieważ panie, które przebywają w Sejmie, zmieniły postulaty - powiedziała Joanna Kopcińska.

"To były skandaliczne wypowiedzi, które podgrzewają atmosferę"

- Myślę, że to jest rzucanie po prostu piachu w tryby prezydentowi i premierowi - powiedział w "Piaskiem po oczach" były poseł oraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Mastalerek. Ocenił w ten sposób wypowiedzi niektórych posłów PiS dotyczące protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

"Dar Młodzieży" przygotowuje się do "rejsu niepodległości"

Wrócił z podróży szkoleniowej i jest już niemal gotowy, by ruszyć w podróż dookoła świata. Trwają ostatnie przygotowania "Daru Młodzieży" przed "rejsem niepodległości". Żaglowiec wypłynie 20 maja z Gdyni i przez 11 miesięcy będzie zawijał do portów na całym świecie. Odwiedzi między innymi Kopenhagę, Dakar, Kapsztad, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę i Los Angeles. Kulminacją rejsu ma być Panama, gdzie dotrze na Światowe Dni Młodzieży. W finansowanie wyprawy włączy się Polska Fundacja Narodowa.

"Wspieram protestujących. Uważam, że mają rację"

Są różne kategorie niepełnosprawności. Uważam, że 500 złotych powinny dostać te matki, które zrezygnowały ze swojej pracy i zajmują się dziećmi wymagającymi 24-godzinnej opieki - stwierdził w "Faktach po Faktach" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji i kandydat na prezydenta Warszawy. Zdanie w tej kwestii zajęła również Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

"Przestrzegałbym przed bagatelizowaniem tych kandydatur"

- Przewaga opozycji nad Prawem i Sprawiedliwością jest miażdżąca - mówił poseł Michał Kamiński z klubu PSL i Unii Europejskich Demokratów, odnosząc się w programie "Tak jest" do najnowszego sondażu partyjnego dla "Faktów" TVN i TVN24. Preferencje polityczne Polaków oceniał też poseł Zbigniew Gryglas z PiS. Obaj komentowali również partyjne kandydatury na prezydentów największych miast. - Przestrzegałbym przez bagatelizowaniem tych kandydatur - podkreślał Kamiński.

"Maćku, przetrzyj fotel po Żurku" i kłopoty z głosowaniem. Pierwsze posiedzenie nowej KRS

Przedstawiciel prezydenta RP apeluje do rzecznika prasowego KRS, aby "przetarł fotel" po poprzedniku. Minister sprawiedliwości oświadcza, że bojkotował poprzednią Krajową Radę Sądownictwa, "ponieważ tam zapadały decyzje, które były całkowicie abstrahujące od stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości". Nowa Krajowa Rada Sądownictwa, która ma stać na straży niezależności sądów, zebrała się w piątek na pierwszym posiedzeniu.

Zebrano trzy miliony, Karolek pojedzie na operację. "Jest o co walczyć"

- Jesteśmy przeszczęśliwi. Trudno znaleźć słowa, żeby to wszystko opisać, bo strach był duży - mówiła reporterowi TVN24 mama trzyletniego Karolka Stadnika cierpiącego na rzadkie schorzenie genetyczne. Chłopiec dzięki internetowej zbiórce ma szansę na przełomową operację za oceanem. W sumie na leczenie chłopca udało się zebrać ponad trzy miliony złotych.

Samochód zatrzymał się za rogatkami. Pociąg minął go o włos

Widać było świecące się czerwone światło, mimo to kierowca samochodu zatrzymał się już za rogatkami. Chwilę później szlaban się zamknął, a następnie pociąg przemknął tuż przed maską auta. - Ugrzązł na tym przejeździe, bo myślał, że zdąży przejechać przed zamknięciem rogatek i przed pociągiem. To lekkomyślne i niepoważne - twierdzi pan Marek, który przesłał na Kontakt 24 nagranie tego zdarzenia.

Facebook blokuje ONR i NOP. Oficjalna decyzja

Konta społecznościowe Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) zostały zablokowane - poinformował w piątek Facebook. "Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne" - tłumaczył swoją decyzję portal.

Namaszczony przez Kaczyńskiego. Zysk rozpoczyna "grę o Poznań"

"Piątkę dla Poznania" – pięć problemów, na których skupiona będzie kampania, zaprezentuje niebawem Tadeusz Zysk, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Wielkopolski. W piątek Zysk zapowiedział, że jako prezydent będzie chciał "przywrócić Poznaniowi godną pozycję".

Czaputowicz spotkał się z nowym sekretarzem stanu USA

W piątek minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz spotkał się w kwaterze głównej NATO w Brukseli z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. W stolicy Belgii miało miejsce spotkanie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje uczniów wróci do aresztu

Kierowca ciężarówki, która w Słowinie zderzyła się z autobusem, został w piątek aresztowany na trzy miesiące. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Koszalinie. Przychylił się do zażalenia prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji, który postanowił o wypuszczeniu kierowcy z aresztu za poręczeniem majątkowym. W wypadku zginęło dwoje uczniów, rannych zostało 17 osób.

Prokurator odmawia, sąd nakazuje. Będzie postępowanie w sprawie Szyszki

Warszawski Sąd Rejonowy uznał, że prokuratorzy z Białegostoku mają zbadać doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego ministra środowiska i wszcząć postępowanie w tej sprawie. Zawiadomienie dotyczy wycinki w Puszczy Białowieskiej i ewentualnego przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez Jana Szyszkę. Wcześniej prokurator odmówił wszczęcia postępowania.

Małżeństwo zniknęło na 14 lat. Skazani za ich zabójstwo chcieli uniewinnienia. Wyrok sądu

Uprowadzili Dorotę i Zbigniewa S. w Gliwicach. Małżeństwo zostało porwane z własnego mieszkania, przetrzymywane kilka dni, na koniec zamordowane i zakopane na poligonie. Zwłoki odnaleziono dopiero po 14 latach. Oskarżeni o zbrodnię stanęli przed sądem. Dwaj zostali skazani na dożywocie. Ich obrońcy złożyli apelację. Chcieli uniewinnienia lub ponownego procesu. Sąd zdecydował jednak, że wyroki zostaną utrzymane.

Były szef CBA przegrał w sądzie. "Będę walczył aż do instancji europejskich"

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika dotyczącą cofnięcia mu poświadczeń bezpieczeństwa, czyli dostępu do informacji niejawnych - dowiedział się Onet. Wojtunik w rozmowie z tvn24.pl zapewnił, że nie zamierza ustąpić w tej sprawie. - Wykorzystam skargę kasacyjną, będę walczył aż do instancji europejskich - podkreślił.