Ostatnio policji udało się zatrzymać Janusza G., ps. Graf. Jest podejrzewany m.in. o udział w zabójstwie, brutalne porwania i wymuszenia. Ukrywał się w Republice Południowej Afryki, a batalia o jego sprowadzenie do Polski trwała prawie rok. Materiał "Czarno na białym".

Nie udała się sprzedaż byłych rządowych samolotów dla VIP-ów - Jaków 40. Nie bardzo wiadomo też, co dalej będzie z jedynym pozostały Tu-154M, który po lotach testowych dla prokuratury wojskowej, stoi bezczynnie na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Samolotom, które można było sprzedać, pokończyły się przeglady oraz gwarancje i prawdopodobnie już nigdy nie polecą. Materiał "Polski i Świata".

Przejeżdżanie na czerwonym świetle może wkrótce okazać się bardzo kosztowne. Inspekcja Transportu Drogowego montuje już wyspecjalizowane fotoradary, które rejestrują zbyt późny wjazd na skrzyżowane. I to fotoradary nieoznakowane. Materiał "Polski i Świata".

Kto obejmie funkcję rzecznika rządu i szefa gabinetu politycznego Ewy Kopacz? Nazwiska ewentualnych kandydatów co prawda się pojawiły - i to zaraz po bezprecedensowych odejściach z kancelarii premiera - ale ci zaprzeczają lub odmawiają. Nieoficjalnie mówi się, że rzecznikiem może zostać Sławomir Nitras. Materiał "Polski i Świata".

Po ujawnionych ostatnio dramatycznych komorniczych pomyłkach, winnych spotyka zawieszenie. Wszystkich może czekać zwiększony nadzór. I obcięcie dochodów, bo pomyłki bulwersują tym bardziej, gdy porównamy je z komorniczymi zarobkami.

Policyjny powrót do przeszłości. W ramach wzmocnienia ochrony obiektów i dozbrojenia policyjnych patroli policja przejmuje od wojska broń z armijnych magazynów: dwa i pół tysiąca karabinków kałasznikowa. Po co policji wycofana przez wojsko broń?

- Ewa Kopacz nie skapitulowała przed górnikami, przekonała ich do reformy - ocenił Michał Kamiński w "Piaskiem po oczach" w TVN24. Z kolei Włodzimierz Czarzasty z SLD najpierw przeprosił szefową rzadu za nazwanie jej "głupią", potem jednak skrytykował jej politykę jako "mającą niewiele wspólnego z mądrością".

- Moja wypowiedź została kompletnie wypaczona przez premier Kopacz, która twierdziła, że chcę, by na Ukrainę wysłać polskich żołnierzy - powiedział Andrzej Duda w "Faktach po Faktach". Kandydat PiS na prezydenta wyjaśnił, że jest temu "absolutnie przeciwny". - Moja wcześniejsza wypowiedź była w delikatnym tonie, powiedziałem dyplomatycznie „nie” - tłumaczył.

- Prawdopodobnie w połowie lutego pod obrady rządu trafi przygotowany przez resort zdrowia projekt ustawy regulującej kwestie zapłodnienia in vitro - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Projekt przewiduje m.in. że pary będą mogły stworzyć do ośmiu zarodków i dzielić się nimi z innymi.

Pigułka "dzień po" będzie dostępna w Polsce bez recepty dla osób, które ukończyły 15. roku życia - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Kwestia ta ma zostać uregulowana w rozporządzeniu MZ. Organizacje pozarządowe apelują, by stało się to jak najszybciej.

Klub PO skierował do komisji etyki skargi na posłów: Przemysława Wiplera (niezrzeszony) i Armanda Ryfińskiego (koło Bezpieczeństwo i Gospodarka). Chodzi o ich wypowiedzi podczas ubiegłotygodniowych głosowań w Sejmie nad nowelizacją tzw. ustawy węglowej. Wipler nazwał wówczas premier Ewę Kopacz "lawirantką".

Prezydent Bronisław Komorowski w styczniu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków, ufa mu 78 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje premier Ewa Kopacz. Największą nieufność wzbudzają Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński.

8-letni Bohdan, 7-letni Mykoła i 4-letnia Weronika jako pierwsi otrzymali decyzje wojewody warmińsko-mazurskiego o przyznaniu zezwolenia na pobyt stały. Ta decyzja zrównuje cudzoziemca z obywatelem Polski we wszelkich uprawnieniach, z wyłączeniem praw politycznych. Na takie dokumenty czeka jeszcze ponad 170 osób ewakuowanych z Donbasu.

Prokuratorzy apelują od uniewinniającego wyroku dla dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej - dowiedział się portal tvn24.pl. Dokładnie w tym samym czasie inni prokuratorzy wszczynają śledztwo, w którym zbadają, czy policjanci złamali prawo, zatrzymując reporterów w PKW.

- "Szkło kontaktowe" powinno być zlikwidowane. To jest audycja, która obraża w sposób całkowicie niedopuszczalny - taką ocenę wydał programowi emitowanemu na antenie TVN24 już od 10 lat sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Choć twórcy "Szkła" nieraz zaleźli politykom za skórę, to nie brakuje tych, którzy zabiegają o to, by w nim wystąpić. Już w piątek zapraszamy na specjalne, jubileuszowe wydanie programu z udziałem zaprzyjaźnionych dziennikarzy i satyryków.