Były ministrant wygrywa proces z diecezjami. 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla ofiary księdza pedofila

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy podjął decyzję w sprawie zadośćuczynienia, którego domagał się od archidiecezji wrocławskiej i diecezji bydgoskiej były ministrant wykorzystywany seksualnie przez księdza. Według powoda, przełożeni księdza wiedzieli o jego skłonnościach, a mimo to nie odsunęli go od pracy z dziećmi i młodzieżą, tylko przenosili z parafii do parafii.

Sąd rozpatrzył zażalenie. Bez śledztwa w sprawie "taśm Kaczyńskiego"

Warszawski sąd okręgowy utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera - przekazała prokurator Renata Śpiewak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mecenas Roman Giertych zapewnił, że pełnomocnicy Birgfellnera wykorzystają w sprawie procedurę skargi nadzwyczajnej, a także możliwość wniesienia sprawy do Trybunału w Strasburgu.

Pracownicy okradali Amazona. Jest wyrok

Mechanizm kradzieży był prosty. Członkowie grupy najpierw gromadzili sprzęt elektroniczny, który zamierzali ukraść. Następnie na paletach umieszczali go w pojazdach kurierów. Zakładali plomby i wywozili poza teren firmy. Następnie szybko sprzedawali. Byli pracownicy centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich zostali skazani na kary od 2 lat i 8 miesięcy do 4 lat więzienia.

Banaś: nic się nie obawiam, czekam na rozstrzygnięcie prokuratury

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, czy zmieniał lub próbował cenzurować raport NIK dotyczący Krajowej Administracji Skarbowej. Zasłaniał się śledztwem prowadzonym przez prokuraturę. - Do czasu wyjaśnienia tych spraw nie będę zabierał w tej sprawie żadnego głosu - powiedział.

"Panowie, których znałem wiele lat, bardzo się otworzyli". Andrzej Pągowski pokazał kalendarz o kobietach

W tegorocznej, dziewiątej edycji kalendarza, Andrzej Pągowski zwrócił się do dwunastu mężczyzn. Opowiedzieli oni o tym, jak postrzegają kobiety, jaką rolę im przypisują, jakie znaczenie ma ich obecność. Andrzej Pągowski zaprosił do współpracy znanych mężczyzn z szeroko pojętego świata kultury i sztuki, między innymi profesora Jerzego Bralczyka, Tomasza Organka, Dawida Podsiadło, Andrzeja Saramonowicza czy Andrzeja Seweryna.

Czy można wycofać poparcie pod listą do KRS?

W styczniu 2018 roku czworo sędziów wycofało swoje poparcie pod kandydaturą jednego z członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa Macieja Nawackiego. Jak wynika z ich oświadczenia, wycofanie poparcia nastąpiło jeszcze zanim listy trafiły do Sejmu, a dzień później został o tym poinformowany ówczesny marszałek Sejmu. Kancelaria Sejmu, przywołując dwie opinie prawne, przekonuje, że nie ma możliwości wycofania poparcia dla kandydata do KRS.

"Mamy grupę ludzi, która walczy o swoje stołki. Walczy we własnej sprawie, nie przebierając w środkach"

Maciej Nawacki błyskawicznie wykonał decyzję nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna. Na podstawie faksu przesłanego z tej Izby powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie zawiesił w pracy swojego podwładnego i podpisał decyzję o obcięciu pensji, a jego sprawy rozdzielił innym sędziom. Działanie Macieja Nawackiego budzi wątpliwości, bo sam jest jednym z członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Materiał magazynu "Czarno na białym".

"Nie rozumiem, dlaczego obecne władze robią sobie samym i nam taką krzywdę"

Doprowadzono do straszliwego chaosu. Może go rozwiązać tylko władza ustawodawcza - powiedział w "Kropce nad i" były pierwszy prezes Sądu Najwyższego profesor Adam Strzembosz, odnosząc się do wprowadzanych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Ocenił również, że osoby, które nadal orzekają w nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izbie Dyscyplinarnej, "dopuszczają się czynu karalnego".