Polska

Polska

Czuje się dobrze i powoli wraca do sił. Słoń Ninio jest już po zabiegu dentystycznym, który przeprowadzili dentyści z RPA. Podali mu kroplówki w 10-litrowych workach i uśpili pięciotonowe "maleństwo". W ruch poszły wielkie młoty, dłuta i wiertarki. Operacja zakończyła się sukcesem, choć "tak głębokich i rozrośniętych korzeni ciosów" lekarze z RPA jeszcze nie widzieli.

Krakowski Instytut Prawa Karnego opublikował analizę debaty publicznej, która rozwinęła się po tym, jak 23 stycznia trzy izby Sądu Najwyższego wydały uchwałę dotyczącą legalności zasiadania w składach sędziowskich osób wskazanych przez nową KRS. - Pojawiają się trzy grupy nieprawdziwych informacji, które od samego początku były powtarzane - poinformował doktor Mikołaj Małecki, prezes instytutu.

Najwyższa Izba Kontroli pod kierownictwem Mariana Banasia opublikowała raport na temat Krajowej Administracji Skarbowej z czasów, kiedy jej szefem był Marian Banaś. Zawarte w nim wnioski różnią się od tych, jakie powstały za kierownictwa poprzedniego prezesa NIK. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Mariuszowi Kamińskiemu jako szefowi CBA prokuratura chciała postawić 39 zarzutów, w tym wyłudzania zgody na podsłuch, nadużywania stanowiska i bezprawnego prowadzenia operacji specjalnej - ma wynikać z tajnego wniosku z 2014 roku opisanego we wtorek przez "Gazetę Wyborczą". Potwierdzałby on słowa "agenta Tomka", który w reportażu "Superwizjera" ujawnił kulisy operacji w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich.

Przebywający w Berlinie premier Mateusz Morawiecki we wtorek spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Przywódcy rozmawiali między innymi o przyszłości Unii Europejskiej, polityce klimatycznej oraz stosunkach dwustronnych.

Zamiast sięgać po słowa politycznej rozgrywki, chcemy wsłuchać się w ciszę, którą pozostawiło po sobie 60 milionów ofiar II wojny światowej i sześć milionów ofiar Holokaustu - powiedział w Berlinie premier Polski Mateusz Morawiecki. Kanclerz Angela Merkel mówiła, że "czcimy pamięć wszystkich ofiar Shoah, które przekreśliło wszystkie wartości ludzkiej cywilizacji".