Najnowsze

Robert Lewandowski będzie gościem "Faktów po Faktach"

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvn24.pl
Robert Lewandowski będzie gościem "Faktów po Faktach"
Robert Lewandowski będzie gościem "Faktów po Faktach"TVN24
wideo 2/3
TVN24Robert Lewandowski będzie gościem "Faktów po Faktach"

W czwartek gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 będzie Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium. 

OGLĄDAJ "FAKTY PO FAKTACH" W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

We wtorek Lewandowski odebrał – po raz pierwszy w karierze – Złotego Buta, nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W sezonie 2020/2021 piłkarz Bayernu zdobył 41 bramek.

W klasyfikacji Złotego Buta w najsilniejszych ligach na Starym Kontynencie (angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej) liczba goli mnożona jest przez dwa, dlatego końcowy wynik Lewandowskiego to 82 punkty.

Drugie miejsce zajął Argentyńczyk Lionel Messi, który wówczas jeszcze w barwach Barcelony (obecnie Paris Saint-Germain) strzelił 30 goli (60 pkt), a trzecie - Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn (obecnie Manchester United) - 29 bramek, czyli 58 punktów.

Lewandowski: są powody do zadowolenia

- Na pewno jest to duma, też wielkie szczęście i poczucie własnej wartości. Tego, co się robi na boisku, tego jakim jest się piłkarzem. Nie ma co ukrywać, patrząc na ostatnie sezony, są powody do zadowolenia. Dzięki temu można zdobyć jeszcze większą pewność siebie. Zdecydowanie ciężka praca, wyniki, które przychodzą czasem później, ale cierpliwość też w tym wszystkim odgrywa kluczową rolę - mówił Lewandowski.

Cała rozmowa z Robertem Lewandowskim w "Faktach po Faktach" w TVN24 od godziny 19.30. Program poprowadzi Anita Werner.

Anita Werner o rozmowie z Robertem Lewandowskim
Anita Werner o rozmowie z Robertem LewandowskimTVN24

Autor:kz

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości