Marszałek województwa lubuskiego złożyła rezygnację

Elżbieta Polak, wojewoda lubuski
Zielona Góra
Źródło wideo: Google Earth
Źródło zdj. gł.: tvn24
Elżbieta Polak złożyła rezygnację z funkcji marszałka województwa lubuskiego. Zrobiła to podczas piątkowej sesji sejmiku. Funkcję marszałka będzie teraz pełnił dotychczasowy wicemarszałek Marcin Jabłoński.

O swojej decyzji Elżbieta Polak poinformowała także w mediach społecznościowych. "W poczuciu odpowiedzialności za trwałość sejmikowej koalicji KO, PSL, Lewica, Bezpartyjni Samorządowcy - przed chwilą złożyłam rezygnację z funkcji marszałka" - napisała Polak na platformie X (dawniej Twitter).

"Kandyduję do Sejmu i chcę mieć pewność, że od 16 października w Sejmiku Lubuskim nie będzie politycznej zmiany. Dziękuję koleżankom i kolegom za 15 lat współpracy dla Lubuskiego" - dodała.

Elżbieta Polak w zarządzie województwa zasiadała od 15 lat. 

Jak poinformował portal zachod.pl, funkcję marszałka będzie teraz pełnił dotychczasowy wicemarszałek Marcin Jabłoński.

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Źródło: tvn24.pl
Autorka/Autor: ms/tok
Czytaj także: