Nowe, przyjazne i bardzo potrzebne. Gabinety w "Matce Polce" już gotowe dzięki akcji Fundacji TVN

Źródło:
tvn24.pl
Moment uroczystego otwarcia
Moment uroczystego otwarciaTVN24
wideo 2/5
Moment uroczystego otwarciaTVN24

Pacjenci i ich rodziny muszą czuć się zaopiekowani i bezpieczni - właśnie dlatego Fundacja TVN wspólnie z Dorotą Szelągowską wyremontowała część oddziału psychiatrii dziecięcej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. To pierwsze efekty programu "Zdrowie w Głowie", który ma pomóc w stworzeniu zaplecza do opieki nad zdrowiem psychicznym w szpitalach w całej Polsce. W czwartek wyremontowana powierzchnia w "Matce Polce" została oficjalnie oddana do użytku.

Fundacja TVN realizuje społeczny projekt "Zdrowie w Głowie", którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca w placówkach dla dzieci i dla dorosłych przeznaczone do spotkań psychologów, terapeutów z pacjentami i ich rodzinami. Te w "Matce Polce" w Łodzi powstały jako pierwsze. Profesor Iwona Maroszyńska, dyrektor placówki podkreślała, że to "bardzo ważny dzień":

- Hospitalizujemy dzieci z przewlekłymi chorobami. Pacjenci do nas wracają, czy to na różne programy lekowe, czy też w stanach zaostrzenia. To są dzieci, które w związku ze swoimi problemami często się izolują, często są też izolowane przez środowisko rówieśników. Problemom ze zdrowiem towarzyszą problemy emocjonalne i psychiczne. Teraz, w tej strefie komfortu psychicznego będą mogły znaleźć pomoc - podkreślała prof. Maroszyńska podczas uroczystego otwarcia.

Dodała, że pomoc będą mogli otrzymać też dorośli:

- Rodzice dzieci w ciężkim stanie, których zdrowia nie zawsze udaje się uratować, również otrzymają tu pomoc - podkreślała dyrektor "Matki Polki".

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "ZDROWIE W GŁOWIE" >>>

Remont w Łodzi kosztował niecałe 1,5 mln złotych. Fundacja TVN zadeklarowała przekazanie miliona dolarów na powstawanie gabinetów w całym kraju. Drugie tyle przekazał partner akcji - firma Amazon.

Prezes Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska podkreśliła, że "Zdrowie w Głowie" to kolejny pomysł Fundacji TVN na poprawę sytuacji w systemie opieki nad zdrowiem psychicznym w Polsce. Pierwszym, bardzo ważnym krokiem - jak przypomniała Kolenda-Zalewska - było stworzenie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka.

Katarzyna Kolenda-Zaleska: Objechałyśmy pół Polski, zainteresowanie projektem "Zdrowie w Głowie" jest bardzo duże
Katarzyna Kolenda-Zaleska: Objechałyśmy pół Polski, zainteresowanie jest bardzo dużeTVN24

- Szybko stwierdziliśmy, że to nie może być koniec. Wiedzieliśmy, że trzeba iść dalej. Pojawił się pomysł, że będziemy remontować gabinety psychiatryczno-terapeutyczne w całym kraju, żeby dzieci z problemami miały gdzie pójść. Żeby mogły w dobrych warunkach się leczyć. Chcemy tworzyć miejsca, w których będą czuć się bezpiecznie - powiedziała Kolenda-Zaleska. 

Zaznaczyła, że zainteresowanie projektem "Zdrowie w Głowie" jest bardzo duże:

- Objechałyśmy już pół Polski, żeby sprawdzić, gdzie są najbardziej potrzebne. Niedługo ruszą prace w Piszu, gabinety powstaną też w Olsztynie, Krakowie, Gdańsku i wielu innych miejscach - wyliczyła prezes Fundacji TVN.

Pierwsze gabinety stworzone w ramach programu "Zdrowie w Głowie" Fundacji TVN. Powstały w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi
Nowe gabinety psychologiczne w "Matce Polce" dzięki Dorocie Szelągowskiej i wsparciu Fundacji TVNTVN24

Miejsce, które musi być przyjazne

Projekt stworzenia gabinetów w największym szpitalu dziecięcym w Łodzi stworzyła i osobiście nadzorowała projektantka wnętrz i dziennikarka TVN Dorota Szelągowska. To, jak zmieniała się powierzchnia "Matki Polki", będzie można zobaczyć w programie TVN "Totalne remonty Szelągowskiej" 17 grudnia.

- Projekt "Zdrowie w Głowie" jest dla mnie osobiście bardzo istotny. Po pierwsze dlatego, że sama mierzyłam się z atakami paniki i z nerwicą lękową. Wiem, jak to jest być z drugiej strony. Po drugie, to, w jakim stanie jest zdrowie psychiczne dzieciaków w tej chwili, jest dla mnie paraliżujące. Drugą, najczęstszą przyczyną śmierci u nastolatków jest samobójstwo - mówiła Dorota Szelągowska przed uroczystym przekazaniem gabinetów do użytkowania.

Tak wygląda nowa przestrzeń w "Matce Polce"
Tak wygląda nowa przestrzeń w "Matce Polce"TVN24

Podkreślała, że "takie miejsca muszą powstawać". - Potrzebne są miejsca, gdzie dzieciaki mogą porozmawiać, gdzie można szybko zdiagnozować problem. To jest coś bardzo ważnego - zaznaczała dziennikarka TVN.

Dodała, że sporo czasu spędziła w szpitalu ze swoją córką, dlatego wie, czego w placówkach dzieciom najbardziej brakuje i czego najbardziej potrzebują. - Brakuje poczucia, że jest jak w domu. Te wszystkie szpitalne korytarze nam się źle kojarzą - podkreślała.

Tworząc gabinety w "Matce Polce" Dorota Szelągowska, jak mówi, chciała "stworzyć miejsce magiczne". - To takie miejsce dla dzieciaków, które nie będzie im się źle kojarzyć. Mamy tutaj dwa gabinety psychologiczne, jeden dla starszych, drugi dla młodszych dzieci. Jest też coś ekstra, sala zabaw - opowiadała dziennikarka.

Dodała, że w ramach projektu przygotowano też pokój spotkań. - To efekt naszego myślenia o rodzicach. Cierpienie w szpitalu nie dotyczy bowiem tylko dzieci, ale też rodziców. Rodzice zmieniają miejsce zamieszkania, są tu z dzieciakami, często uczestniczą w bardzo trudnych decyzjach, często docierają do nich najtrudniejsze informacje. Oni też muszą mieć miejsce, gdzie mogą usiąść, porozmawiać z psychologiem, albo pobyć ze sobą i się wypłakać za zamkniętymi drzwiami - podkreślała Dorota Szelągowska.

"Wsparcie finansowe już dotarło do Fundacji, rozpoczęliśmy już projekt 'Zdrowie w głowie', rozpoczęliśmy pierwsze remonty"
"Wsparcie finansowe już dotarło do Fundacji, rozpoczęliśmy już projekt 'Zdrowie w głowie', rozpoczęliśmy pierwsze remonty"Dzień Dobry TVN

Problem, z którym trzeba się zmierzyć

Jak podkreśla Fundacja TVN, akcja "Zdrowie w Głowie" ma uświadamiać i pokazywać, jak ważne jest, w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii. Fundacja podkreśla, że to niezwykle istotne, żeby pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani, bezpieczni. Realizowana akcja ma też sprawić, by studenci medycyny zobaczyli, że temat psychiatrii jest ważny, że ich przyszła praca w zawodzie lekarza psychiatry jest niezwykle istotna.

***

ZOBACZ TAKŻE: DEBATA O ZDROWIU PSYCHICZNYM W TVN24: "Problemem jest to, że pacjenci czekają do ostatniej chwili"

Pod koniec ubiegłego roku fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę" opublikowała raport "Dzieci się liczą 2022", w którym zebrano dane z zakresu zagrożeń bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce. Ustalono w nim między innymi, że ponad 40 procent dzieci doświadcza przemocy ze strony bliskich dorosłych, a 57 procent ze strony rówieśników. Jak czytamy w raporcie, w 2021 roku odnotowano 1496 prób samobójczych popełnionych przez osoby poniżej 19. roku życia. 127 tych prób skutkowało śmiercią.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

Autorka/Autor:bż/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Iran wystrzelił w kierunku Izraela kilkadziesiąt dronów, ich lot może zająć kilka godzin - przekazało izraelskie wojsko po 22 czasu polskiego. Atak potwierdził Biały Dom. Izrael postawił wojsko w stan najwyższej gotowości. Jordania i Irak zamknęły swoją przestrzeń powietrzną.

Iran wystrzelił w kierunku Izraela ponad sto dronów

Iran wystrzelił w kierunku Izraela ponad sto dronów

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wygłosił orędzie do narodu. - Nasze systemy obronne są gotowe. Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział. W sobotę wieczorem Iran wystrzelił drony w kierunku Izraela.

Atak Iranu na Izrael. Netanjahu wygłosił orędzie

Atak Iranu na Izrael. Netanjahu wygłosił orędzie

Źródło:
tvn24.pl

Dwie osoby zostały aresztowane w związku z zastrzeleniem mężczyzny polskiego pochodzenia - przekazała szwedzka policja.

Dwie osoby aresztowane w związku z zastrzeleniem mężczyzny polskiego pochodzenia

Dwie osoby aresztowane w związku z zastrzeleniem mężczyzny polskiego pochodzenia

Źródło:
PAP

Wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Zgórzyński z PSL złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej złożył rezygnację

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej złożył rezygnację

Źródło:
PAP

Roman Giertych nie wziął udział w głosowaniu nad projektami w sprawie aborcji w Sejmie. Twierdzi, że "z bardzo ważnej przyczyny". Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw aborcji rozpocznie prace od wysłuchania publicznego. Dorota Łoboda, przewodnicząca komisji, chce oddać głos kobietom, a potem zająć się depenalizacją, czyli zniesieniem kar.

Roman Giertych nie był obecny na głosowaniu nad projektami o aborcji. "Z bardzo ważnej przyczyny"

Roman Giertych nie był obecny na głosowaniu nad projektami o aborcji. "Z bardzo ważnej przyczyny"

Źródło:
Fakty TVN

Milczące anioły - tak się mówi na dzieci, które przestają mówić, chodzić, wodzić za rodzicami wzrokiem. Rodzice dziewczynek z zespołem Retta widzą, że cierpią. Wśród nich jest Gaja - na razie nie da się jej wyleczyć, ale rozwój choroby można spowolnić. Być może do czasu, gdy nauczymy się ją leczyć. Na tę terapię trzeba mnóstwa pieniędzy. Lena już ją stosuje i widać, że warto.

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Źródło:
Fakty TVN

Niemiecki rząd dostarczy Ukrainie kolejny system obrony powietrznej Patriot - poinformowało ministerstwo obrony Niemiec. Pochodzi z zapasów Bundeswehry i ma zostać przekazany "niezwłocznie". - To prawdziwy dowód wsparcia dla Ukrainy w krytycznym momencie - podziękował prezydent Wołodymyr Zełenski.

"Stajemy po stronie mieszkańców Ukrainy". Kolejny system Patriot od Niemiec, Zełenski dziękuje

"Stajemy po stronie mieszkańców Ukrainy". Kolejny system Patriot od Niemiec, Zełenski dziękuje

Źródło:
TVN24

Zmarła najstarsza para nierozdzielonych bliźniąt syjamskich na świecie - poinformował w sobotę "The Guardian". Lori i George Schappell we wrześniu tego roku skończyliby 63 lata.

Nie żyją Lori i George. Byli najstarszą parą nierozdzielonych bliźniąt syjamskich na świecie

Nie żyją Lori i George. Byli najstarszą parą nierozdzielonych bliźniąt syjamskich na świecie

Źródło:
"The Guardian"

Jeśli państwo sobie nie radzi, potrzebujemy interwencji Unii Europejskiej - mówił w TVN24 Krzysztof Śmiszek, polityk Lewicy i wiceminister sprawiedliwości, wymieniając szereg spraw, które jego ugrupowanie będzie podnosić w nadchodzącej kampanii wyborczej. Pytany, czy sam będzie kandydował do europarlamentu, odparł: - Zobaczymy, jeśli się przydam, jestem do dyspozycji.

Śmiszek: będziemy mówili o prawach człowieka, o prawach kobiet, o płacy minimalnej

Śmiszek: będziemy mówili o prawach człowieka, o prawach kobiet, o płacy minimalnej

Źródło:
TVN24

Fiat 126p utknął między szlabanami na przejeździe kolejowym w Lesznie (Wielkopolskie). Na pomoc kierowcy ruszył świadek zdarzenia, pan Sebastian. Informację wraz z nagraniem przesłał redakcji Kontaktu 24. "W sytuacji zagrożenia należy pamiętać o tym, że rogatki można wyłamać" - przypominają kolejarze.

Auto utknęło między rogatkami, świadek ruszył z pomocą. Nagranie

Auto utknęło między rogatkami, świadek ruszył z pomocą. Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

W wyniku powodzi, które nawiedziły Kenię, zginęło co najmniej 13 osób - poinformowało w piątek biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej. Żywioł zmusił do przesiedlenia około 15 tysięcy osób. W Tanzanii również zmagają się z powodzią.

Autobus szkolny utonął w zalanym wodą wąwozie

Autobus szkolny utonął w zalanym wodą wąwozie

Źródło:
PAP

Facebook oflagował posty zamieszczone na tym portalu przez profil Muzeum Auschwitz - poinformowała w piątek placówka. Powodem miały być między innymi "mowa nienawiści" czy "podżeganie do przemocy" rzekomo zawarte we wpisach. Działanie w tej sprawie zapowiedział minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Facebook oflagował jednocześnie 21 wpisów Muzeum Auschwitz. Gawkowski: to skandal

Facebook oflagował jednocześnie 21 wpisów Muzeum Auschwitz. Gawkowski: to skandal

Źródło:
PAP

Szkoła Podstawowa numer 113 we Wrocławiu wprowadziła 1 kwietnia dla uczniów zakaz używania smartfonów - również na przerwach. Zakaz obowiązuje od kilkunastu dni.

W szkole we Wrocławiu zakazano uczniom używania smartfonów. "To już jest dla nich nawyk"

W szkole we Wrocławiu zakazano uczniom używania smartfonów. "To już jest dla nich nawyk"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Nadchodzące dni przyniosą przelotne opady deszczu, a miejscami także i burze. W połowie tygodnia aura drastycznie się zmieni, bo przyjdzie spore ochłodzenie. Zimno tłoczyć mają wiry niżowe znad północnego Atlantyku i Skandynawii.

Najpierw burze, później napływ arktycznego powietrza. Jak bardzo się ochłodzi?

Najpierw burze, później napływ arktycznego powietrza. Jak bardzo się ochłodzi?

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Antalyi na południu Turcji doszło do tragicznego wypadku kolejki linowej. Jak podały tureckie władze, zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych. Uwolniono już wszystkie 174 osoby, które utknęły w wagonikach i czekały na ratunek.

Wagonik kolejki uderzył w słup, ludzie wypadli na skały. Prokuratorzy zarządzili zatrzymanie 13 osób

Wagonik kolejki uderzył w słup, ludzie wypadli na skały. Prokuratorzy zarządzili zatrzymanie 13 osób

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Łukasz Mejza, poseł PiS, opowiedział o głośnej imprezie w hotelu sejmowym, której był uczestnikiem, a na którą skarżyli się okoliczni mieszkańcy. - Zgodnie z dobrym sejmowym zwyczajem śpiewaliśmy patriotyczne piosenki, które były przeplatane nieco bardziej humorystyczno-biesiadnym repertuarem - powiedział. Nie chciał zdradzić, kto poza nim brał udział w imprezie. - Kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było, ale podkreślam: gardeł do śpiewania - przyznał.

Mejza o imprezie w hotelu sejmowym: kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było

Mejza o imprezie w hotelu sejmowym: kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było

Źródło:
TVN24

W centrum handlowym w Sydney doszło do ataku nożownika, w którym sześć osób zginęło, a kilka, w tym małe dziecko, zostało rannych. W tym czasie w galerii zakupy z córką robiła pani Joanna. "Zaczęła się panika. Wtedy już wiedzieliśmy, że na zewnątrz jest osoba, która rani ludzi nożem".

"Zaczęła się panika. Słyszeliśmy strzały". Polka o ataku w Sydney

"Zaczęła się panika. Słyszeliśmy strzały". Polka o ataku w Sydney

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24

Poziom wody w rzece Ural, która przebiega w pobliżu rosyjskiego miasta Orenburg, wzrósł do 11,83 metra - poinformowało w sobotę ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Miejscowe władze wezwały tysiące mieszkańców do ewakuacji. Miasto to zmaga się od wielu dni z powodzią.

Poziom wody sięga prawie 12 metrów. "Sytuacja pozostaje trudna"

Poziom wody sięga prawie 12 metrów. "Sytuacja pozostaje trudna"

Źródło:
Reuters, PAP

Donald Tusk rzekomo trafił do czołówki rankingu najbogatszych Polaków - tak wynika z krążącego w mediach społecznościowych zrzutu ekranu. Oburzeni internauci pytają, skąd premier ma tyle pieniędzy. Jednak to fake news.

Donald Tusk "w czołówce najbogatszych Polaków"? Nieprawda

Donald Tusk "w czołówce najbogatszych Polaków"? Nieprawda

Źródło:
Konkret24

W czasie piątkowych obrad Sejmu kamery zarejestrowały, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński czyta książkę - "Polskę naszych marzeń", której sam jest autorem. "Czytał z narastającym zdumieniem" - skomentował w sobotę premier Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński czyta w Sejmie własną książkę. Tusk komentuje

Jarosław Kaczyński czyta w Sejmie własną książkę. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

- Wiele czasu, nocy przesiedzieliśmy w szkole, pracując na sukces - mówi jeden z uczniów I LO w Białymstoku, członek drużyny omeGANG, która wygrała ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności. W nagrodę może polecieć do USA na międzynarodową Olimpiadę Destination Imagination. Na wyjazd potrzeba 120 tysięcy złotych. Szkoły nie stać, aby wysłać swoich wychowanków za ocean, w internecie ruszyła więc zbiórka funduszy na ten cel.

Zarywali noce, aby osiągnąć sukces, udało się. Teraz zbierają pieniądze na wyjazd

Zarywali noce, aby osiągnąć sukces, udało się. Teraz zbierają pieniądze na wyjazd

Źródło:
TVN24

Żydowskie Muzeum Galicja na stałe wpisało się w polsko-żydowski krajobraz Krakowa. Już od 20 lat pokazuje przeszłość, nie pozwalając zapomnieć o niełatwej historii. Wystawy, warsztaty, ale także spotkania ze świadkami to dla młodzieży lekcja tolerancji. Muzeum, dbając o przeszłość, chce kształtować przyszłość, by - jak mówią pracownicy - historia nigdy więcej się nie powtórzyła.

"Nigdy więcej jest teraz". 20 lat działalności Żydowskiego Muzeum Galicja

"Nigdy więcej jest teraz". 20 lat działalności Żydowskiego Muzeum Galicja

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar przekazał, że 31 osób, które zostały poinformowane o inwigilacji Pegasusem to "pierwsza grupa" i zapowiedział, że będą kolejne. Mówił też między innymi o tym, jak zwiększyć efektywność sądów i o tym, jak istotni są ławnicy.

Bodnar o inwigilacji Pegasusem: 31 osób to pierwsza grupa, będą kolejne

Bodnar o inwigilacji Pegasusem: 31 osób to pierwsza grupa, będą kolejne

Źródło:
PAP
"Brak mobilizacji przeciwko PiS-owi". Kto naprawdę wygrał wybory samorządowe?

"Brak mobilizacji przeciwko PiS-owi". Kto naprawdę wygrał wybory samorządowe?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa kampania przed drugą turą wyborów na prezydenta Krakowie. Kandydata Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Miszalskiego przyjechał wesprzeć na sobotnim wiecu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Prawo i Sprawiedliwość nie poparło co prawda otwarcie Łukasza Gibały, ale odradziło głosowanie na jego kontrkandydata.

Walka o Kraków: PiS nie wprost popiera Łukasza Gibałę, PO wspiera Aleksandra Miszalskiego

Walka o Kraków: PiS nie wprost popiera Łukasza Gibałę, PO wspiera Aleksandra Miszalskiego

Źródło:
TVN24, PAP

Katarzyna Kotula będzie szefową sztabu Lewicy w wyborach do europarlamentu. Tak jednogłośnie zdecydował w sobotę zarząd partii.

Lewica ma już szefową sztabu w wyborach do europarlamentu

Lewica ma już szefową sztabu w wyborach do europarlamentu

Źródło:
TVN24

Naukowcy uczą czworonożnego robota-psa poruszania się po górzystym terenie. Ćwiczenia odbywają się na terenie Mount Hood w amerykańskim stanie Oregon. Teren ten ma symulować ekstremalne warunki panujące na Księżycu i Marsie.

Robot-pies uczy się chodzić po terenie przypominającym powierzchnię Marsa

Robot-pies uczy się chodzić po terenie przypominającym powierzchnię Marsa

Źródło:
BBC, Reuters
Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

33,8 procent badanych oddałoby głos na Koalicję Obywatelską, gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z comiesięcznego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24. 26,4 procent respondentów wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Na podium z wynikiem 11,8 procent utrzymała się Trzecia Droga.

Nowy sondaż partyjny

Nowy sondaż partyjny

Źródło:
tvn24.pl

Do rad gmin i sejmików wojewódzkich weszło nieco więcej kobiet, niż w 2018 r. O kilka procent więcej będzie też wójtek, burmistrzyń i prezydentek. - Jest poprawa, ale nie ma rewolucji - komentuje Weronika Jóźwiak, inicjatorka kampanii "Dziewczyny do polityki". - Potrzebujemy nowoczesnej edukacji obywatelskiej - uważa ekspertka. Niepokojąca jest także niska frekwencja wśród najmłodszych wyborców.

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

Źródło:
tvn24.pl

Od poniedziałku będzie można oglądać serial "Sympatyk" na HBO Max. Na jesień tego roku zaplanowano premierę filmu "Joker: Folie à Deux", jest już oficjalny zwiastun. W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała, co jeszcze warto wiedzieć ze świata filmów i muzyki.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl