Rozwód Kim Kardashian i Kanye Westa. Celebrytka dostanie 200 tys. dolarów alimentów miesięcznie

Autor:
wac//am
Źródło:
CNN, People, tvn24.pl
Kim Kardashian planuje rozwód z Kanye Westem. Komentuje Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl
Kim Kardashian planuje rozwód z Kanye Westem. Komentuje Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl TVN24
wideo 2/3
TVN24 Kim Kardashian planuje rozwód z Kanye Westem. Komentuje Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl

Kim Kardashian i Kanye West sfinalizowali swój rozwód po blisko dwóch latach od rozpoczęcia procesu w tej sprawie - informują amerykańskie media, powołując się na dokumenty sądowe. Ugoda zawarta przez parę celebrytów ustala wysokość alimentów, a także kwestię podziału opieki nad dziećmi i podziału majątku.

Kardashian i West doszli do porozumienia w sprawie rozwodu. Zgodnie z umową, do której dotarła CNN, Kardashian będzie otrzymywać 200 tys. dolarów miesięcznie alimentów od Westa, w przeliczeniu to ponad 900 tys. zł. Ponadto muzyk, który rok wcześniej oficjalnie zmienił nazwisko na Ye, będzie odpowiedzialny za "połowę kosztów leczenia, edukacji i bezpieczeństwa" ich czwórki dzieci - dodaje magazyn "People", również powołując się na dokumenty sądowe.

Kardashian o kulisach rozstania z Westem

Para zgodziła się również na rozstrzyganie sporów dotyczących dzieci poprzez udział w mediacjach. Jeśli jedna ze stron nie weźmie w nich udziału, druga może podjąć decyzję w sporze. Majątek celebrytów zostanie podzielony na podstawie ich intercyzy. Finalizacja rozwodu ma miejsce dziewięć miesięcy po tym, jak Kardashian została prawnie uznana za singielkę podczas toczącego się procesu rozwodowego.

Kim Kardashian i Kanye West w 2014 rokuShutterstock

ZOBACZ TEŻ: Bob Dylan przyznaje się do błędu. Jego "własnoręczne" podpisy wykonywała maszyna

Gwiazda reality show i bizneswoman wniosła pozew o rozwód w 2021 roku. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Vogue" na początku 2022 roku Kardashian opowiedziała o przyczynach rozstania, tłumacząc, że długo robiła "to, co uszczęśliwia innych ludzi" i postanowiła sama "uczynić się szczęśliwą". Jak dodała, "nawet jeśli to doprowadziło do zmian i mojego rozwodu, myślę, że ważne jest, by być ze sobą szczerym w kwestii tego, co naprawdę cię uszczęśliwia".

Kryzys w cieniu kampanii wyborczej

Kardashian i West zaczęli się spotykać w 2012 roku. Pobrali się dwa lata później. Doniesienia o kryzysie w ich związku zaczęły pojawiać się po ogłoszeniu przez Westa chęci ubiegania się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 roku. Raper ujawnił wówczas "bardzo osobiste dane" dotyczące swojej rodziny i małżeństwa - przypomniał magazyn "People". W tym czasie Kardashian wyznała, że jej mąż cierpi na zaburzenie afektywne dwubiegunowe, prosząc o "współczucie i empatię".

Kim Kardashian z córką North West na Paris Fashion Week w 2022 rokuGetty Images

"Ci, którzy są blisko Kanye, znają jego serce i rozumieją, że jego słowa czasami nie zgadzają się z jego intencjami" - napisała celebrytka w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Męża nazwała wówczas "genialną, ale skomplikowaną osobą".

ZOBACZ TEŻ: Kim Kardashian "wstrząśnięta" kampanią marki, której jest ambasadorką. Pisze o "niepokojących obrazach"

Autor:wac//am

Źródło: CNN, People, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock , Getty Images

Pozostałe wiadomości