Alicja Pawlicka nie żyje. Aktorka odeszła w sobotę w wieku 90 lat. O jej śmierci jako pierwszy poinformował Teatr Polski w Warszawie, z którym związana była przez cztery dekady.
W sobotę 7 marca zmarła Alicja Pawlicka. Miała 90 lat - poinformował Teatr Polski w Warszawie. Aktorka była związana z nim przez blisko czterdzieści lat, począwszy od 1955 roku. Prywatnie Pawlicka była małżonką legendarnego spikera TVP Jana Suzina. Prezenter zmarł w 2012 roku.
Aktorka była też wieloletnią mieszkanką warszawskiej Saskiej Kępy. Z uwagi na to w mediach społecznościowych pożegnał ją również burmistrz dzielnicy Praga Południe w Warszawie Tomasz Kucharski. Jak zaznaczył, informację o śmierci "znanej, lubianej i zasłużonej mieszkanki" przyjął "z ogromnym smutkiem". "Rodzinie i bliskim pani Alicji składam najszczersze wyrazy współczucia" - dodał.
Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci znanej, lubianej i zasłużonej mieszkanki Saskiej Kępy, pani Alicji...
Posted by Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy on Monday, March 11, 2024
ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Marcin Bronikowski. Znany śpiewak operowy zmarł nagle w podróży
Nie żyje Alicja Pawlicka, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
Teatralny debiut Alicji Pawlickiej miał miejsce w grudniu 1954 roku. Wcieliła się wówczas w rolę Berty w sztuce "Niemcy" według dramatu Leona Kruczkowskiego, wystawianej na deskach Teatru Nowej Warszawy. Niecałe pół roku później aktorka nawiązała współpracę z warszawskim Teatrem Polskim. Współpraca ta kontynuowana była przez kolejne 39 lat.
7 marca w wieku 90 lat zmarła aktorka Alicja Pawlicka, w latach 1954-94 występująca w Teatrze Polskim w Warszawie. https://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=119070
Posted by Filmpolski.pl on Monday, March 11, 2024
Pawlicką oglądać było można także w Teatrze Telewizji (zagrała m.in. Heloizę w spektalu w reżyserii Adama Hanuszkiewicza), występowała też w Teatrze Polskiego Radia. Zagrała również w filmach fabularnych, takich jak "Nie lubię poniedziałków", "Drugi brzeg", "Godzina pąsowej róży" czy "Wycieczka w nieznane".
ZOBACZ TEŻ: Profesor Jerzy Jarzębski nie żyje
Autorka/Autor: jdw//az
Źródło: Film Polski