Nagroda Woyciechowskiego 2022 przyznana. "Fakty" TVN z Nagrodą Specjalną

Autor:
tmw
/ prpb
Źródło:
tvn24.pl
Nagrody Woyciechowskiego. Redakcja Faktów TVN otrzymała Nagrodę Specjalną
Nagrody Woyciechowskiego. Redakcja Faktów TVN otrzymała Nagrodę SpecjalnąTVN24
wideo 2/6
TVN24Nagrody Woyciechowskiego. Redakcja Faktów TVN otrzymała Nagrodę Specjalną

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2022 trafiła w ręce Pawła Reszki. Kapituła jednej z najcenniejszych nagród dziennikarskich w Polsce doceniła go za cykl reportaży wojennych z Ukrainy publikowanych na łamach tygodnika "Polityka". Redakcja "Faktów" TVN otrzymała w środę Nagrodę Specjalną, którą wręczyła córka Woyciechowskiego - Katarzyna Radziwiłł.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego została przyznana 18. raz. Celem wyróżnienia "jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie tego, co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane" - czytamy w jej opisie. Laureata wybiera kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele czołowych i największych polskich mediów.

Zgodnie z regulaminem jednej z najcenniejszych nagród dziennikarskich w Polsce ostateczna decyzja kapituły jest dwuetapowa. Najpierw wybierana jest czwórka finalistów, a z niej wyłaniany jest zwycięzca. W roku został nim Paweł Reszka za cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy publikowanych na łamach tygodnika "Polityka", w szczególności za tekst pt. "Bucza, śmierć i Margarita. Wstrząsająca historia jednej zbrodni" z 21 kwietnia 2022 r. Oprócz honorowej statuetki zwycięzca otrzymał 50 tys. zł netto. To trzecia Nagroda Woyciechowskiego w jego dorobku.

Reszka nie krył zaskoczenia tym, że to w jego ręce trafiła nagroda. - Jak się teraz jeździ do Ukrainy, to przeraża rozmiar zbrodni. Jak tych zbrodni widzisz tak bardzo dużo, to one się jakoś rozmywają. To jest prawo wielkich liczb. Dlatego pomyślałem, że warto byłoby opisać jedną zbrodnię od początku do końca. Ten tekst miał dla mnie wiele wymiarów. On w rzeczywistości miał tytuł "Śmierć i Margarita". Pani, która została rozstrzelana z dwójką swoich dzieci przez rosyjski transporter opancerzony, miała na imię Margarita, czyli Małgorzata - mówił poruszony zwycięzca.

- Duża część mojego życia to była Rosja, a opowieścią o mojej wspaniałej Moskwie był "Mistrz i Małgorzata". W moim tekście "mistrza" zastąpiła "śmierć". To chyba było moje pożegnanie z tym krajem - wyjaśnił łamiącym się głosem.

Paweł Reszka z Nagrodą Woyciechowskiego 2022
Paweł Reszka z Nagrodą Woyciechowskiego 2022TVN24

Obok niego w finale znaleźli się: Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak (wp.pl), Mateusz Lachowski (obecnie Polsat News) oraz Michał Przedlacki (TVN24/TVN). Dziennikarze otrzymali honorowe wyróżnienia.

Michał Samul odebrał Nagrodę Woyciechowskiego - Nagrodę Specjalną, przyznaną redakcji "Fakty" TVN
Michał Samul odebrał Nagrodę Woyciechowskiego - Nagrodę Specjalną, przyznaną redakcji "Fakty" TVNTVN24

Nagroda Woyciechowskiego 2022. "Fakty" TVN z Nagrodą Specjalną

Katarzyna Radziwiłł, córka Andrzeja Woyciechowskiego, wręczyła Nagrodę Specjalną "Faktom" TVN. Statuetkę odebrał redaktor naczelny TVN24 i "Faktów" TVN oraz dyrektor pionu informacyjnego TVN Michał Samul.

Nagroda Specjalna dla "Faktów" TVN
Nagroda Specjalna dla "Faktów" TVNtvn24

- Wystartowaliśmy 25 lat temu i ta startująca ekipa rzuciła mocne wyzwanie konkurencji, pokazując, że newsy telewizyjne można robić w zupełnie inny sposób, w zupełnie innym tempie i w innym porządku, koncentrując się na potrzebach widza, dostrzegając to, czym on żyje na co dzień - powiedział Samul, odbierając statuetkę w imieniu redakcji "Faktów" TVN. 

Redaktor naczelny TVN24 i "Faktów" TVN zwrócił uwagę, że "dzięki ciężkiej pracy całego zespołu przez te wszystkie lata zdobyliśmy zaufanie milionów Polaków". - Oni włączają, bo wiedzą, że za tym programem stoi ekipa, która wierzy w swoją misję. Stoi ekipa, która niezależność, uczciwość dziennikarską, odpowiedzialność za słowo i swojego widza stawia na pierwszym miejscu. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze - stwierdził.

Michał Samul odebrał Nagrodę Woyciechowskiego - Nagrodę Specjalną, przyznaną redakcji "Fakty" TVN
Michał Samul odebrał Nagrodę Woyciechowskiego - Nagrodę Specjalną, przyznaną redakcji "Fakty" TVNTVN24

Po raz pierwszy w tym roku przyznano Nagrodę Woyciechowskiego w kategorii autorka internetowa. Laureatką została Katarzyna Gandor, prowadząca kanał popularnonaukowy "Kasia Gandor". Doceniona została za konsekwentne promowanie wiedzy o środowisku, zdrowiu, zrównoważonym rozwoju i technologiach oraz profesjonalne wykorzystanie możliwości komunikacyjnych, które stwarza platforma YouTube. Nagrodą pieniężną w tej kategorii było 30 tys. zł.

Laureaci i finaliści Nagrody Woyciechowskiego 2022TVN24

Nagroda Woyciechowskiego 2022. Michał Przedlacki wśród tegorocznych finalistów

Jednym z tegorocznych finalistów był Michał Przedlacki za swój cykl filmów dokumentalnych z wojny w Ukrainie. Całość materiałów powstała w ramach "Superwizjera" emitowanego na antenie TVN i TVN24: 

● Ucieczka z Irpienia ● Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu ● Kompania Wowy broni Kijowa ● Oddział Wowy wstaje do walki ● Ukraina kontratakuje. Bitwa o Łukjaniwkę ● Pierścień wokół Kijowa. Ukraina albo śmierć ● Oblężenie Mariupola. Ocaleni ze zniszczonego miasta ● Piekło Donbasu ● Donbas - za wolność nasza i wasza

Zaślepka materiału TVN24GO
"Ucieczka z Irpienia"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego po raz pierwszy została przyznana w 2005 roku, w 10. rocznicę śmierci swojego patrona. Jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. W Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Radziwiłł - córka Woyciechowskiego.

Andrzej Woyciechowski był dziennikarzem. W latach studenckich prowadził warszawski kabaret "Stodoła", pisał również teksty piosenek, między innymi dla Magdy Umer. W stanie wojennym nawiązał współpracę z francuską agencją prasową Agence France Presse, z sekcją polską BBC, a także z Radiem Wolna Europa. W 1990 roku założył Radio Gazeta, które wkrótce zmieniło nazwę na Radio ZET.

Nagroda Woyciechowskiego 2022 - pełna lista nominowanych

Karolina Baca-Pogorzelska za cykl korespondencji przedstawiających wojenną codzienność w Ukrainie (wprost.pl)

Dariusz Faron i Szymon Jadczak za reportaż "Piekło u zakonnic. Bicie, wiązanie, zamykanie w klatce. Horror dzieci w DPS pod Krakowem" (wp.pl)

Szymon Jadczak za tekst "Czesław Michniewicz, Lech Poznań i ustawione mecze w tle. 27 godzin rozmów z szefem piłkarskiej mafii" (wp.pl)

Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak za cykl materiałów śledczych dotyczących kontrowersyjnej działalności wiceministra sportu Łukasza Mejzy (wp.pl)

Michał Kokot za cykl artykułów śledczych poświęconych inwigilacji Pegasusem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne ("Gazeta Wyborcza")

Tomasz Krzyżak za tekst "Tajemnica mecenasa reprezentującego w sądach ofiary pedofilii" (magazyn "Plus Minus" dziennika "Rzeczpospolita")

Mateusz Lachowski za cykl relacji wojennych z Ukrainy, które ukazywały się m.in.: na Twitterze, w TVN24 i Polsat News czy w "Newsweek Polska"

Michał Przedlacki za cykl filmów dokumentalnych z wojny w Ukrainie (TVN/TVN24)

Paweł Reszka za cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy ("Polityka")

Joanna Solska za cykl artykułów wyjaśniających meandry polskiej gospodarki ("Polityka")

Andrzej Stankiewicz za cykl podcastów "Stan po burzy/Stan wyjątkowy" (Onet.pl)

Tomasz Stawiszyński za artykuł "Dziesięć reguł na czas chaosu" ("Tygodnik Powszechny").

Zaślepka materiału TVN24GO
Wyzwolić Ukrainę
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tmw / prpb

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości
Tajemnicza inwestycja twórcy SKOK-ów. Dla kogo kamienica w centrum Sopotu?

Tajemnicza inwestycja twórcy SKOK-ów. Dla kogo kamienica w centrum Sopotu?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sekcja zwłok nie pomogła w ustaleniu przyczyn śmierci Gabriela Seweryna. Potrzebne są dodatkowe badania, między innymi pod kątem ewentualnego zażycia narkotyków, alkoholu i innych niedozwolonych farmaceutyków. Sekcja wykluczyła obrażenia ciała.

Śmierć Gabriela Seweryna. Znane są wyniki sekcji

Śmierć Gabriela Seweryna. Znane są wyniki sekcji

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Alert RCB został wysłany do osób przebywających na terenie części województw: śląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Przyczyną wydania ostrzeżenia jest zła jakość powietrza.

Alert RCB przed złą jakością powietrza. "Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz"

Alert RCB przed złą jakością powietrza. "Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz"

Autor:
anw
Źródło:
PAP, RCB

Posłowie koalicji chcą nałożenia na Orlen podatku od nadmiarowych zysków. Ryszard Petru, w programie "Jeden na jeden", mówił, że spółka "złupiła Polaków". - Przypomnę, że Orlen był firmą chronioną przez PiS i w całej Europie firmy tego typu były opodatkowane, bo miały nadmiarowe zyski z tytułu podwyżek cen na świecie energii - powiedział. Według niego spółka ma "zwrócić to, co zabrała narodowi". Prezes Orlenu napisał do prezydenta prośbę o analizę projektu ustawy.

"Orlen złupił Polaków". Przez nowy podatek "ma zwrócić narodowi to, co nam zabrał"

"Orlen złupił Polaków". Przez nowy podatek "ma zwrócić narodowi to, co nam zabrał"

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Żołnierze piechoty morskiej rozpalili ognisko podczas przerwy obiadowej, zbyt blisko magazynu amunicji. Gdy granatnik RPG-7 stoczył się do ognia i wybuchł zginęło co najmniej 12 wojskowych – poinformowały rosyjskie media, powołując się na źródło rządowe.

Kilkunastu rosyjskich żołnierzy zginęło, gdy granatnik stoczył im się do ogniska

Kilkunastu rosyjskich żołnierzy zginęło, gdy granatnik stoczył im się do ogniska

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

Paradoksalnie jest tak, że im więcej obserwatorów, tym mniejsza szansa na udzielenie pomocy - powiedziała w TVN24 profesor Krystyna Skarżyńska. Psycholożka odniosła się do sprawy śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która zmarła po tym, jak kilka godzin spędziła na mrozie. Tuż koło sklepu. Ekspertka podkreślała też, że "żyjemy w takim świecie, gdzie pośpiech zabija człowieczeństwo".

Śmierć nastolatki w Andrychowie. Psycholożka: żyjemy w takim świecie, gdzie pośpiech zabija człowieczeństwo

Śmierć nastolatki w Andrychowie. Psycholożka: żyjemy w takim świecie, gdzie pośpiech zabija człowieczeństwo

Autor:
pp//mrz
Źródło:
TVN24

Tydzień temu redakcja "Dzień Dobry TVN" w ramach cyklu "Miejska dżungla" przeprowadziła eksperyment, w którym chłopiec bez kurtki siedzi na ławce w zimny dzień – sprawdzano, ile osób przejmie się jego losem. W ostatnich dniach usłyszeliśmy wstrząsającą historię 14-letniej Natalii. Przez kilka godzin nikt się nią nie interesował - dziewczynka zmarła z wychłodzenia w centrum Andrychowa. Reportaż Bartka Dajnowskiego z "Dzień Dobry TVN". 

Na 800 przechodniów, jego losem zainteresowało się siedem kobiet i trzech mężczyzn. Eksperyment "Dzień Dobry TVN"

Na 800 przechodniów, jego losem zainteresowało się siedem kobiet i trzech mężczyzn. Eksperyment "Dzień Dobry TVN"

Autor:
asty//mrz
Źródło:
Dzień Dobry TVN

Temperatura jej ciała, gdy trafiła do szpitala, wynosiła zaledwie 22 stopnie. Przez kilka godzin Natalia siedziała obok sklepu w centrum Andrychowa w Małopolsce, 500 metrów od komisariatu policji. Mijali ją przechodnie. Szukał jej ojciec, później także policja. 14-latka zmarła w szpitalu.

14-latka zmarła z powodu hipotermii. Siedziała przed sklepem 500 metrów od komisariatu policji

14-latka zmarła z powodu hipotermii. Siedziała przed sklepem 500 metrów od komisariatu policji

Źródło:
Fakty TVN

W sprawie śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która zmarła po tym, jak przez kilka godzin siedziała na mrozie, działają policyjni kontrolerzy. Weryfikują to, w jaki sposób funkcjonariusze działali od momentu przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu dziewczynki - dowiedziało się nieoficjalnie tvn24.pl. Według naszych ustaleń dziewczynka kontaktowała się telefonicznie z ojcem we wtorek o godzinie 8.17. Ten zawiadomił policję o 10.30, wcześniej poszukiwał córki na własną rękę.

Kontrola po śmierci 14-letniej Natalii. Jak w tej sprawie działali policjanci?

Kontrola po śmierci 14-letniej Natalii. Jak w tej sprawie działali policjanci?

Aktualizacja:
Autor:
Robert
Zieliński,
mjz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia cieszy się największym zaufaniem do polityków i otwiera ranking z rezultatem zbliżonym do rekordu wszech czasów - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu. W tym badaniu, po raz pierwszy od ośmiu lat, prezydent Andrzej Duda znalazł się poza podium.

Ranking zaufania. Szymon Hołownia blisko rekordu wszech czasów. Andrzej Duda spadł z podium

Ranking zaufania. Szymon Hołownia blisko rekordu wszech czasów. Andrzej Duda spadł z podium

Autor:
pp
Źródło:
Onet, PAP

- Na walce z inflacją zarówno Narodowy Bank Polski jak i premier Mateusz Morawiecki polegli - powiedział Ryszard Petru, poseł Trzeciej Drogi, który był gościem programu "Jeden na jeden". Jego zdaniem proces obniżania inflacji do celu może potrwać nawet półtora roku. Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku podał w czwartek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2023 r. wzrosły w ujęciu rocznym o 6,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,7 proc. 

Petru: rząd i Narodowy Bank Polski "polegli w walce z inflacją"

Petru: rząd i Narodowy Bank Polski "polegli w walce z inflacją"

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Trzy miliony, pięć milionów złotych czy jednak więcej? Kancelaria premiera nie ujawnia, ile z publicznych środków zapłacono za "profrekwencyjną akcję informacyjną" związaną z referendum zorganizowanym przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Z szacunkowych danych wynika, że koszty promocji mogły wynieść sporo ponad pięć milionów.

Referendum nie wypaliło, publiczne pieniądze wydano

Referendum nie wypaliło, publiczne pieniądze wydano

Autor:
Jan
Kunert
Źródło:
Konkret24

Kaskadowy Łuk Wulkaniczny rozciąga się od południowo-zachodniej Kolumbii Brytyjskiej, przez Waszyngton i Oregon, po północną Kalifornię. Obejmuje kilkanaście wulkanów. Amerykańska Służba Geologiczna USGS klasyfikuje 11 z nich, w tym Mount Baker i Mount Hood, jako wulkany "bardzo dużego zagrożenia".

Kaskadowy Łuk Wulkaniczny zagraża milionom ludzi

Kaskadowy Łuk Wulkaniczny zagraża milionom ludzi

Autor:
anw
Źródło:
phys.org

Funkcjonariusze z Vastogirardi we Włoszech od ponad roku poszukiwali sprawcy serii przebić opon. W dochodzenie zaangażowano dodatkowe siły, pod uwagę brano możliwość lokalnych porachunków i próbę zastraszenia mieszkańców. Odpowiedzialnym za dziurawienie opon okazał się tymczasem pies cierpiący na zapalenie dziąseł.  

Obawiano się porachunków, ściągnięto dodatkowe siły. Ściganym okazał się pies  

Obawiano się porachunków, ściągnięto dodatkowe siły. Ściganym okazał się pies  

Autor:
jdw\\mm
Źródło:
La Stampa, Sky TG24

IMGW wydał alarmy meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu. Obowiązują też alerty przed intensywnymi opadami śniegu, którego miejscami spadnie do 40 centymetrów.

Alerty IMGW przed gołoledzią i obfitymi opadami śniegu

Alerty IMGW przed gołoledzią i obfitymi opadami śniegu

Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Wprowadzenie dodatkowych niedziel handlowych jest zaskoczeniem dla pracowników, którzy niemal w ostatniej chwili dowiadują się, że muszą stawić się do pracy 10 i 17 grudnia - powiedział Polskiej Agencji Prasowej (PAP) przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Piotr Ostrowski.

Dodatkowe niedziele handlowe w grudniu. "Pracownicy zaskoczeni"

Dodatkowe niedziele handlowe w grudniu. "Pracownicy zaskoczeni"

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Za nami kolejna mroźna noc. Temperatura przy gruncie spadła miejscami do -18 stopni Celsjusza. W piątek rozpoczęła się meteorologiczna zima. Ostatni miesiąc tego roku przyniesie spore opady śniegu.

Przy gruncie -18 stopni. Rozpoczęła się meteorologiczna zima

Przy gruncie -18 stopni. Rozpoczęła się meteorologiczna zima

Autor:
anw
Źródło:
IMGW, PAP

W piątek o godzinie 6 rano czasu polskiego zakończyła się oficjalnie przerwa w walkach między Izraelem i Hamasem w Strefie Gazy. W walkach zginęło już 32 Palestyńczyków - informuje ministerstwo zdrowia Strefy Gazy. Benjamin Netanjahu powiedział, że Hamas nie zgodził się na uwolnienie kolejnych zakładników, co stanowi naruszenie warunków rozejmu. Francuska agencja AFP podała, że izraelskie lotnictwo i artyleria ostrzeliwują miasto Gaza. Armia Izraela oświadczyła, że zawieszenie broni zostało złamane przez Hamas, który wystrzelił rakiety.

Koniec rozejmu w Strefie Gazy. Izraelskie lotnictwo i artyleria ostrzeliwują Gazę. Są już pierwsze ofiary

Koniec rozejmu w Strefie Gazy. Izraelskie lotnictwo i artyleria ostrzeliwują Gazę. Są już pierwsze ofiary

Aktualizacja:
Autor:
asty,
pp/mrz
Źródło:
PAP

Dzięki ostatniej wymianie przed wznowieniem walk między Izraelem a Hamasem wolność odzyskało ośmiu izraelskich obywateli. Wśród nich znalazły się Izraelki w wieku od 21 do 40 lat i rodzeństwo beduińskich nastolatków.

Uwolnieni w ostatniej wymianie przed wznowieniem walk. Kobiety i beduińskie rodzeństwo

Uwolnieni w ostatniej wymianie przed wznowieniem walk. Kobiety i beduińskie rodzeństwo

Autor:
pp
Źródło:
Reuters, PAP

Sejm w środę przyjął ustawę o finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Były brawa, gratulacje i radość rodzin, które od lat czekają na pomoc państwa. Wśród polityków klubu PiS, którzy głosowali za ustawą, był między innymi Mateusz Morawiecki. Wcześniej premier przekonywał dziennikarzy, że zawsze popierał metodę in vitro.

Premier zaskoczył stanowiskiem w sprawie in vitro. "Nie wiem, który Morawiecki jest prawdziwy"

Premier zaskoczył stanowiskiem w sprawie in vitro. "Nie wiem, który Morawiecki jest prawdziwy"

Źródło:
Fakty TVN

Nie, nie jestem zadowolony. Wolałbym, żeby był mniej więcej parytet w rządzie. Nie będzie - stwierdził w Sejmie Donald Tusk, odpowiadając na pytanie współautorki podcastu "Wybory kobiet" Arlety Zalewskiej o to, czy jest zadowolony z liczby kobiet w swoim rządzie. - Ale nie będzie tak źle, jak niektórzy prognozują - dodał. Według nieoficjalnych informacji - ujawnionych w podcaście - do rządu z ramienia Nowej Lewicy wejdzie Katarzyna Kotula. Stanowisko kolejnej pełnomocniczki ma dostać jeszcze jedna kobieta, najprawdopodobniej posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

"Wybory kobiet". Kolejna kobieta w rządzie Tuska? Znamy nazwisko

"Wybory kobiet". Kolejna kobieta w rządzie Tuska? Znamy nazwisko

Autor:
Arleta
Zalewska
Źródło:
tvn24.pl

Według protestujących przewoźników powodem ich trudnej sytuacji jest tania konkurencja transportowa z Ukrainy. Problemy zaczęły narastać po tym, jak Unia Europejska czasowo zniosła ograniczenia dla ukraińskich ciężarówek z racji wojny. Nowa koalicja zwraca uwagę, że PiS nie zaprotestowało przeciwko nowym przepisom.

Kryzys na granicy polsko-ukraińskiej. "Rząd PiS przespał bardzo wiele miesięcy"

Kryzys na granicy polsko-ukraińskiej. "Rząd PiS przespał bardzo wiele miesięcy"

Źródło:
Fakty TVN

Reporterka TVN24 rozmawiała z panem Rafałem, który odnalazł 14-letnią Natalię z Andrychowa. Dziewczyna zmarła po tym, jak przez kilka godzin siedziała na mrozie. - Leżała z telefonem w ręku, ten telefon cały czas funkcjonował, bo miała palec na ekranie - mówił.

Śmierć Natalii z Andrychowa. Relacja mężczyzny, który ją odnalazł

Śmierć Natalii z Andrychowa. Relacja mężczyzny, który ją odnalazł

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24

Policjanci z Radomia odnaleźli poszukiwanego listem gończym za niepłacenie alimentów 31-latka. Mężczyzna ukrywał się na posesji u rodziny, ale zdradziły go ślady pozostawione na śniegu.

Był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów, zdradziły go ślady na śniegu

Był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów, zdradziły go ślady na śniegu

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch tramwajów przy Dworcu Wieleńskim. Ruch był wstrzymany.

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Na trasie S79 niedaleko Lotniska Chopina samochód przewrócił się na bok. Na miejscu pracowały służby.

Samochód przewrócił się na bok na trasie ekspresowej

Samochód przewrócił się na bok na trasie ekspresowej

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stacja TVN24 jest liderem rankingu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" Instytutu Monitorowania Mediów. W październiku 2023 roku TVN24 odnotowała ponad 4,9 tysiąca cytowań przez inne redakcje. Na podium znalazły się także RMF FM oraz "Rzeczpospolita".

TVN24 na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

TVN24 na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa już od 646 dni. Siły ukraińskie zniszczyły w okupowanym przez Rosjan Tokmaku, w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy, sztab wojskowy wroga, zabijając wielu oficerów – poinformował mer pobliskiego Melitopola w telewizji. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin wojny w Ukrainie.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

Część dyplomatów wyszła z sali podczas obrad szczytu OBWE, kiedy swoją wypowiedź rozpoczął szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Niektóre państwa - w tym Polska - ze względu na obecność przedstawiciela Kremla zbojkotowały szczyt i nie wysłały tam swoich przedstawicieli.

Ławrow zaczyna mówić, część dyplomatów wstaje i wychodzi. Nagranie ze szczytu OBWE

Ławrow zaczyna mówić, część dyplomatów wstaje i wychodzi. Nagranie ze szczytu OBWE

Autor:
ads
Źródło:
Reuters, PAP

Dokument "Mur" otworzył festiwal Watch Docs 2023. - Są mury widoczne i niewidoczne i te różne mury staram się opowiedzieć w filmie - powiedziała artystka. Z reżyserką Kasią Smutniak rozmawiała Ewelina Witenberg.

Kasia Smutniak: nie muszę być w moim kraju, żeby poczuć się odpowiedzialna za śmierć osoby w lesie

Kasia Smutniak: nie muszę być w moim kraju, żeby poczuć się odpowiedzialna za śmierć osoby w lesie

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24

"Mur" - debiut reżyserski znanej aktorki Kasi Smutniak - otwiera festiwal Watch Docs organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Film podejmuje próbę głębszej analizy tego, co się dzieje na wschodniej granicy. W dokumencie widać wszechobecne poczucie bezsilności, dramatu ludzi szukających lepszego miejsca do życia. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Poruszający dokument o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Poruszający dokument o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Autor:
Aleksandra
Kąkol
Źródło:
TVN24

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski i Michał Przedlacki.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl