Superwizjer

Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu

Ukraińska linia obrony Charków – Ochtyrka – Sumy od pierwszego dnia wojny skutecznie zatrzymuje rosyjskie natarcie od północnego wschodu. To strategiczne miasta. Zdobycie któregoś z nich pozwoliłoby okupantowi ruszyć w głąb Ukrainy. Choć Rosjanie zostali odepchnięci od Charkowa, na miasto wciąż zrzucane są bomby i giną cywile. Michał Przedlacki dotarł do wojskowych posterunków oddalonych o kilometr od rosyjskich pozycji. Rozmawiał z żołnierzami, którzy stawiają czoło okupantowi.

 

Reportaż "Ucieczka z Irpienia" otrzymał nagrodę intermedia-globe GRAND AWARD, czyli główną w kategorii News, na World Media Festival w Hamburgu, a także nagrodę w kategorii Reportaże i Felietony: Relacja Wiadomości z Ostatniej Chwili. (Breaking News Coverage). 

 

Reportaż "Pierwsza linia frontu. Ucieczka z Irpienia i obrońcy Charkowa" otrzymał także nagrodę "Trophee Argent" w kategorii: filmy dokumentalne - akcje humanitarne i solidarność podczas międzynarodowego festiwalu Deauville Green Awards we Francji, a sam Michał Przedlacki otrzymał w 2022 roku medal 75-lecia Misji Jana Karskiego.

 

W TVN24 GO dostępne są reportaże Michała Przedlackiego "Ucieczka z Irpienia""Kompania Wowy broni Kijowa", "Ukraina kontratakuje. Bitwa o Łukjaniwkę", "Pierścień wokół Kijowa. Ukraina albo śmierć" oraz "Donbas - za wolność naszą i waszą". Można także obejrzeć rozmowę Juliusza Kaszyńskiego z Michałem Przedlackim, w której opowiada on o pracy nad swoimi materiałami.