Powstaje 15. sezon "Kobiety na krańcu świata". Martyna Wojciechowska przy okazji kręcenia odcinków realizuje razem z ekipą filmy dokumentalne dla Playera i na festiwale filmowe. "Moje marzenia nigdy nie sięgały tak daleko" - przyznaje podróżniczka.
"Kiedy w 2008 roku wymyślałam ten program… mało kto w niego wierzył. Od początku miał polegać na tym, żeby z tych dalszych i bliższych krańców świata przywozić historie zwykłych niezwykłych kobiet. 'Daj spokój, kto to będzie oglądał?!' - ludzie pytali i sugerowali mi karierę w rozrywce, reality show, studiu" - napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie. Dziennikarka wróciła niedawno z Meksyku, gdzie nagrywała odcinek nowej, 15. serii programu "Kobieta na krańcu świata". "Teraz oprócz odcinków realizujemy też filmy dokumentalne na festiwale i do Playera. A program dawno przestał być tylko programem, stał się zjawiskiem społecznym, zwiastunem wielu zmian" - napisała. "Moje marzenia nigdy nie sięgały tak daleko. Nie bójcie się marzyć i iść pod prąd, nawet jeśli inni próbują Was przed tym powstrzymać. Nie zawsze jest łatwo, czasem droga do ich realizacji jest długa i wyboista, ale warto" - zapewnia. CZYTAJ TEŻ: Martyna Wojciechowska: "Nigdy nie myślałam, że znajdę się obok Rihanny czy Taylor Swift"
Filmy dokumentalne Wojciechowskiej
Martyna Wojciechowska prowadzi "Kobietę na krańcu świata" od 2009 roku. Do tej pory przeprowadziła wywiady z ponad stu bohaterkami - wiele z nich zwracało uwagę widzów na ważny społeczny problem, z jakim muszą mierzyć się kobiety. Program jest pokazywany w telewizji we Francji, Hiszpanii, Szwecji, Czechach i Hongkongu. Najbardziej emocjonujące historie zostały przez dziennikarkę przedstawione szerzej w filmach dokumentalnych (m.in. "Ludzie duchy" o tragedii albinosów w Tanzanii, "Ciało i Krew" o rytuałach krzyżowania na Filipinach, "A jeśli jutro wojna się skończy?" o Ukrainkach gwałconych w czasie wojny czy "Czas na taniec" o seniorkach na Florydzie). Aby zaoferować realną pomoc bohaterkom swojego programu Wojciechowska założyła fundację Unaweza, która dziś zajmuje się m.in. wyrównywaniem szans kobiet w Polsce i na świecie. Od ubiegłego roku prowadzi też kampanię "Młode Głowy. Otwarcie o życiu psychicznym" dotyczącą kondycji psychicznej młodzieży w Polsce .
CZYTAJ TEŻ: Raper Bedoes 2115 w kampanii społecznej fundacji Martyny Wojciechowskiej. "Powiedz to na głos"
Źródło: Instagram, Player
Źródło zdjęcia głównego: x-news