"Nigdy nie przepraszałam za to, jak wyglądam". Madonna odpowiada "mizoginom"

Autor:
jjk//mro
Źródło:
nypost.com, pagesix.com
Madonna świętuje 40-lecie kariery w 2023 roku
Madonna świętuje 40-lecie kariery w 2023 roku
wideo 2/2
Madonna świętuje 40-lecie kariery w 2023 roku

Madonna 5 lutego, na gali Grammy 2023, wręczała nagrodę Samowi Smithowi i Kim Petras w kategorii najlepszy występ pop - duet/grupa za wykonanie piosenki "Unholy". Po tym wydarzeniu fani i krytycy gwiazdy zaczęli komentować jej wygląd. Wokalistka postanowiła się do tego odnieść.

Dwa dni po gali wręczenia nagród Grammy 2023, 7 lutego, Madonna opublikowała długi post na Instagramie. Zaczęła od tego, że wystąpienie na imprezie i wręczenie nagrody Kim Petras i Samowi Smithowi było dla niej ogromnym zaszczytem. Gwiazda podkreśliła, że Kim Petras jest pierwszą osobą transpłciową, występującą na Grammy i że "właśnie tak pisze się historię".

W dalszej części postu piosenkarka pisze: "Zamiast skupiać się na tym, co powiedziałam w swoim wystąpieniu, które było podziękowaniem dla nieustraszonych artystów, takich jak Sam i Kim, wiele ludzi zdecydowało się mówić tylko o moich zdjęciach z bliska. Zostały wykonane aparatem z długim obiektywem przez fotografa prasowego, a to zniekształciłoby każdą twarz!"

64-latka dodała, że padła ofiarą dyskryminacji ze względu na wiek. "Po raz kolejny spadła na mnie fala ageizmu i mizoginii, dwóch problemów, które przesiąkają nasz świat. Świat, w którym nie szanuje się kobiet powyżej 45. roku życia i czuje się potrzebę ukarania jej, jeśli ona nadal będzie miała silną wolę, chęć do pracy i żądzę przygód".

W dalszej części wpisu Madonna, wyznała, że nie zamierza ulegać medialnej presji: "Nigdy nie przepraszałam za swoje kreatywne wybory, czy za to, jak wyglądam i jak się ubieram, i nie mam zamiaru zaczynać. Byłam niszczona przez media od początku kariery, ale rozumiem, że to jest rodzaju testu. Cieszę się, że jestem pionierką, więc inne kobiety po mnie będą miały kiedyś łatwiej". Na koniec tego fragmentu, Madonna zacytowała słowa z piosenki Beyonce i zapewniła "nie złamiecie mojej duszy".

Piosenkarka w ostatnich zdaniach zapewnia: "Nie mogę się doczekać wielu kolejnych lat wywrotowych lat zachowań, przekraczania granic, przeciwstawiania się patriarchatowi - i przede wszystkim cieszenia się życiem".

Post Madonny w ciągu pierwszych 12 godzin polubiło ponad 360 tys. internautów.

ZOBACZ TEŻ: Grammy 2023 - wyniki. Lista zwycięzców. Kto otrzymał Grammy?

Autor:jjk//mro

Źródło: nypost.com, pagesix.com

Źródło zdjęcia głównego: Kevin Mazur/Getty Images for The Recording Academy

Pozostałe wiadomości