Grammy 2023. Beyonce rekordzistką nagród

Autor:
Tomasz-Marcin
Wrona //az
Źródło:
tvn24.pl

Grammy 2023 przyznane. Beyonce stała się najczęściej nagradzaną osobą w historii nagród Amerykańskiej Akademii Fonograficznej. Podczas 65. gali wręczenia "złotych gramofonów" Beyonce doceniono czterokrotnie.

Beyonce po raz kolejny przeszła do historii muzyki rozrywkowej. Dzięki dziewięciu nominacjom do Grammy 2023 stała się jedną z dwóch osób najczęściej nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Fonograficznej z liczbą 88 nominacji - ex aequo ze swoim mężem Jayem-Z. On w tym roku otrzymał pięć nominacji (a miał ich dotąd 83).

Tak czy inaczej, już przed tegoroczną galą Beyonce z 28 statuetkami była najczęściej nagradzaną artystką w historii Grammy. Dzięki czterem kolejnym, jakie otrzymała w nocy z niedzieli na poniedziałek, wyprzedziła dotychczasowego rekordzistę: legendarnego węgiersko-brytyjskiego dyrygenta Georga Soltiego, który zdobył 31 Grammy.

ZOBACZ TEŻ: Grammy 2023 - wyniki. Lista zwycięzców

Grammy 2023. Beyonce - najczęściej nagradzana artystka w historii

Beyonce niejednokrotnie udowodniła, że jest dwudziestopierwszowieczną królową muzyki rozrywkowej. Rihanna, Lady Gaga, Lizzo, Dua Lipa, Adele, Zendaya, Ariana Grande, Jazmine Sullivan, Doja Cat, Harry Styles, Britney Spears, Jessie Ware, Miley Cyrus, a nawet Whitney Houston - to tylko niektóre gwiazdy, które otwarcie wyznały, że inspirują się Beyonce. 

Jak obliczyli w 2021 roku dziennikarze BBC 2, Queen Bey jest najczęściej nagradzaną artystką ("female artist") na świecie. Dodając do tego ponad 200 milionów egzemplarzy sprzedanych solowych płyt na świecie (i kolejne ponad 60 mln egzemplarzy płyt Destiny's Child), czyni to ją jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki rozrywkowej.

"Renaissance" - Beyonce Columbia Records/Sony Music Polska

Grammy 2023 - wygrane Beyonce

Oto kategorie, w jakich Beyonce otrzymała podczas 65. gali nagrodę Grammy:

Najlepszy album - dance/muzyka elektroniczna "Renaissance"

Najlepsza piosenka - r'n'b: "Cuff It"

Najlepszy występ - tradycyjny r'n'b: Beyonce "Plastic Off The Sofa"

Najlepsze nagranie - dance/muzyka elektroniczna: Beyonce "Break My Soul"

Autor:Tomasz-Marcin Wrona //az

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Columbia Records/Sony Music Polska

Pozostałe wiadomości