Rihanna po raz pierwszy na prestiżowej liście najbogatszych magazynu "Forbes" - na czym zarobiła fortunę?

Autor:
aa//az
Źródło:
Forbes, TVN24 Biznes i Świat

Sławę zyskała dzięki swojej muzyce, majątek dzięki marce kosmetyków. Rihanna trafiła do rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Jej majątek oszacowano na 1,7 miliarda dolarów, co czyni ją najbogatszą kobietą muzykiem na świecie.

Amerykański magazyn "Forbes" po raz 36. opublikował swój coroczny ranking najbogatszych ludzi na świecie. Na zestawienie wpłynęła już nie tylko pandemia, ale też trwająca od kilkudziesięciu dni inwazja Rosji na Ukrainę. Tym razem na liście znalazło się 2668 osób, czyli o 87 mniej niż rok temu. Wśród nazwisk, których na niej zabrakło, jest między innymi 34 rosyjskich oligarchów. A to dlatego, że prawie wszyscy miliarderzy z tego kraju odnotowali brak wzrostu dochodów lub nawet ich spadek. Ich łączny majątek zmniejszył się o ponad 260 mld dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Debiut Rihanny na liście najbogatszych

W corocznym raporcie najbogatszych ludzi świata, poza biznesmenami, nie brakuje też gwiazd muzyki. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiła się Rihanna, pochodząca z Barbadosu piosenkarka pop i R&B. Gwiazda, która ma na swoim koncie niejeden światowy hit, wylądowała na 1729. miejscu. Jej majątek netto wynosi 1,7 miliarda dolarów. Magazyn "Forbes" zauważa, że czyni to ją najbogatszą przedstawicielką świata muzyki na świecie. Biorąc pod uwagę cały przemysł rozrywkowy, Rihannę wyprzedza jedynie Oprah Winfrey. Tym samym Rihanna dołączyła na liście do takich gwiazd, jak najbogatszy raper na świecie Kanye West (miejsce 1513., 2 miliardy dolarów) oraz Jay-Z (miejsce 2076., wartość majątku 1,4 miliarda dolarów).

Jak Rihanna dorobiła się takiej fortuny? Nie tylko na muzyce. Większość jej majątku (szacunkowo 1,4 miliarda dolarów) pochodzi z założonej przez nią marki Fenty Beauty, w której Rihanna posiada połowę udziałów. Reszta zysków piosenkarki pochodzi z marki bieliźnianej Savage x Fenty oraz z dochodów z działalności muzycznej. Marka Fenty Beauty to podmiot joint venture, który piosenkarka założyła wraz z francuskim konglomeratem dóbr luksusowych LVMH. Debiut wśród najbogatszych zaliczył też Peter Jackson, reżyser "Władcy pierścieni". Znalazł się na liście na 1929. miejscu z majątkiem netto w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Według autorów raportu, Jackson został miliarderem w listopadzie. To wtedy filmowiec sprzedał swoje udziały w założonej ze wspólnikami firmie Weta Digital, zajmującej się cyfrowymi efektami wizualnymi. Firma wyprodukowała m.in. trylogię "Władca pierścieni" i film "Avatar". Uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych firm filmowych XXI wieku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Na podium: Musk, Bezos i Arnault

Niekwestionowanym numerem jeden według Forbesa jest Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, a także członek zarządu Twittera. Jego majątek oszacowano na 219 miliardów dolarów. Na drugiej lokacie pojawił się Jeff Bezos, czyli założyciel Amazona. Ten miliarder zaliczył lekki spadek, ale wciąż jego majątek szacuje się na 171 miliardów dolarów.

Trzecie miejsce należy do Francuza, Bernarda Arnaulta, który odpowiada za koncern LVMH (należą do niego takie marki jak Louis Vuitton i Sephora - przyp. red.) Imperium Arnaulta jest warte 158 miliardów dolarów.

Tuż za podium znalazł się Bill Gates, współzałożyciel Microsoft. Majątek amerykańskiego przedsiębiorcy i filantropa to 129 miliardów dolarów.

Czytaj też: Na liście najbogatszych ludzi na świecie jest siedmioro Polaków

Autor:aa//az

Źródło: Forbes, TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot/Getty Images

Pozostałe wiadomości