Najnowsze

Rihanna na liście miliarderów. Lista "Forbesa"

Najnowsze

Autor:
mp/ams
Źródło:
Forbes

Rihanna jest już oficjalnie miliarderką - wynika z szacunków magazynu "Forbes". Awansu do elitarnej grupy bogaczy nie zagwarantowała jej jednak działalność artystyczna. Za wzrost majątku jednej z najbardziej znanych wokalistek muzyki popularnej odpowiadają przede wszystkim dochody uzyskane ze sprzedaży kosmetyków jej marki Fenty Beauty.

Wartość majątku Rihanny szacowana jest obecnie na 1,7 miliarda dolarów - wylicza "Forbes". Magazyn zauważa, że czyni to ją najbogatszą przedstawicielką świata muzyki na świecie. Biorąc pod uwagę cały przemysł rozrywkowy, Rihannę wyprzedza jedynie Oprah Winfrey.

Fenty Beauty odpowiada za bogactwo Rihanny

Za awans piosenkarki do elitarnej grupy miliarderów nie odpowiadają jednak zyski z jej działalności muzycznej. Większość jej fortuny (szacunkowo 1,4 miliarda dolarów) pochodzi z założonej przez nią marki Fenty Beauty, w której Rihanna posiada 50 proc. udziałów. Reszta zysków piosenkarki pochodzi z marki bieliźnianej Savage x Fenty oraz z dochodów z działalności muzycznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Marka Fenty Beauty to podmiot joint venture, który piosenkarka założyła wraz z francuskim konglomeratem dóbr luksusowych LVMH (którego właścicielem jest Bernard Arnault, drugi najbogatszy człowiek na świecie).

Piosenkarka utrzymuje, iż główną zaletą marki jest to, że jest dostępna dla wszystkich - jej produkty występują w szerokiej gamie kolorystycznej – podkłady są oferowane w 50 odcieniach, w tym trudniejszych do znalezienia ciemniejszych kolorach dla czarnoskórych kobiet.

Rihanna jest jedną z najsłynniejszych postaci współczesnego przemysłu rozrywkiShutterstock

Branża kosmetyczna zalicza odbicie po kryzysie

Jak zauważa "Forbes", po kryzysowym 2020 roku firmy kosmetyczne zaczynają odrabiać straty. Akcje dużych konglomeratów kosmetycznych, takich jak Estee Lauder i L'Oreal, osiągają rekordowe wartości.

To dobra wiadomość dla Rihanny. Fenty Beauty jest wyceniana obecnie na 2,8 miliarda dolarów. W swoim rocznym sprawozdaniu finansowym za 2020 rok LVMH oświadczył, że Fenty Skin, miał "bardzo obiecujący początek” i "wygenerował bezprecedensowe zainteresowanie".

Autor:mp/ams

Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości