Raper Juice WRLD nie żyje. Przyczyna śmierci nie została oficjalnie potwierdzona

TVN24


Jarad Anthony Higgins, raper znany jako Juice WRLD, zmarł w niedzielę 8 grudnia. Kilka dni wcześniej skończył 21 lat. Przyczyna śmierci nie została oficjalnie potwierdzona. Artystę pożegnali w mediach społecznościowych m.in. Drake, Lil Nas X czy Ellie Goulding.

Muzyk Juice WRLD zmarł w Chicago 8 grudnia w wieku 21 lat. Przyszedł na świat jako Jarad Anthony Higgins i był wschodzącą gwiazdą amerykańskiego rapu. Znany jest z takich utworów, jak "All Girls Are the Same", "Lucid Dreams", i "Bandit".

O śmierci muzyka pierwszy poinformował portal TMZ, jako przyczynę zgonu podając napad padaczki, który miał mieć miejsce w prywatnym samolocie, zaraz po lądowaniu na lotnisku w Chicago. Raper został przewieziony do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Rzecznik prasowy policji w Chicago Anthony Guglielmi przekazał w rozmowie z CNN, że funkcjonariusze badają sprawę, nie ma ona jednak znamion przestępstwa. Dodał też, nie przeprowadzono jeszcze sekcji zwłok i oficjalna przyczyna śmierci nie jest znana.

"Zawsze noszę przy sobie broń"

Juice WRLD zadebiutował na początku 2018 roku albumem "Goodbye & Good Riddance", który okazał się dużym sukcesem. Twórczość artysty zaliczana jest do gatunku emo rap, czyli muzyki z pogranicza hip hopu i alternatywnego rocka.

Według magazynu "Billboard" w ciągu niespełna dwóch lat utwory rapera pojawiły się na amerykańskiej liście "Hot 100" dwadzieścia pięć razy. W maju od tego samego magazynu WRLD otrzymał tytuł Topowego Młodego Artysty.

2 grudnia muzyk świętował 21. urodziny i właśnie tego wydarzenia dotyczy jego ostatni post na Instagramie, w którym artysta zaprezentował zdjęcie na jachcie. W utworze "Legends" WRLD śpiewa: "Co to jest 'Klub 27'? My nie dożyjemy nawet 21 lat. Mam paranoję, zawsze noszę przy sobie broń. Takie czasy".

"Taka słodka dusza"

Rapera pożegnały w mediach społecznościowych gwiazdy ze świata muzyki.

"Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Taka słodka dusza. Pamiętam, kiedy poznałam ciebie i twoją rodzinę, gdy nagrywaliśmy razem wideo. Byliście tak dla siebie bliscy. Nigdy tego nie zapomnę. Miałeś przed sobą wspaniałą przyszłość, dopiero się rozkręcałeś. Będę za tobą tęskni Juice" - napisała na Twitterze piosenkarka Ellie Goulding.

"Spoczywaj w pokoju, Juice. To smutne, że ostatnio tak często odchodzą młodzi artyści" - czytamy z kolei w poście rapera Lil Nas X.

Autor: mbl//mro / Źródło: CNN, BBC