Media: Kodak Black ma wrócić za kratki. Jest nakaz aresztowania rapera

Autor:
kgo//am
Źródło:
ABC News, tvn24.pl
Raper pochodzi z Florydy
Raper pochodzi z Florydy
Google Maps
Google MapsRaper pochodzi z Florydy

Sąd w hrabstwie Boward na Florydzie wystawił nakaz aresztowania Billa K. Kapriego, rapera znanego pod pseudonimem Kodak Black - poinformowało w poniedziałek 27 lutego ABC News. Nakaz ma być następstwem złamania przez muzyka warunków zwolnienia z aresztu z lipca ubiegłego roku.

Z wystawionego 23 lutego dokumentu, do którego dotarli dziennikarze związanej z ABC News stacji WPLG z Florydy, wynika, że przeprowadzony 3 lutego test miał wykazać w organizmie 25-letniego Kapriego obecność fentanylu. Było to równoznaczne ze złamaniem przez mężczyznę warunków zwolnienia z aresztu z lipca ubiegłego roku. Wtedy Kapri trafił za kratki po tym, jak podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli przy nim m.in. 31 białych tabletek, które okazały się być silnym środkiem przeciwbólowym.

Jak pisze ABC News, nie wiadomo, czy raper został już aresztowany. Portal dodaje, że w treści nakazu nie wyjaśniono, w jakich okolicznościach przeprowadzono test.

To nie pierwszy zatarg muzyka z prawem. W 2019 roku Black został skazany na trzy lata więzienia za złożenie fałszywego oświadczenia podczas próby zakupu broni palnej. Ostatniego dnia swojej prezydentury Donald Trump ułaskawił piosenkarza. W oświadczeniu uzasadniającym ułaskawienie Biały Dom przekazał wówczas, że Kodak Black to "prominentny artysta i lider społeczności".

Raper Kodak BlackGetty Images Europe

ZOBACZ TEŻ: Zerwali współpracę z kontrowersyjnym gwiazdorem. Mogą stracić setki milionów euro

Kim jest Kodak Black?

O pochodzącym z Pompano Beach na Florydzie Blacku po raz pierwszy głośno zrobiło się w 2014 roku, za sprawą wypuszczonego przez niego singla "No Flockin". Jego debiutancki album, "Painting Pictures" z 2017 roku, trafił na 3. miejsce listy Billboard 200 w USA. Na płycie znajdował się utwór "Tunnel Vision", który stał się przebojem w USA. Drugi krążek muzyka, "Dying to Live" z 2018 roku, zajął pierwsze miejsce na liście Billboard 200, a jego singel "ZEZE", wykonany wspólnie z Travisem Scottem i Offsetem, zajął drugie miejsce na liście Hot 100.

ZOBACZ TEŻ: Niebezpieczny wypadek rapera. Część z ciężarówki urwała się i uderzyła go w głowę, gdy prowadził samochód

Autor:kgo//am

Źródło: ABC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości